Nar ITU Telecom World – 2017 beynəlxalq sərgisində iştirak etdi
25-28 sentyabr 2017-ci il tarixləri arasında Cənubi Koreyanın Busan şəhərində “ITU Telecom World – 2017” beynəlxalq sərgisi keçirildi. 25 sentyabr tarixində Busan şəhərinin BEXCO sərgi və konfrans salonunda rəsmi açılış mərasimi keçirilmiş bu mötəbər beynəlxalq tədbir 4 gün davam etdi. BMT-nin informasiya-kommunikasiya texnologiyaları istiqaməti üzrə ixtisaslaşmış təsisatı olan Beynəlxalq Telekommunikasiya İttifaqının (BTİ) təşkilatçılığı ilə keçirilmiş bu beynəlxalq sərgidə Azərbaycanın İKT nümayəndə heyəti də iştirak edib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibində bu beynəlxalq tədbirdə təmsil olunan “Nar” sərgidə təşkil edilmiş milli pavilyonumuzda özünün ən son nailiyyətləri – müxtəlif məhsul və xidmətlərini dünya ictimaiyyətinə təqdim etdi. “Nar” stendində sərgi ziyarətçiləri və qonaqlara operatorun müxtəlif innovativ xidmətləri, tətbiqlər və həllər nümayiş etdirilib.  Bu beynəlxalq forumda iştirak edən “Nar” əməkdaşları sərgi günləri ərzində İKT sahəsinin inkişaf tendensiyalarını müşahidə etmək, beynəlxalq praktikanın yeni istiqamətlərini dəyərləndirmək və geniş təcrübə mübadiləsi aparmaq imkanı qazanıblar.

Nar принял участие в международной выставке ITU Telecom World 2017
В период с 25-го по 28-е сентября сего года, в городе Пусан, Южная Корея, был проведен всемирный ИКТ-форум ITU Telecom World 2017. Официальная церемония открытия этого престижного четырехдневного мероприятия состоялась 25-го сентября в центре проведения выставок и конвенций Busan Exhibition & Convention Center (Bexco). ИКТ-делегация из Азербайджана также приняла участие в этом мероприятии мирового масштаба, организуемым Международным союзом электросвязи (МСЭ), являющимся специализированным учреждением ООН по вопросам ИКТ.
На своем стенде, установленном в рамках национального павильона Азербайджана, оператор Nar, представленный на выставке в составе азербайджанской делегации, продемонстрировал мировой общественности свои последние достижения, а также различные продукты и услуги. Посетив стенд Nar, гости выставки смогли ознакомиться с инновационными услугами, приложениями и решениями, предлагаемыми оператором. Работники Nar, принявшие участие в данном международном форуме, получили возможность ознакомиться с новейшими тенденциями развития сферы ИКТ, оценить новые направления в международной практике, а также принять участие в обмене опытом.