“Nar” İT sahəsində fərqlənən tələbələrə dəstək oldu
Ölkədə elm və təhsilin inkişafına, xüsusən də informasiya texnologiyaları sahəsində ixtisaslı kadrların yetişdirilməsinə önəm verən “Nar”, “ADA” Universiteti ilə əməkdaşlığını davam etdirir. Bu dəfə mobil operator akademik göstəricilərinə görə fərqlənən tələbələrə təqaüdlər verib. Oktyabrın 10-da “ADA”-da keçirilən “Akademik Mükəmməllik Günü”ndə Universitetin İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik fakültəsinin tələbələri üçün nəzərdə tutulan “Lütfi Zadə” adına təqaüdü qazananların adları açıqlanıb. Qeyd edək ki, tələbələr növbəti semestrin təhsil haqqına 100% güzəşt əldə edirlər.
“Nar” və “ADA” Universiteti arasında uzunmüddətli əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş layihələr arasında “ADA” Universiteti Fondu ilə əməkdaşlıq, Universitetin tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, ADA ixtisasartırma proqramlarına “Nar” əməkdaşlarının cəlb edilməsi də mövcuddur.

Nar supports students excelled in IT
Attaching special importance to the development of science and education, particularly to the development of skilled workforce in information technologies in the country, Nar successfully continues its cooperation with ADA University. This time, the mobile operator has granted scholarship to the students with the academic excellence. The winners of “Lotfi Zadeh Scholarship” designed for students of the School of IT and Engineering were named at the “Academic Excellence Day” event held on October 10 at ADA University. It should be noted that the scholarship grants 100% tuition waiver for the duration of the semester.
Cooperation with ADA University Foundation, employment and internship opportunities for university students and graduate, participation of Nar employees at executive education programs are among the projects carried out under the long-term cooperation between Nar and ADA University.