“Nar” Bilik Gününü kənd məktəbliləri ilə birgə qeyd etdi
Elm və təhsilin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”, 15 sentyabr - Bilik Günü münasibətilə daha bir uğurlu sosial layihəsini həyata keçirib. Bu dəfə mobil operator kənd məktəblilərini sevindirib. “Nar” Cəlilabadın Təzəkənd kəndində yerləşən məktəbin 1-ci sinif şagirdlərini bütün lazımi məktəb ləvazimatları ilə təmin edib. Bura məktəblilərin tədris ili dövründə istifadə edəcəkləri məktəbli çantası, dəftər, rəngli karandaşlar və digər dəftərxana ləvazimatları daxildir. Bununla da mobil operator məktəbə yeni qədəm qoyan uşaqlarda oxumağa həvəs yaratmağa çalışıb.
“Nar”-ın gəlişi uşaqların da sevincinə səbəb olub və onların bayramına bayram qatıb. Şagirdlər hadiyyələrə bigarə qalmayıblar. Onlar məktəbi uğurla başa vuracaqlarına, gələcəkdə ölkəmizə layiqli vətəndaş və öz peşələrinin ən yaxşı mütəxəssisi olacaqlarına  söz veriblər.
Qeyd edək ki, “Nar” Cəlilabadın Təzəkənd kəndində yerləşən məktəbə artıq 2-ci dəfədir ki, səfər edib. Mobil operator bu il aprelin 23-də Beynəlxalq Kitab Günündə məktəbin kitabxanasına 500-dən artıq kitab və elektron kitabxanaya giriş imkanı yaradan müasir kompüterlər hədiyyə etmişdi.
“Azerfon”-un İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib ki, elm və təhsilin təbliği “Nar”-ın sosial layihələrinin vacib istiqamətlərindən biridir: “Bir neçə ay bundan öncə biz bu məktəbə kitablar hədiyyə edəndə uşaqların gözlərində yaranan sevinc işığ, oxuma həvəsi bizi bir daha bura gətirdi. Məqsədimiz odur ki, məktəbə yeni qədəm qoyan şagirdlər “Nar”-ın diqqətini hiss etsinlər. İnanırıq ki, bizim dəstəyimiz şagirdlərin təhsilə marağını daha da artıracaq və onlar gələcəkdə yüksək bilik əldə etməklə cəmiyyətimizin inkişafına öz təhfələrini verəcəklər”.
Məktəbin direktoru Valeh Niftiyev bu hədiyyələrin şagirdlərin daha yaxşı oxumasına stimul verəcəyini bildirib: “Bizim məktəblilər arasında bu vəsaiti almaqda çətinlik çəkən ailələr vardı. Bu onlar üçün xüsusilə böyük hədiyyə oldu. Bundan əvvəl “Nar”-ın bizim kitabxanaya tədim etdiyi kitablar şagirdlərin mütaliəyə marağını daha da artırdı. Təqdim edilən hədiyyələri bizə verilən yüksək dəyər kimi qiymətləndiririk və “Nar” a təşəkkür edirik”.
Qeyd edək ki, “Nar” məktəbləri kitabla və məktəb ləvazimatları ilə təmin etməyi artıq bir ənənə halına çevirib. Mobil operator uşaqlada kitab oxumaq vərdişinin formalaşmasına dəstək olmaq və təhsilin önəmini aşılamaq məqsədilə  uğurlu layihələr icra edib.

Nar made a surprise for schoolchildren on Knowledge Day
Paying special attention to the development of science and education, Nar realized another successful social project on the occasion of September 15 – the Knowledge Day. This time, the mobile operator brought joy to the village schoolchildren. Nar provided all necessary school supplies to the 1st grade students of the school located in the Tazakand village of Jalilabad region. This includes school bags, notebooks, colored pencils and other stationery that students will use during the school year. Thus, the mobile operator tried to motivate the children, who are going to school for the first time.
The arrival of Nar also caused joy for the children and added even more fun to their celebration. The children enjoyed the presents very much. They promised that they will successfully complete the academic year and become worthy citizens of our country and the best experts in their profession in the future.
Note that this is a second visit of Nar to this school located in Tazakand village of Jalilabad region. On April 23 on International Book Day the mobile operator donated more than 500 books and modern computers for accessing the electronic libraries to the school library.
Head of Public Relations Department of ‘Azerfon’ Aziz Akhundov said that promotion of science and education is one of the most important areas of Nar's social projects: "A few months ago, when we donated books to this school, the joy and excitement of children brought us here again. Our goal is to make children who are just starting school feel the attention and care of Nar. We believe that our support will make the children more interested in education and will contribute to the development of our society by gaining a higher education in the future”.
The principal of the school, Valeh Niftiyev, said that these gifts will encourage the children to have better grades: “Some of our schoolchildren are from families who had difficulty getting these supplies. It was a great gift for them. Earlier, the books Nar provided for our library increased the children’s interest in reading. These gifts are of great value for us and we are very grateful to Nar”.
The mobile operator implemented successful projects to support formation of reading habits among children help them understand the importance of education.