“Nar”eşitmə məhdudiyyətli insanların peşəyə yiyələnməsinə dəstək olur
“Nar”-ın dəstəyi ilə eşitmə məhdudiyyətli insanların müxtəlif ixtisaslara yiyələnməsi və onların işlə təmin olunması məqsədilə keçirilən “Təlim məktəbi” layihəsi davam edir. Artıq layihənin 1-ci mərhələsi başa çatıb. 15 nəfərdən ibarət qrup şirniyyat ustası peşəsinin incəliklərini öyrəniblər. Qeyd edək ki, “Nar”-ın Karlara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə reallaşdırıdğı layihə  3 mərhələdən ibarətdir. Layihə çərçivəsində üç qrupdan ibarət olan vətəndaşlar üç aylıq peşə kurslarında təlim keçəcəklər. Qarşıdakı 2 aylıq peşə kurslarında isə iştirakçılar aşpaz və motorçu ixtisaslarına yiyələnəcəklər. “Təlim məktəbi” layihəsi eşitmə məhdudiyyətli insanların təhsil almasından sonra işlə təmin olunmasına da yardım edəcək. Layihə təcrübəli mütəxəssislər tərəfindən aparılacaq.
Qeyd edək ki, “Nar” tərəfindən təşkil edilən “Təlim məktəbi” layihəsi eşitmə məhdudiyyəti olan insanların yeni bacarıqlar əldə etməklə cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək məqsədilə keçirilir. Layihə eyni zamanda eşitmə məhdudiyyətli insanların həm psixoloji, həm də qanunvericilik sahəsində qarşılaşdıqları çətinliklərin öhdəsindən gəlməyə kömək edəcək. Peşə təlimi ilkin olaraq paytaxt Bakıda start götürüb. Gələcəkdə isə bölgələrdə də “Təlim məktəbi” layihəsinin davam etdirilməsi planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, “Nar” 4 ilə yaxındır ki,  eşitmə məhdudiyyətli insanlar üçün bu cür  təlimlər təşkil etməklə, onların müxtəlif peşəyə yiyələnməsinə və iş bacarıqlarının artmasına töhfə verir. Fiziki məhdudiyyətli insanlara dəstək və onların cəmiyyətə inteqrasiya edilməsi “Nar”-ın korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir.

Nar supports people with hearing impairments in acquiring professions
"Training School" project for the hearing-impaired people implemented with support of Nar, aiming to help them acquire various specialties and increase their employment possibilities continues. The 1st stage of the project has already finished. A group of 15 has learned the peculiarities of pastry-cook profession. Note that this project, implemented jointly with the "Support to Deaf" Public Union, consists of 3 stages. In frames of the project, three groups of citizens are being trained in three-month vocational courses. In the next 2 months, the participants will be able to acquire such specialties as cooks and engine mechanics. The “Training School” project will help people with hearing impairments to find a job after the finish of trainings. The project will be carried out by experienced professionals.
It’s notable that the “Training school” project, organized by Nar aims to support people with hearing impairments in gaining new skills and integrating to the society. The project will also help people with hearing impairments to deal with possible psychological and legal difficulties. The first “Training School” is being held in Baku. In the future, it is planned to expand the “Training School” project to regions.
For almost 4 years now, “Nar” organizes such trainings for people with hearing impairments to help them learn various professions and improve their employment skills. Support for people with physical limitations and their integration to society is one of the main directions of corporate social responsibility strategy (CSR) of Nar.