“Nar” Qlobal Saziş çərçivəsində BMT ilə əməkdaşlığa davam edir
Mobil operator “Nar” 27 oktyabr tarixində BMT-Azərbaycan tərəfdaşlığının 30-cu ildönümünə həsr olunmuş BMT Günü tədbirində iştirak edib. Açılış nitqi ilə çıxış edən BMT-nin rezident əlaqələndiricisi Vladanka Andreeva və Azərbaycanın xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov dayanıqlı inkişaf məqsədlərinə nail olmaq istiqamətində BMT-Azərbaycan tərəfdaşlığının əhəmiyyətini qeyd ediblər.
200-dən çox dövlət rəsmisi, parlament üzvü, diplomatik korpus təmsilçisi, eləcə də vətəndaş cəmiyyəti və media nümayəndəsinin qatıldığı tədbirin dəvətliləri sırasında mobil operator “Nar”ın Baş icraçı direktoru Qunnar Panke də yer alıb. Xatırladaq ki, “Nar” 2022-ci ilin may ayından etibarən dünyanın sosial məsuliyyətli bizneslərini bir araya toplayan BMT Qlobal Sazişinin bir parçasıdır.  Bu saziş şirkətlərə qlobal davamlılıq təşəbbüslərini daha sistemli şəkildə həyata keçirməyə və davamlı hesabatlarla şəffaflığa nail olmağa imkan verir. “Nar” ölkə üçün mühüm sosial əhəmiyyətə malik layihələri ilə hər zaman cəmiyyət qarşısında öhdəliyini sadiqliyini ifadə edir.

Nar has participated in the UN Day reception dedicated to the 30th anniversary of UN-Azerbaijan partnership on October 27. Delivering the opening speech, UN Resident Coordinator Vladanka Andreeva and Deputy Foreign Minister of Azerbaijan Elnur Mammadov noted the importance of UN-Azerbaijan partnership in order to achieve sustainable development goals.
Gunnar Panke, CEO of Nar, was among the guests of the event, which was attended by more than 200 state officials, members of parliament, representatives of the diplomatic corps, as well as civil society and media representatives. It should be noted that Nar is a party to the UN Global Compact, which brings together the world's socially responsible businesses. This agreement allows companies to more systematically implement their global sustainability initiatives and achieve transparency through consistent reporting. Nar always expresses its commitment to the society by carrying out the projects of social importance for the country.