“Nar” Bayraq Günü münasibətilə “Cümhuriyyət bayrağı” kitabını nəşr etdi
“Nar” tariximizin ən şanlı səhifələri olan Zəfər və Bayraq Günü münasibətilə xalqımızı təbrik edir və Zəfər Gününün üçrəngli nişanəsi olan bayrağımızın tarixindən bəhs edən “Cümhuriyyət bayrağı” kitabını nəşr edib. Bayraq günü münasibətilə çap olunan kitab Cümhuriyyət dövründən tutmuş, müzəffər ordumuzun Qarabağa bayrağımızı sancmasına qədərki tarixindən bəhs edir.
Milli mənliyimizi ifadə edən bayrağımızın müasir dövr ilə yanaşı, Cümhuriyyət və mühacirət illərinə aid mühüm fotoşəkillər və sənədlərinin də yer aldığı kitabın müəllifi məşhur araşdırmaçı-yazar Dilqəm Əhməddir.
Həmçinin, kitaba olan marağı nəzərə alaraq, “Nar”ın sosial media səhifəsində müsabiqə keçirilir: Bayrağımızın 105-ci ildönümü münasibətilə təqdim olunan suallara cavab verən sosial şəbəkə istifadəçilərinə “Nar” “Cümhuriyyət Bayrağı” kitabını hədiyyə edir.

Nar publishes the book “The Republic’s Flag” on the occasion of National Flag Day
Nar congratulates our nation on the occasion of Victory and Flag Days, the most glorious pages of our history. The mobile operator has published the book "The Republic’s Flag" (Cümhuriyyət Bayrağı), which describes the history of our flag - the tricolor symbol of Victory Day. The book released on the occasion of Flag Day covers the history from the establishment of the Democratic Republic of Azerbaijan till the period when our victorious army raised our flag in Karabakh.
The book written by the well-known researcher Dilgam Ahmed includes important photographs and documents related to the years of the Azerbaijani Democratic Republic and emigration, as well as the modern era of our flag, which defines our national identity.
Taking into account the great interest in the book, Nar conducts a contest on the social media page. Social network users who answer the questions on the occasion of the 105th anniversary of our flag will receive the book "The Republic’s Flag".