“Nar” aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlara dəstək olur
“Nar”-ın dəstəyilə kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün təşkil edilən peşəkar boks təlimləri davam edir. Artıq dördüncü ildir ki, keçirilən bu layihədə 200-dən çox tələbə iştirak edib.
Təlimlər Azərbaycanın aparıcı boks klubu “Baku Fight Lab”-in dünya və Avropa çempionları tərəfindən keçirilir. Təlimlərdə iştirak edən gənc boksçuların və müəllimlərin peşəkar idman ləvazimatları “Nar” tərəfindən təşkil edilir.
Yeni mərhələnin başlaması münasibətilə keçirilən tədbir zamanı “Baku Fight Lab” klubunun İcraçı direktoru Fərhad Acalov “Nar”-a minnətdarlığını bildirib və gənclərin asudə vaxtının səmərəli keçirilməsində layihənin əhəmiyyətini vurğulayıb. Daha öncə layihədə iştirak etmiş tələbələrin qısa zaman ərzində respublika səviyyəsində fərqləndiyini qeyd edən F.Acalov təlimlərə yeni qatılan gənclərə uğurlar arzulayıb.
“Nar” gənclərə və idmana yönəlik korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasına uyğun olaraq, artıq dördüncü ildir ki, boks təlimlərini davam etdirir. Layihənin əsas məqsədi kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqların asudə vaxtını səmərəli təşkil etmək və cəmiyyətə sağlam ruhlu fərdlər qazandırmaqdır.

Nar поддерживает детей из малоимущих семей
Nar продолжает поддерживать курсы профессионального бокса, организованные для детей-сирот и детей из неблагополучных семей. Более 200 студентов приняли участие в этом проекте, проводимом уже четвертый год подряд.
Молодых боксеров тренируют чемпионы мира и Европы из ведущего азербайджанского боксерского клуба «Baku Fight Lab». Профессиональное спортивное снаряжение для тренеров и юных боксеров, которые участвуют в тренировках, предоставляется Nar.
На мероприятии, посвященном началу нового этапа, исполнительный директор «Baku Fight Lab» Фархад Аджалов выразил благодарность Nar и отметил важность этого проекта для эффективной организации свободного времени молодежи. Ф. Аджалов также отметил, что студенты, которые ранее участвовали в этом проекте, добились успеха на республиканском уровне, и пожелал успехов вновь зачисленным ученикам.
В соответствии со своей стратегией корпоративной социальной ответственности (КСО), направленной на развитие молодежи и спорта, Nar продолжает проводить тренировки по боксу уже четвертый год подряд. Основная цель этого проекта - эффективно организовать досуг детей-сирот и детей из неблагополучных семей и помочь им стать здоровыми людьми.