Nar AzTU tələbələri üçün karyera inkişafı təlimi keçdi
Sərfəli təklifləri ilə seçilən mobil operator Nar ölkədə peşəkar kadr hazırlığı məqsədilə növbəti layihəsini həyata keçirib. On ildən çoxdur ki, davam edən tərəfdaşlıq çərçivəsində Nar Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələri üçün karyera planlaşdırılması təlimi təşkil edib.
Təlim zamanı Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) tələbələri mobil rabitə sektorunda karyera imkanları, gənc kadrlar üçün əsas tələblər və sürətlə dəyişən rəqəmsal mühitə uyğunlaşma yolları müzakirə olunub. Proqram çərçivəsində iştirakçılar tərcümeyi-hal (CV) tərtibatı, motivasiya məktublarının hazırlanması və işgüzar müsahibələr üzrə biliklər əldə ediblər. Həmçinin, Nar nümayəndələri iş mühitində effektiv ünsiyyət, nəticəyə fokuslanma, məsuliyyətli yanaşma və komanda ilə işləmək kimi peşəkar keyfiyyətlərin əhəmiyyəti barədə tələbələrlə öz təcrübələrini bölüşüblər.
İnteraktiv formatda təşkil olunan təlimdə tələbələrin telekommunikasiya sahəsinə, mobil operatorun daxili proseslərinə və təcrübə proqramlarına dair sualları cavablandırılıb. Sonda iştirakçılara təlimdə iştiraklarını təsdiq edən Nar tərəfindən sertifikatlar təqdim edilib. Təlim zamanı xüsusi fərqlənən tələbələr Nar tərəfindən dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.

Nar conducts career development training for students of AzTU
Mobile operator Nar, known for its affordable offers, has implemented another project aimed at developing professional talent in the country. Within the frame of the partnership that has been ongoing for more than 10 years, Nar has organized a career planning training for students of Azerbaijan Technical University (AzTU).
During the training, students of Azerbaijan Technical University (AzTU) discussed career opportunities in the mobile communications sector, key requirements for young specialists, as well as ways to adapt to the rapidly changing digital environment. Within the program, participants gained knowledge on CV writing, preparing motivation letters and successfully passing job interviews. Nar representatives also shared their experience with students on the importance of such professional qualities as effective communication, result orientation, a responsible attitude and teamwork.
The training, organized in an interactive format, also addressed students’ questions about the telecommunications sector, the internal processes of a mobile operator and available internship programs. At the end of the session, participants received certificates from Nar confirming their participation in the training. Students who demonstrated outstanding performance during the program were awarded valuable gifts from Nar.