“Nar” Bilik Gününü kənd məktəbliləri ilə birgə qeyd etdi
Elm və təhsilin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”, 15 sentyabr - Bilik Günü münasibətilə daha bir uğurlu sosial layihəsini həyata keçirib. Bu dəfə mobil operator kənd məktəblilərini sevindirib. “Nar” Cəlilabadın Təzəkənd kəndində yerləşən məktəbin 1-ci sinif şagirdlərini bütün lazımi məktəb ləvazimatları ilə təmin edib. Bura məktəblilərin tədris ili dövründə istifadə edəcəkləri məktəbli çantası, dəftər, rəngli karandaşlar və digər dəftərxana ləvazimatları daxildir. Bununla da mobil operator məktəbə yeni qədəm qoyan uşaqlarda oxumağa həvəs yaratmağa çalışıb.
“Nar”-ın gəlişi uşaqların da sevincinə səbəb olub və onların bayramına bayram qatıb. Şagirdlər hadiyyələrə bigarə qalmayıblar. Onlar məktəbi uğurla başa vuracaqlarına, gələcəkdə ölkəmizə layiqli vətəndaş və öz peşələrinin ən yaxşı mütəxəssisi olacaqlarına  söz veriblər.
Qeyd edək ki, “Nar” Cəlilabadın Təzəkənd kəndində yerləşən məktəbə artıq 2-ci dəfədir ki, səfər edib. Mobil operator bu il aprelin 23-də Beynəlxalq Kitab Günündə məktəbin kitabxanasına 500-dən artıq kitab və elektron kitabxanaya giriş imkanı yaradan müasir kompüterlər hədiyyə etmişdi.
“Azerfon”-un İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib ki, elm və təhsilin təbliği “Nar”-ın sosial layihələrinin vacib istiqamətlərindən biridir: “Bir neçə ay bundan öncə biz bu məktəbə kitablar hədiyyə edəndə uşaqların gözlərində yaranan sevinc işığ, oxuma həvəsi bizi bir daha bura gətirdi. Məqsədimiz odur ki, məktəbə yeni qədəm qoyan şagirdlər “Nar”-ın diqqətini hiss etsinlər. İnanırıq ki, bizim dəstəyimiz şagirdlərin təhsilə marağını daha da artıracaq və onlar gələcəkdə yüksək bilik əldə etməklə cəmiyyətimizin inkişafına öz təhfələrini verəcəklər”.
Məktəbin direktoru Valeh Niftiyev bu hədiyyələrin şagirdlərin daha yaxşı oxumasına stimul verəcəyini bildirib: “Bizim məktəblilər arasında bu vəsaiti almaqda çətinlik çəkən ailələr vardı. Bu onlar üçün xüsusilə böyük hədiyyə oldu. Bundan əvvəl “Nar”-ın bizim kitabxanaya tədim etdiyi kitablar şagirdlərin mütaliəyə marağını daha da artırdı. Təqdim edilən hədiyyələri bizə verilən yüksək dəyər kimi qiymətləndiririk və “Nar” a təşəkkür edirik”.
Qeyd edək ki, “Nar” məktəbləri kitabla və məktəb ləvazimatları ilə təmin etməyi artıq bir ənənə halına çevirib. Mobil operator uşaqlada kitab oxumaq vərdişinin formalaşmasına dəstək olmaq və təhsilin önəmini aşılamaq məqsədilə  uğurlu layihələr icra edib.

Nar поздравил первоклассников в День знаний
Уделяя особое внимание развитию науки и образования, Nar реализовал еще один успешный социальный проект по случаю 15 сентября - Дня знаний. На этот раз, мобильный оператор порадовал школьников одной из деревенских школ. Так, Nar предоставил все необходимые школьные принадлежности ученикам 1-го класса школы, расположенной в селе Тазакенд Джалилабадского района. Сюда входят школьные сумки, тетради, цветные карандаши и другие канцелярские товары, которые ученики будут использовать в течение учебного года. Таким образом, оператор старался дать дополнительную  мотивацию детям, которые идут в школу в первый раз.
Визит представителей Nar обрадовал детей и еще больше раскрасил их праздник. Детям очень понравились подарки. Они пообещали, что успешно завершат учебный год и в будущем станут достойными гражданами нашей страны и лучшими специалистами в своей профессии.
Отметим, что это уже второй визит Nar в эту школу, расположенную в селе Тазакенд Джалилабадского района. 23 апреля этого года, в Международный день книги, оператор мобильной связи подарил школьной библиотеке более 500 книг и современных компьютеров для доступа в электронную библиотеку.
Начальник отдела по связям с общественностью компании Azerfon Азиз Ахундов отметил, что продвижение науки и образования является одним из важнейших направлений социальных проектов Nar: «Несколько месяцев назад, когда мы подарили книги этой школе, мы увидели радость детей и их стремление к учебе, что снова привело нас суда.  Мы хотим, чтобы дети, которые только начинают ходить в школу, почувствовали внимание и заботу Nar. Мы верим, что наша поддержка повысит интерес детей к учебе, и они внесут свой вклад в развитие нашей страны в будущем, получив высшее образование».
Директор школы, Валех Нифтиев, сказал, что эти подарки подарят детям стимул, чтобы учиться еще лучше: «Среди наших учеников есть и такие, семьи которых испытывают трудности с покупкой школьных принадлежностей. Поэтому для них, это особенно ценный подарок. Книги, ранее предоставленные Nar для нашей библиотеки, помогли повысить интерес детей к чтению. Мы высоко ценим эти подарки, и очень благодарны Nar».
Отметим, что для Nar уже стало хорошей традицией снабжать школы учебниками и школьными принадлежностями. Оператор мобильной связи реализовал успешные проекты,  направленные на поддержание формирования привычки читать среди детей, с целью помочь им понять всю важность образования.