Nar ITU Telecom World – 2017 beynəlxalq sərgisində iştirak etdi
25-28 sentyabr 2017-ci il tarixləri arasında Cənubi Koreyanın Busan şəhərində “ITU Telecom World – 2017” beynəlxalq sərgisi keçirildi. 25 sentyabr tarixində Busan şəhərinin BEXCO sərgi və konfrans salonunda rəsmi açılış mərasimi keçirilmiş bu mötəbər beynəlxalq tədbir 4 gün davam etdi. BMT-nin informasiya-kommunikasiya texnologiyaları istiqaməti üzrə ixtisaslaşmış təsisatı olan Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqının (BTİ) təşkilatçılığı ilə keçirilmiş bu beynəlxalq sərgidə Azərbaycanın İKT nümayəndə heyəti də iştirak edib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibində bu beynəlxalq tədbirdə təmsil olunan “Nar” sərgidə təşkil edilmiş milli pavilyonumuzda özünün ən son nailiyyətləri – müxtəlif məhsul və xidmətlərini dünya ictimaiyyətinə təqdim etdi. “Nar” stendində sərgi ziyarətçiləri və qonaqlara operatorun müxtəlif innovativ xidmətləri, tətbiqlər və həllər nümayiş etdirilib.  Bu beynəlxalq forumda iştirak edən “Nar” əməkdaşları sərgi günləri ərzində İKT sahəsinin inkişaf tendensiyalarını müşahidə etmək, beynəlxalq praktikanın yeni istiqamətlərini dəyərləndirmək və geniş təcrübə mübadiləsi aparmaq imkanı qazanıblar.

Nar participated in the international ITU Telecom World-2017 forum
In the period from 25th to 28th of September, the International ITU Telecom World 2017 forum and exhibition was held in the city of Busan, South Korea. The opening ceremony of this prestigious international four-day event took place on 25th of September at the BEXCO exhibition and convention center in the city of Busan. The ICT delegation of Azerbaijan also took part in the said international exhibition, organized by the International Telecommunications Union (ITU), being a specialized agency of the United Nations (UN) that is responsible for information and communication technologies area.
Being a part of the Azerbaijani delegation at this international event, Nar demonstrated its latest achievements and various products and services to the international public, by means of the specially organized Azerbaijan National Pavilion. The visitors of the Nar stand at the exhibition were able to get acquainted with the operator’s innovative services, applications and solutions. During the exhibition period, the employees of Nar who joined this international forum received a great opportunity to learn about the latest development trends in the ICT industry, evaluate the new directions of the international practice and participate in the exchange of experience in this area.