“Nar” Azərbaycanda yaşıl enerji və aqrar texnologiyaların tətbiqini dəstəkləyir
“Nar” Azərbaycanda ilk dəfə “AgTech and Green Energy” mövzusunda keçirilən beynəlxalq foruma dəstək oldu. Məqsəd mobil operatorun ölkəmizdə kənd təsərrüfatı sahəsində yeni texnologiyaların tətbiqini dəstəkləməkdir. Qeyd edək ki, forum Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi və Energetika Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub. “Yaşıl gələcək üçün innovasiyalar” şüarı altında keçirilən beynəlxalq forumun əsas məqsədi Azərbaycanda kənd təsərrüfatı və enerji sahələrinin innovativ inkişafına nail olmaq, müxtəlif maraqlı tərəflər arasında əlaqələri gücləndirmək, dayanıqlı biznes modelləri və əlaqələr qurmaqdır.
“Azerfon” MMC-nin baş icraçı direktoru Qunnar Panke forumun işini yüksək qiymətləndirib: “Aqrar və yaşıl enerji texnologiyalarının inkişafına nail olmaq hər bir ölkə üçün əhəmiyyətli və strateji məsələdir. “Nar”-ın  təqdim etdiyi yüksəkkeyfiyyətli xidmətlər və həllər bu sahənin inkişafına öz müsbət təsirini göstərəcək.  “Nar” Bakıda və regionlarda 4G şəbəkəsini daha da genişləndirməklə, Azərbaycanda kənd təsərrüfatı sahəsində yeni texnologiyaların tətbiqini dəstəkləyir”.
Foruma dünyanın 15-ə yaxın ölkəsindən 40-dək xarici mütəxəssis qatılıb. Tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrindən aqrar və yaşıl texnologiyalar üzrə ixtisaslaşmış ən uğurlu startaplar, şirkət sahibləri, elm xadimləri və tədqiqatçılar, vençur kapitalistlər, visionmakerlər, ölkəmizdə artıq bu sahələr üzrə sözünü demiş yerli mütəxəssislər iştirak edib. Forumda aqrar innovasiyalar üzrə mütəxəssislər tərəfindən maraqlı çıxışlar olub.

Nar поддерживает применение «зеленой энергии» и аграрных технологий в Азербайджане
Nar поддержал Международный Форум «Аграрные технологии и экологически чистая энергия», впервые проводимый в Азербайджане. Цель состоит в том, чтобы поддержать применение новых технологий в области сельского хозяйства в нашей стране. Форум был организован совместно Министерством сельского хозяйства и Министерством энергетики. Основная цель Международного форума, проводимого под лозунгом «Инновации для зеленого будущего», заключается в достижении инновационного развития сельского хозяйства и энергетики в Азербайджане, укреплении связей между различными заинтересованными сторонами, а также построении устойчивых бизнес-моделей и отношений.
Генеральный директор ООО Azerfon Гуннар Панке высоко оценил работу форума: «Развитие аграрных и экологически чистых технологий является важным и стратегическим вопросом для каждой страны. Высокое качество услуг и решений, предлагаемых Nar, окажет положительное влияние на развитие этой сферы. Nar поддерживает внедрение новых технологий в Азербайджане, расширяя сеть 4G в Баку и регионах".
На форуме приняли участие около 40 международных экспертов из 15 стран мира. В мероприятии приняли участие самые успешные стартап-специалисты в области аграрных и зеленых технологий из различных уголков мира, владельцы компаний, ученые и исследователи, венчурные капиталисты, вижн-мейкеры и местные эксперты, широко-известные в нашей стране. В ходе форума специалисты по аграрным инновациям выступили с интересными докладами.