“Nar” eşitmə məhdudiyyətli insanlar üçün yeni iş imkanları yaradır
Nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasına xüsusi önəm verən “Nar”, “Təlim Məktəbi” layihəsi çərçivəsində 20 xanıma manikür peşəsi üzrə təlimlər təşkil edib. Təlimləri uğurla başa çatdıran xanımlar peşə üzrə sertifikatlarla təmin olunub, eyni zamanda mobil operator onlara öz kiçik bizneslərinə başlamaq üçün lazımi manikür avadanlığı dəstləri də hədiyyə edib. Layihənin əsas məqsədi də məhz iştirakçıların maliyyə azadlığını təmin etmək və onları öz ayaqları üzərində dura bilən fərdlər olaraq cəmiyyətə qazandırmaqdır.
Əksər iştirakçılar artıq bu sahə üzrə əmək fəaliyyətinə də başlayıblar. Bu müsbət tendensiyanın cəmiyyətə faydasına diqqət çəkən “Nar”ın ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib:“Mobil operator olaraq, əsas məqsədimiz insanların daima ünisyyətdə qalmalarına dəstək olmaqdır. Bu baxımdan eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan insanlara dəstək Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyamızın əsas hissəni təşkil edir. Uzun illərdir ki, Nar bu insanların yeni peşələrə sahib olmaları, yeni biliklərin əldə edilməsi və əlbəttə ki, maliyyə azadlıqlarının təmin edilməsi üçün önəmli addımlar atır. Bu layihələri hər zaman davam etdirmək fikrindəyik”.
“Təlim Məktəbi” “Eventiada IPRA Golden World Awards” (Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası Qızıl Dünya Mükafatı) müsabiqəsində “Ən yaxşı sosial layihə” nominasiyasında qalib olub. Mobil operatorun gerçəkləşdirdiyi digər sosial layihələr barədə ətraflı buradan məlumat əldə edə bilərsiniz.

«Nar» создает новые рабочие места для слабослышащих
В рамках проекта «Школа обучения» компания «Nar», придающая особое значение интеграции в общество людей с нарушениями речи и слуха, организовала обучение 20 девушек профессии маникюра.  Дамам, успешно прошедшим обучение, были вручены профессиональные сертификаты, а оператор мобильной связи подарил им необходимые наборы маникюрного оборудования для открытия собственного малого бизнеса.  Основная цель проекта – обеспечить финансовую свободу участников и вывести их в общество как личностей, способных самостоятельно стоять на ногах.
Большинство участников уже начали работать в этой области.  Азиз Ахундов, руководитель отдела по связям с общественностью Nar, который обратил внимание на пользу этой позитивной тенденции для общества, сказал: «Как мобильный оператор, наша главная цель — помочь людям всегда оставаться на связи.  В связи с этим поддержка людей с нарушениями слуха и речи является ключевой частью нашей стратегии корпоративной социальной ответственности.  На протяжении многих лет Nar предпринимает важные шаги для того, чтобы эти люди получили новые профессии, получили новые знания и, конечно же, обеспечили свою финансовую свободу.  Мы намерены продолжать эти проекты постоянно».
«Школа обучения» победила в номинации «Лучший социальный проект» на конкурсе «Eventiada IPRA Golden World Awards» (Международная ассоциация по связям с общественностью Golden World Award).  Подробную информацию о других социальных проектах, реализуемых мобильным оператором, вы можете получить здесь.