“Nar” eşitmə məhdudiyyətli insanlar üçün yeni iş imkanları yaradır
Nitq və eşitmə məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasına xüsusi önəm verən “Nar”, “Təlim Məktəbi” layihəsi çərçivəsində 20 xanıma manikür peşəsi üzrə təlimlər təşkil edib. Təlimləri uğurla başa çatdıran xanımlar peşə üzrə sertifikatlarla təmin olunub, eyni zamanda mobil operator onlara öz kiçik bizneslərinə başlamaq üçün lazımi manikür avadanlığı dəstləri də hədiyyə edib. Layihənin əsas məqsədi də məhz iştirakçıların maliyyə azadlığını təmin etmək və onları öz ayaqları üzərində dura bilən fərdlər olaraq cəmiyyətə qazandırmaqdır.
Əksər iştirakçılar artıq bu sahə üzrə əmək fəaliyyətinə də başlayıblar. Bu müsbət tendensiyanın cəmiyyətə faydasına diqqət çəkən “Nar”ın ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib:“Mobil operator olaraq, əsas məqsədimiz insanların daima ünisyyətdə qalmalarına dəstək olmaqdır. Bu baxımdan eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan insanlara dəstək Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyamızın əsas hissəni təşkil edir. Uzun illərdir ki, Nar bu insanların yeni peşələrə sahib olmaları, yeni biliklərin əldə edilməsi və əlbəttə ki, maliyyə azadlıqlarının təmin edilməsi üçün önəmli addımlar atır. Bu layihələri hər zaman davam etdirmək fikrindəyik”.
“Təlim Məktəbi” “Eventiada IPRA Golden World Awards” (Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası Qızıl Dünya Mükafatı) müsabiqəsində “Ən yaxşı sosial layihə” nominasiyasında qalib olub. Mobil operatorun gerçəkləşdirdiyi digər sosial layihələr barədə ətraflı buradan məlumat əldə edə bilərsiniz.

Nar creates employment opportunities for people with hearing disabilities
Attaching special importance to the integration of people with speech and hearing disabilities into the society, Nar has organized workshop for 20 ladies on the manicure profession within the framework of the "Training School" project. In addition to certificates on completion, the mobile operator also presented the participants the necessary sets of equipment to start their own small businesses. The main goal of the project is to ensure the financial freedom of the participants and help them find their places in the society as individuals who can stand on their own feet.
Most of the participants have already started working in this field. Aziz Akhundov, the head of Public Relations department at Nar, who drew attention to the benefit of this positive trend, noted: "At Nar, our main goal is to support people to always stay involved. In this regard, supporting people with hearing and speech disabilities is a key part of our Corporate Social Responsibility strategy. For many years, Nar has been taking important steps for these people to have new professions, to acquire new knowledge and, of course, to ensure their financial freedom. We are committed to follow this tradition."
The "Training School" project won the "Best Social Project" nomination at the "Eventiada IPRA Golden World Awards" (International Public Relations Association Golden World Award) competition in previous years. You can get detailed information about other social projects implemented by Nar here.