“Nar” gənclərə karyera qurmaqda dəstək olur
“Nar”, Gənclər Fondunun təşkilatçılığı ilə Beynəlxalq Könüllülər Gününə həsr edilmiş “Azərbaycan Könüllülərinin Həmrəylik festivalı”nda iştirak edib. “Nar” gənclərə dəstək məqsədilə festival çərçivəsində təşkil edilən karyera sərgisində media əlaqələri, məhsulların inkişafı, kiçik və orta müəssisələr üzrə satış mütəxəssisi və digər vakant yerlərə sənəd qəbulu təşkil edib.
Dekabrın 7-si keçirilən sərgidə, Azerfon MMC (“Nar” ticarət nişanı) ilə yanaşı 60-dan çox şirkət iştirak edib. Sərgi “Azərbaycan Gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramı çərçivəsində təşkil edilib. Layihə Heydər Əliyev Fondu, Gənclər Fondu, ASAN Xidmət, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Gənclər Fondu tərəfindən icra olunub. Əsas məqsəd gənclərin məşğulluğunun artırılması, iş təcrübəsi olmayan gənclər üçün karyera fürsəti yaratmaq, məşğulluq bacarıqlarını inkişaf etdirməklə onların iş imkanlarını genişləndirməkdir.

Nar supports youth in building careers
Nar participated in the "Azerbaijan Volunteer Solidarity Festival" dedicated to the International Volunteer Day organized by the Youth Foundation. Aiming to support the youth Nar conducted collection of documents to such positions as media relations specialist, product development specialist, sales specialist for small and medium-sized businesses, and other vacancies at the career fair organized with the framework of the festival.
More than 60 companies, including Azerfon LLC (Nar trademark), participated in the exhibition held on December 7. The exhibition was organized within the framework of the "Azerbaijani Youth in 2017-2021" State Program. The project was implemented by the Youth Foundation within the framework of cooperation with the Heydar Aliyev Foundation, the Youth Foundation, ASAN Service, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population and the Ministry of Education. The main goal is to increase the employment rate among youth, create a career opportunities for young people without work experience and to expand their employment opportunities by developing employment skills.