“Nar”-ın dəstəyilə keçirilən “NETTY-2018” mükafatının qalibləri bəlli oldu
“Nar” Azərbaycanın milli internet mükafatı “NETTY-2018”-ə dəstək oldu. İnformasiya və kommunikasiya texnologiyalarının inkişafına hər zaman töhfə verən mobil operator bir qayda olaraq, bu sahə üzrə irəli sürülən layihələrə dəstək olmaqdadır.
Azərbaycan milli internet mükafatı olan NETTY 2004-cü ildə təsis edilib. Ümumdünya şəbəkəsinin milli seqmenti və İKT bazarının inkişafı məqsədilə yaradılmış NETTY informasiya texnologiyaları sahəsində Azərbaycanın ilk peşəkar mükafatıdır. NETTY Azərbaycanın ən yaxşı internet layihələri və informasiya texnologiyaları sahəsində çalışan peşəkarları aşkar edərək onları mükafatlandırır.
NETTY Mükafatının qalibləri xüsusi yaradılan Ekspertlər Şurası tərəfindən seçilir. Bu il təsis olunmuş Ekspertlər Şurasının 1000-dən yuxarı üzvü olub. 15-22 may 2018-ci il tarixləri arasında mükafatın nominantlar siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurası və Virtual münsiflər heyətinin səsverməsi həyata keçirildi. Ekspert Şurası hər nominasiya üzrə üç nominant seçdi. NETTY-2018 mükafatının qalibləri rəsmi olaraq iyunun 8-də təntənəli mükafatlandırma mərasimində elan edildi.
Müsabiqə çərçivəsində aşağıdakı nominasiyalar üzrə Azərbaycanda ən yaxşı resurslar elan olundu: "Azərbaycan", "Dövlət saytı", "Elm və təhsil", "Mədəniyyət və incəsənət", "Cəmiyyət", "İnformasiya və xəbərlər", "Servis-sayt", "Korporativ sayt", "Elektron ticarət sahəsində ən yaxşı layihə", "İdman", "Şəxsi sayt", "Virtual münsiflər heyətinin seçimi", "Facebook”-da ən yaxşı səhifə", “Proqramlar”, “Video”.
Qeyd edək ki, NETTY mükafatının baş sponsoru “Nar” mobil operatorudur. “Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının tərkib hissəsi kimi Azərbaycanda İKT sahəsinin inkişafına və müxtəlif innovativ texnologiyaların, o cümlədən startapların inkişafına yönəlik müxtəlif layihələrə dəstək olur. “Nar”-ın KSM strategiyası haqqında ətraflı məlumatı saytdan əldə edə bilərsiniz.

Nominees of “NETTY-2018” internet award, held with support of “Nar”, are being selected
The process of selecting nominees among the participants of NETTY 2018 national internet contest, held with support of “Nar”, has started. The best IT projects, innovations and contemporary ideas, and specialist who play a special role in development of national IT sector and internet are traditionally being awarded with the NETTY award.
The winners of NETTY 2018 are being determined in 15 nominations. The contest’s “Expert Committee” will select 3 nominees in each nomination. In addition to that, the “Virtual Jury” will select a total of 3 nominees. The final list of nominees for the awards will be announced on May 23.
Based on the selection of the Expert Committee and Virtual Jury, the NETTY Academy will start the final voting. Moreover, there is a voting for out-of-competition, honorary and motivational nominations. The winners of NETTY-2018 will be officially announced at a special awards ceremony, held with participation of all the nominees.
It should be noted that “Nar” traditionally supports the initiatives in the area of ICT and pays a special attention to development of this particular sector. Within the framework of its corporate social responsibility strategy, “Nar” supports various IT projects and contests aimed at scientific enlightenment in Azerbaijan. The Mobile Operator also makes the internet in the country accessible for everyone, by offering high quality mobile and fixed internet services at beneficial prices.