“Nar” gənclərə karyera qurmaqda dəstək olur
“Nar”, Gənclər Fondunun təşkilatçılığı ilə Beynəlxalq Könüllülər Gününə həsr edilmiş “Azərbaycan Könüllülərinin Həmrəylik festivalı”nda iştirak edib. “Nar” gənclərə dəstək məqsədilə festival çərçivəsində təşkil edilən karyera sərgisində media əlaqələri, məhsulların inkişafı, kiçik və orta müəssisələr üzrə satış mütəxəssisi və digər vakant yerlərə sənəd qəbulu təşkil edib.
Dekabrın 7-si keçirilən sərgidə, Azerfon MMC (“Nar” ticarət nişanı) ilə yanaşı 60-dan çox şirkət iştirak edib. Sərgi “Azərbaycan Gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramı çərçivəsində təşkil edilib. Layihə Heydər Əliyev Fondu, Gənclər Fondu, ASAN Xidmət, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Gənclər Fondu tərəfindən icra olunub. Əsas məqsəd gənclərin məşğulluğunun artırılması, iş təcrübəsi olmayan gənclər üçün karyera fürsəti yaratmaq, məşğulluq bacarıqlarını inkişaf etdirməklə onların iş imkanlarını genişləndirməkdir.

Nar поддерживает молодежь в построении карьеры
Nar принял участие на «Фестивале солидарности азербайджанских волонтеров», который был организован Фондом Молодежи по случаю Международного дня волонтера. С целью оказания поддержки молодым людям Nar провел набор документов на такие позиции, как специалист по связям со СМИ, специалист по разработке продуктов, специалист по продажам для малого и среднего бизнеса и др. на ярмарке вакансий, проведенной в рамках фестиваля.
Более 60 компаний, включая ООО Azerfon (торговая марка Nar), приняли участие в выставке, состоявшейся 7 декабря. Выставка была организована в рамках Государственной программы «Азербайджанская молодежь в 2017-2021 годах». Проект реализован Фондом Молодежи в рамках сотрудничества между Фондом Гейдара Алиева, Фондом Молодежи, Службой ASAN, Министерством труда и социальной защиты населения и Министерством образования. Основная цель - повысить уровень занятости среди молодежи, создать карьерные возможности для молодых людей, не имеющих опыта работы, и расширить их возможности трудоустройства путем развития навыков трудоустройства.