“Nar” AzTU-da tələbələr üçün mobil rabitə  təlimi təşkil etdi
“Nar” özünün KSM strategiyası çərçivəsində Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə əməkdaşlıq əlaqələrini uğurla davam etdirir. Mobil operatorun AzTU-da tələbələr üçün “Mobil rabitənin əsasları” mövzusunda növbəti təlimi baş tutub. Təlim “Nar”-ın yerli mütəxəssislərindən ibarət peşəkar texniki heyəti tərəfindən keçirilib. Təlimə qatılan tələbələr və gənc mühəndislər mobil şəbəkənin fəaliyyəti, mobil internetin əsasları, 2G, 3G və 4G rabitə texnologiyaları, mövcud şəbəkələrin işləmə prinsipi və inkişafı haqqında nəzəri və təcrübi biliklər əldə ediblər. Tələbələrə telekommunikasiya ilə bağlı suallar verilib. Sualları düzgün cavablandıran tələbələr “Nar” tərəfindən xüsusi hədiyyələr qazanıblar.
Təhsil və maariflənmənin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”-ın bu təşəbbüsü tələbələrin dərslərində daha uğurlu olmalarına və gələcək karyeralarında lazım olacaq məlumatlar əldə etmələrinə xidmət edir.
Xatırladaq ki, 2016-ci ildə Azərbaycan Texniki Universiteti ilə imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində universitetdə “Nar” GSM laboratoriyası yaradılıb. Müasir telekommunikasiya avadanlığının quraşdırıldığı xüsusi laboratoriyada peşəkar texniki işçi heyəti tərəfindən tələbələr üçün təlim və seminarlar keçirilir. Tələbələr mobil rabitə üzrə müxtəlif nəzəri biliklər və təcrübə əldə etmək fürsəti qazanırlar. Proqram çərçivəsində praktiki biliklərini inkişaf etdirən bir qrup gənc ixtisaslı kadr kimi yetişmək üçün mobil operatorda ilk addımlarını atır. Universitetdəki laboratoriyanın təchizatı və tələbələr üçün nəzərdə tutulmuş təcrübə proqramı “Nar”-ın gənclər və təhsilə yönəlmiş KSM strategiyası çərçivəsində həyata keçirilir.

Nar организовал семинар для студентов на тему мобильной связи
Nar продолжает успешно сотрудничать с Азербайджанским Техническим Университетом (АзТУ), в рамках своей стратегии КСО (Корпоративной Социальной Ответственности). Так, для студентов АзТУ был организован очередной тренинг на тему «Основы мобильной связи», который был проведен командой профессионалов Nar, состоящей из местных специалистов в области технологий. Студенты и молодые инженеры, принявшие участие в тренинге, получили теоретические и практические знания о работе мобильных сетей, основах мобильного интернета, а также таких технологиях связи как 2G, 3G и 4G.  Студентам были также заданы вопросы на тему телекоммуникаций. Те студенты кто правильно ответил на вопросы, получили особые подарки от Nar.
Данная инициатива Nar, придающего особую важность развитию образования, и просвещения, поможет студентам стать еще успешней в учебе и получить знания необходимые для их дальнейшей карьеры.
Напомним, что в рамках договора о сотрудничестве, подписанного с Азербайджанским Техническим Университетом в 2016 году, оператором была создана лаборатория GSM Nar, благодаря которой студенты имеют возможность получать знания и практический опыт в сфере мобильной связи. В данной лаборатории, снабженной современным телекоммуникационным оборудованием, проводятся тренинги и семинары для студентов, с участием профессиональных специалистов в области технологий. Благодаря мобильному оператору, целая группа молодых людей, получивших практические знания в рамках данной программы, уже сделала первые шаги к тому, чтобы стать квалифицированными специалистами. Оборудование университетской лаборатории и проведение программы стажировки для студентов, осуществляется в рамках стратегии КСО Nar, направленной на развитие образования и молодежи.