“Nar” “COVID-19” virusu ilə mübarizə aparan həkimlərə rabitə dəstəyini davam etdirir
“Nar” koronavirus (COVID-19) infeksiyasının daha da artdığı dövrdə virusla mübarizə aparan həkimlərə növbəti dəfə rabitə dəstəyi göstərib. Mobil operator Səhiyyə Nazirliyinin təqdim etdiyi siyahı əsasında virusa yoluxmuş insanların müalicəsi ilə məşğul olan bir sıra xəstəxanaların həkimlərinin nömrələrinin balansına 50 AZN yükləyəcək. Məqsəd  tibb personalının koronavirus infeksiyasına yoluxmuş şəxslərlə və onların yaxınları ilə mütəmadi ünsiyyətdə olmalarını təmin etməkdir.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl də mobil operator virusla mübarizə aparan tibb personalının “Nar” nömrələrinin balansını artırıb. O cümlədən xüsusi rejimli xəstəxanalarda nəzarətdə olan şəxsləri pulsuz mobil rabitə ilə təmin edib. Xatırladaq ki, “Nar” koronavirus infeksiyasının ölkə ərazisində yayılmasının qarşısını almaq məqsədilə bir sıra sosial layihələrdə iştirak edib. “Nar” hər kəsi Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın təlimatlarına əməl etməyə və çağırışlarına dəstək olmağa, koronavirusla mübarizə üçün imkanlarını səfərbər etməyə çağırır.

Nar продолжает оказывать коммуникационную поддержку врачам, борющимся с вирусом COVID-19
В период роста числа зараженных  коронавирусом (COVID-19), Nar в очередной раз предоставил бесплатное общение врачам, борющимся с вирусом. Согласно списку, предоставленному Министерством Здравоохранения, мобильный оператор  перечислит 50 АЗН на баланс врачей ряда больниц, занятых лечением инфицированных COVID-2019.  Цель - обеспечить регулярный контакт медицинских работников с людьми, инфицированными коронавирусом, и их родственниками.
Следует отметить, что и ранее мобильный оператор пополнял баланс медицинского персонала борющегося с вирусом. Также, он предоставлял бесплатную мобильную связь пациентам находящимся под наблюдением в больницах специального режима.  Напомним, что Nar участвовал в ряде социальных проектов по предотвращению распространения коронавирусной инфекции в стране.  Nar призывает всех следовать инструкциям и поддержать призывы Оперативного Штаба при Кабинете Министров мобилизовав свои ресурсы для борьбы с коронавирусом.