“Nar” ən böyük Azərbaycandilli səsli kitabxanaya dəstəyini davam etdirir
“Nar”ın dəstəyi ilə ölkənin ən böyük səsli ədəbiyyat kitabxanası olan “Canlı kitab” layihəsi davam edir. “Radio Antenn" 101 FM-lə birgə hazırlanan layihə çərçivəsində indiyədək dünya və Azərbaycan ədəbiyyatından 39 müəllifin 329 əsəri ana dilimizdə audiokitab şəklində “YouTube” kanalında yerləşdirilib. Müxtəlif janrlarda və həcmlərdə olan bədii əsərləri “Canlı kitab” kanalında “Nar”ın yüksəksürətli interneti vasitəsilə istənilən yerdən rahatlıqla dinləmək olar.
Layihə həftənin şənbə və bazar günləri saat 12:00-dan 14:00-dək “Radio Antenn” 101 FM dalğasında, eyni zamanda radionun və “Canlı kitab” verilişinin rəsmi “Facebook” səhifələrində canlı yayımlanır, daha sonra antenn.az və “YouTube” səhifəsində yerləşdirilir.
Qeyd ed’k ki, layihənin məqsədi mütaliəni hər kəs, o cümlədən, görmə məhdudiyyətli şəxslər üçün  daha əlçatan etməkdir. Layihə çərçivəsində əsərlərin toplandığı elektron daşıyıcıların görmə qabiliyyətini itirmiş və görmə qabiliyyəti zəif olan insanlara  paylanması nəzərdə tutulur.

Nar продолжает поддерживать самую большую в Азербайджане аудио библиотеку
При поддержке Nar продолжается проект «Canlı Kitab» - крупнейшей в стране литературной аудио библиотеки. На сегодняшний день в рамках совместного проекта с Radio Antenna 101 FM, на YouTube  размещено 329 произведений 39 авторов мировой и азербайджанской литературы в аудио формате.
Проект транслируется в прямом эфире по субботам и воскресеньям с 12:00 до 14:00 на Radio Antenn 101FM, а также выпуски выкладываются сначала на официальных страницах радио и программы «Canlı Kitab » в Facebook, а затем на странице antenn.az и канале в YouTube.
Отметим, что цель проекта - сделать чтение более доступным для всех, в том числе для слабовидящих. Проект предусматривает распространение электронных носителей среди потерявших зрение и слабовидящих людей.