“Nar” AzTU-nun ən yaxşı tələbələrini mükafatlandırdı
Gənclərdə oxumaq həvəsini artırmaq və onlarda motivasiya yaratmaq məqsədilə, “Nar” uğurlu layihələr həyata keçirməkdə davam edir. Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) 3 ən yaxşı nəticə göstərmiş tələbəsini baş ofisinə dəvət edən mobil operator tələbələri semestr boyu nümayiş etdirdikləri yüksək nəticələrə görə təbrik edib və onları dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırıb. AzTU-nun İnformasiya və Telekommunikasiya Texnologiyaları fakültəsinin qabaqcıl tələbələrinin “Nar” tərəfindən mükafatlandırılması 4 ildir ki, davam edir və artıq ənənə halını alıb.
Görüş zamanı İnformasiya və Telekommunikasiya Texnologiyaları fakültəsinin dosenti Elçin Gözəlov tələbələrin yüksək nəticə əldə etmək üçün həvəsləndirilməsini və ixtisaslarına uyğun istiqamətdə fəaliyyət göstərən şirkətlə tanışlığını yüksək dəyərləndirib. Tələbələrə Universitetin nəzdində yaradılan “Nar” GSM laboratoriyasının imkanlarından maksimum yararlanaraq mobil rabitənin əsaslarının öyrədildiyi, mobil operator tərəfindən rabitə təlimlərinin keçirildiyi və AzTU tələbələrinin “Nar”ın texniki heyətilə birgə təcrübə keçdiyi qeyd edilib.
Ölkədə təhsilin daha yüksək inkişafı, yerli kadrların yetişməsi, onların beynəlxalq rabitə bazarında seçilən peşəkarlardan birinə çevrilməsi məqsədilə “Nar”, 2016-cı ildən etibarən Azərbaycan Texniki Universiteti ilə ikitərfəli razılaşma əsasında tərəfdaşlıq edir. Bu çərçivədə mütəmadi layihələr icra edən mobil operator universitetlə daha genişmiqyaslı layihələr həyata keçirmək niyyətindədir.

Nar вознаградил самых лучших студентов АзТУ
Стремясь повысить стремление молодежи к обучению и придать ей дополнительную мотивацию, Nar продолжает реализовывать успешные проекты в рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности. Мобильный оператор, пригласил 3 студентов Азербайджанского Технического Университета, показавших лучшие результаты в свой главный офис, поздравил их с высокими результатами за семестр и вручил подарки. Уже на протяжении 4 лет, Nar продолжает вознаграждать отличившихся  студентов  факультета Информационных Технологий и Телекоммуникаций АзТУ, что превратилось уже в традицию.
В ходе встречи, доцент факультета Информационных Технологий и Телекоммуникаций Эльчин Гезалов, высоко оценил мотивацию студентов в получении высоких результатов и ознакомление с компанией деятельность которой связана с  их профессией. Э.Гезалов заявил, что  Nar GSM лаборатория, которая подчиняется университету используется в полную силу, и студентов здесь учат основам мобильной связи, что студенты  АзТу проходят тренинги по связи организованные Nar и практикуются совместно с техническими сотрудниками компании и что университет заинтересован в дальнейшем расширении взаимного сотрудничества.
Для повышения уровня развития образования в стране, воспитания местных кадров, превращение их в выделяющихся на международном рынке связи профессионалов, Nar начал сотрудничество с Азербайджанским Техническим Университетом на основе двустороннего соглашения 2016 года. В этих рамках, мобильный оператор постоянно осуществляющий проекты, намерен реализовать более крупномасштабные проекты в сотрудничестве с университетом.