“Nar” bir sıra hərbi hissədə mobil danışıq nöqtəsi yaratdı
26 iyun - Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələr Günü münasibətilə “Nar” növbəti uğurlu layihəsini icra edib. Belə ki, mobil operator Müdafiə Nazirliyinin dəstəyi ilə cəbhəyani zonada yerləşən bir sıra hərbi hissələrdə “Nar” danışıq nöqtəsi yatadıb. Məqsəd əsgərlərimizin öz yaxınları, doğmaları ilə daha yaxın olmaları və mütamadi təmas qurmalarına dəstək olmaqdır. Hərbi hissələrdə yaradılan “Nar” danışıq nöqtəsində əsgərlər istədikləri qədər öz yaxınları ilə danışa biləcəklər.
Qeyd edək ki, bayram günü mobil operator vətən keşiyində duran əsgərlərimizi sevindirmək, onlara olan hörmətini bildirmək məqsədilə, cəbhə bölgəsində yerləşən “N” saylı hərbi hissəyə səfər edib və Azərbaycan ordusunun əsgərləri ilə görüşüb. Bundan başqa, hərbi hissələrə əsgərlərin asudə vaxtının səmərəli təşkili üçün müxtəlif hədiyyələr də təqdim edilib.
Əsgərlərlə görüşü zamanı “Nar”-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib ki, artıq ikinci ildir ki, mobil operator Müdafiə Nazirliyi ilə birgə uğurlu layihəsini icra edir: “Silahlı Qüvvələr Günündə əsgərlərlə birgə olmaq bizim üçün qürurvericidir. Ötən il sərhədyanı bölgədə xidmət edən 100-ə qədər əsgərin bayramı öz valideyni ilə birgə qeyd etməsində yaxından iştirak etdik. Bu il isə 100-lərlə hərbçinin doğmaları ilə sərhədsiz ünsiyyət qurmaları üçün “Nar” danışıq nöqtələri yaratdıq. Vətənə bağlılıq kimi ümdə vəzifələrə hər zaman həssas yanaşan “Nar”, əsgərlərimizə hər hansı mənəvi dəstək göstrəməyi özünə borc bilir. Bu şərəfli yolda xidmət edən əsgərlərimizə yaxınları ilə öz sevinclərini və xoş xəbərlərini bölüşməsini arzulayırıq”.
Qeyd edək ki, “Nar” ötən ilin martında Müdafiə Nazirliyi ilə birlikdə ölkəmizin müxtəlif bölgələrindən 100-dən çox valideynin cəbhə bölgəsində yerləşən “N” saylı hərbi hissədə əsgərlərlə görüşünü təşkil edilmişdi. Müdafiə Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilən bu bayram görüşü nəticəsində valideynlər cəbhədə xidmət göstərən övladları ilə bərabər Novruz bayramını qeyd etmişdi.
Vətənə bağlılığın təşviqi Azərbaycanın zəngin mədəni və tarixi irsinin çağdaş həyatla bağlılığının rəmzi olaraq seçilmiş brendimizin əsas amallarındandır.

On the occasion of June 26 - the Day of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan, Nar implemented another successful project. Thus, with support of the Ministry of Defense, the mobile operator created a call point in several military units located in the frontline zone. With this initiative, the operator wants to help the soldiers to be closer and always stay in touch to their relatives and friends. Mobile telephone booths created by Nar in military units will allow the soldiers to talk with relatives and friends as much as they like.
Note that in order to delight the soldiers who are guarding the homeland on a holiday, and to express respect, the mobile operator organized a visit to one of the military units located in the frontline zone to meet with the soldiers of the Azerbaijani Army. In addition, the operator presented various gifts to the military unit in order to help soldiers more effectively organize their free time.
During the meeting with soldiers, Aziz Akhundov, Head of Public Relations Department of Nar, said that the mobile operator successfully implements this type project together with the Ministry of Defense for the second year in a row: “We are proud to be with our soldiers on the Armed Forces Day. Last year, we took part in the celebration together with the parents of more than 100 soldiers serving in the border area. This year, we created Nar call point  so that hundreds of soldiers could freely communicate with their relatives and friends. Nar, which pays a special attention to such important values as a devotion to own motherland, considers it a duty to support our soldiers. We wish our soldiers who serve this noble goal to share joy and good news with their close ones. ”
Note that in March of last year, Nar, together with the Ministry of Defense, organized a meeting of more than 100 parents from various parts of the country with their sons serving in one of the military bases located in the frontline zone. Thanks to this festive meeting, which was held with the support of the Ministry of Defense, parents were able to celebrate Novruz Bayram with their children serving at the frontline.
Encouraging affection for the motherland is one of the main goals of our brand, chosen as a symbol of the harmonious combination of the historical and cultural heritage of Azerbaijan with modern life.