“Nar”-dan autizmli uşaqlara dəstək
“Nar” əməkdaşları autizm spektr pozuntuları ilə üzləşən uşaqların çalışdığı “Kashalata” kafe-atelyenin qonağı oldu və uşaqlarla görüşdü. Autizmli uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək olmaq və onların sosial bacarıqlarını artırmaq məqsədilə “Kashalata” kafedə autizmli uşaqlar çalışır və müştərilərə özləri xidmət göstərir. Mobil operatorun əməkdaşları xüsusi diqqət tələb edən uşaqların çalışdığı kafe üçün zəruri olan avadanlıq hədiyyə etməklə yanaşı, kafenin müştərisi oldu.
Autizm spektr pozuntuları ilə üzləşən uşaqlarla görüşdə “Azerfon” MMC-nin baş icraçı direktoru Qunnar Panke də iştirak edib: ““Nar” üçün yükksəkkeyfiyyətli xidmətlə yanaşı, sosial layihələri həyata keçirmək çox önəmlidir. Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) strategiyamız çərçivəsində  cəmiyyətimizdə xüsusi qayğıya ehtiyacı olan autizmli uşaqlara böyük məmuniyyət hissi ilə dəstək oluruq. İnanırıq ki, bir çox biznes qurumları da bu təşəbbüsümüzə qoşulacaq”.
Qeyd edək ki, “Kashalata” kafe autizm spektr pozuntuları ilə üzləşən uşaqlarla işləyən "Birgə və Sağlam"İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərir. Reabilitasiya mərkəzində 70-dən artıq xüsusi qayğıya ehtiyacı olan autizmli uşaq var.

Nar оказал поддержку детям страдающим от аутизма
Сотрудники Nar посетили кафе-ателье «Kashalata», в котором работают дети страдающие аутизмом, чтобы встретиться и провести с ними время. Кафе «Kashalata» принимает на работу детей с аутизмом для поддержки их интеграции в общество и развития их социальных навыков. В этом кафе, дети самостоятельно обслуживают посетителей. Сотрудники мобильного оператора провели время в кафе в качестве клиентов и подарили специальное оборудование, необходимое для кафе, в котором работают дети, нуждающиеся в особом внимании.
Исполнительный директор ООО «Azerfon» Гуннар Панке также принял участие в встрече с детьми расстройством аутистического спектра: «Помимо предоставления высококачественных услуг, осуществление социальных проектов также является очень важным направлением деятельности Nar. Мы очень рады поддержать детей с аутизмом, которые нуждаются в особой заботе. Мы надеемся, что многие другие компании также присоединятся к нам в этой инициативе».
Следует отметить, что кафе «Kashalata» работает под эгидой общественного союза «Birgə və Sağlam» и предоставляет рабочие места для детей с расстройством аутистического спектра. В реабилитационном центре проживает более 70 детей аутистов нуждающихся в особом уходе.