“Nar” AzTU-nun ən yaxşı tələbələrini mükafatlandırdı
Gənclərdə oxumaq həvəsini artırmaq və onlarda motivasiya yaratmaq məqsədilə, “Nar” uğurlu layihələr həyata keçirməkdə davam edir. Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) 3 ən yaxşı nəticə göstərmiş tələbəsini baş ofisinə dəvət edən mobil operator tələbələri semestr boyu nümayiş etdirdikləri yüksək nəticələrə görə təbrik edib və onları dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırıb. AzTU-nun İnformasiya və Telekommunikasiya Texnologiyaları fakültəsinin qabaqcıl tələbələrinin “Nar” tərəfindən mükafatlandırılması 4 ildir ki, davam edir və artıq ənənə halını alıb.
Görüş zamanı İnformasiya və Telekommunikasiya Texnologiyaları fakültəsinin dosenti Elçin Gözəlov tələbələrin yüksək nəticə əldə etmək üçün həvəsləndirilməsini və ixtisaslarına uyğun istiqamətdə fəaliyyət göstərən şirkətlə tanışlığını yüksək dəyərləndirib. Tələbələrə Universitetin nəzdində yaradılan “Nar” GSM laboratoriyasının imkanlarından maksimum yararlanaraq mobil rabitənin əsaslarının öyrədildiyi, mobil operator tərəfindən rabitə təlimlərinin keçirildiyi və AzTU tələbələrinin “Nar”ın texniki heyətilə birgə təcrübə keçdiyi qeyd edilib.
Ölkədə təhsilin daha yüksək inkişafı, yerli kadrların yetişməsi, onların beynəlxalq rabitə bazarında seçilən peşəkarlardan birinə çevrilməsi məqsədilə “Nar”, 2016-cı ildən etibarən Azərbaycan Texniki Universiteti ilə ikitərfəli razılaşma əsasında tərəfdaşlıq edir. Bu çərçivədə mütəmadi layihələr icra edən mobil operator universitetlə daha genişmiqyaslı layihələr həyata keçirmək niyyətindədir.

Nar awards the best AzTU students
Aiming to increase the youth’s strive for learning and provide them with additional motivation, Nar continues implementing successful projects within the framework of its Corporate social responsibility strategy. Three students of Azerbaijan Technical University who have successfully finished the semester with the highest results were invited to Nar Headquarters and honored with valuable presents. The mobile operator stays committed to its tradition of awarding the high-achieving students of Information and Telecommunication Technologies Faculty of AzTU for four years by this time.
Elchin Gozalov, associate professor of Information and Telecommunication Technologies Faculty, accompanied the students during the meeting and highly appreciated their encouragement towards the best results and introduction to the company operating in their field of specialization. He also mentioned about the opportunities offered by Nar GSM laboratory under the University where the students are able to gain practical knowledge in the area of GSM, as well as the trainings and seminars for students on the subject of basics of mobile communication, conducted by the operator’s professional technical personnel. Elchin Gozalov expressed interest towards expansion of bilateral cooperation between the parties.
With the aim of improving the education level in the country, developing local professionals and growing the youth as distinguished specialists in international communication market, Nar has been cooperating with Azerbaijan Technical University since 2016 based on bilateral partnership. Within the framework of this partnership, the mobile operator intends to implement more large-scale projects with the university.