“Nar”-dan autizmli uşaqlara dəstək
“Nar” əməkdaşları autizm spektr pozuntuları ilə üzləşən uşaqların çalışdığı “Kashalata” kafe-atelyenin qonağı oldu və uşaqlarla görüşdü. Autizmli uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək olmaq və onların sosial bacarıqlarını artırmaq məqsədilə “Kashalata” kafedə autizmli uşaqlar çalışır və müştərilərə özləri xidmət göstərir. Mobil operatorun əməkdaşları xüsusi diqqət tələb edən uşaqların çalışdığı kafe üçün zəruri olan avadanlıq hədiyyə etməklə yanaşı, kafenin müştərisi oldu.
Autizm spektr pozuntuları ilə üzləşən uşaqlarla görüşdə “Azerfon” MMC-nin baş icraçı direktoru Qunnar Panke də iştirak edib: ““Nar” üçün yükksəkkeyfiyyətli xidmətlə yanaşı, sosial layihələri həyata keçirmək çox önəmlidir. Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) strategiyamız çərçivəsində  cəmiyyətimizdə xüsusi qayğıya ehtiyacı olan autizmli uşaqlara böyük məmuniyyət hissi ilə dəstək oluruq. İnanırıq ki, bir çox biznes qurumları da bu təşəbbüsümüzə qoşulacaq”.
Qeyd edək ki, “Kashalata” kafe autizm spektr pozuntuları ilə üzləşən uşaqlarla işləyən "Birgə və Sağlam"İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərir. Reabilitasiya mərkəzində 70-dən artıq xüsusi qayğıya ehtiyacı olan autizmli uşaq var.

Nar supports children with autism
Nar employees visited the ‘Kashalata’ cafe-atelier, which employs children with autism spectrum disorder to meet and spend time with the children. The ‘Kashalata’ cafe employs children with autism to support their integration to the society and develop their social skills. At the café, the children serve the customers independently. The mobile operator’s employees spent time in the café as the customers, and presented the special equipment, necessary for the café.
The CEO of Azerfon LLC Gunnar Pahnke also attended the meeting: ‘Besides presenting high-quality sevices, it is also important for us to take part in social projects. With great pleasure we suport children with autism who need special care in frame of our corporate social responsibility strategy. We hope that many buisness organizations will follow to our initiative.
It should be noted that the ‘Kashalata’ café operates under the ‘Together and Healthy' Public Union and employs children with autism spectrum disorder. The rehabilitation center hosts more than 70 children with autism and need for special care.