“Nar” Azərbaycan Texniki Universitetinin fərqlənən tələbələrini mükafatlandırdı
Gənclərdə oxumaq həvəsini artırmaq və onlarda motivasiya yaratmaq məqsədilə, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində uğurlu layihələr həyata keçirməkdə davam edir. Mobil operator Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə əməkdaşlıq çərçivəsində universitetin Radiotexnika və rabitə fakültəsinin 2018-ci dərs ilinin 2-ci tədris semestri üzrə  fərqlənən tələbələrini mükafatlandırıb. “Nar”-ın baş ofisində təşkil edilən görüşdə yüksək nəticələr göstərmiş Cavid Namazov, Elvin Əmənov və Ülkər Əhmədzadəyə mobil operator xüsusi hədiyyələr təqdim edib. Elm və təhsilə xüsusi önəm verən “Nar”-ın bu təşəbbüsü tələbələri dərslərinə daha həvəslə yanaşmağa sövq edir.
Qeyd edək ki, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində 2016-cı ildən Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə əməkdaşlıq edir. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində universitetdə “Nar” GSM laboratoriyası yaradılıb. Laboratoriya tələbələrə GSM sahəsi üzrə təcrübi biliklər əldə etməyə imkan yaradır. Müasir telekommunikasiya avadanlığının quraşdırıldığı “Nar” GSM laboratoriyasında tələbələr üçün təlim və seminarlar təşkil edilir. Bu təlimlər mobil rabitənin peşəkarları olan “Nar”-ın texniki əməkdaşları tərəfindən keçirilir. Proqram çərçivəsində praktiki biliklərini inkişaf etdirən bir qrup gənc ixtisaslı kadr kimi yetişmək üçün mobil operatorda ilk addımlarını atır.

Distinguished students of Azerbaijan Technical University have been rewarded by Nar
Aiming to increase the youth’s strive for learning and provide them with additional motivation, Nar continues implementing successful projects within the framework of its Corporate social responsibility strategy. Within the framework of cooperation with Azerbaijan Technical University (AzTU) the mobile operator rewarded the students of the university’s Radio technology and Communication faculty, who have demonstrated the best results during the second semester of 2018.
During the meeting at the main office of Nar, the mobile operator presented special gifts to Javid Namazov, Elvin Amanov and Ulkar Ahmadzadeh.  Paying special importance to the development of education and science, with this initiative Nar continues to provide additional motivation for students to be even more successful in their studies.
It should be noted that within framework of its corporate social responsibility (CSR), Nar cooperates with AzTU since 2016.  In the course of this cooperation, Nar established a GSM laboratory at the university, where the students are able to gain practical knowledge in the area of GSM.  This special laboratory, supplied with the latest telecommunications equipment by Nar, hosts trainings and seminars for students, conducted by the operator’s professional technical personnel. A group of young people, who develop their practical knowledge by means of this program, are taking their first steps by working for a mobile operator, to grow as young qualified specialists in this particular field.