“Nar” gənc şahmatçılara dəstək olur
Uşaqların məntiqi təfəkkürünün inkişafına töhfə vermək məqsədilə, “Nar”, 2-10 iyul tarixlərində Bakıda baş tutan Şahmat üzrə Bakı yay festivalı çərçivəsində keçiriləcək uşaq turnirinə dəstək olur. Qeyd edək ki, uşaq turnirinə 74 şahmatçı qeydiyyata alınıb. 7 tur isveçrə sistemi üzrə yarışın nəticələrinə görə qaliblər həm pul mükafatı, həm də “Nar”-dan xüsusi mükafatlar qazanacaqlar.
Festivalda şahmatçılar 5 müxtəlif turnirdə mübarizə aparacaqlar. "Bakı yay festivalı" çərçivəsində Azərbaycanda ilk dəfə Beynəlxalq qrossmeyster və beynəlxalq usta normalı paralel yarışlar da keçiriləcək. Yarışda 14 Azərbaycan və Gürcüstan, Iran, Türkiyə, Rusiya, İraq ve Belarusiyadan da daxil olmaqla, 10 xarici şahmatçı iştirak edəcək. Start siyahıda 6 qrossmeyster, 4 Beynəlxalq usta və 9 FİDE ustası yer alıb.

Nar supports young chess players
In order to contribute to the development of children's logical thinking, Nar supports children’s tournament, organized within Baku Summer Chess Festival, being held on July 2-10 in Baku. It should be noted that 74 chess players were registered in the children’s tournament. According to the results of the tournament, consisting of 7 rounds by the Swiss system, the winners will receive cash prizes and special prizes from Nar.
During the festival, the chess players will compete in 5 different tournaments. For the first time in Azerbaijan parallel international grand master and international master tournaments will be held within the framework of "Baku summer festival". 14 chess players from Azerbaijan along with 10 foreign chess players from Georgia, Iran, Turkey, Russia, Iraq and Belarus will take part in the competition. Starting list includes 6 grandmasters, 4 international masters and 9 FIDE masters.