“Nar” Azərbaycanın iqtisadi imkanlarını əks etdirən analitik nəşrə dəstək verib
Sərfəli mobil operator “Nar” Alman-Azərbaycan Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) və “Germany Trade & Invest”in (GTAI) əməkdaşlığı ilə hazırlanan “Market Analysis Azerbaijan 2025–2026 – Industry Profiles and Investment Trends” adlı yeni nəşrin çapına dəstək olub. Bu nəşr Azərbaycanın iş dünyası nümayəndələri üçün etibarlı informasiya mənbəyi kimi ölkəmizin iqtisadiyyatında baş verən əsas inkişaf tendensiyalarını və gələcək investisiya imkanlarını təqdim edir.
Nəşr Azərbaycanın iqtisadi mənzərəsini əhatəli şəkildə təqdim edərək yerli və xarici investorlar üçün dəyərli bələdçi rolunu oynayır. Topluda ölkə iqtisadiyyatının on bir əsas sektoru – bərpa olunan enerji, neft-qaz, tikinti, kənd təsərrüfatı, səhiyyə, maliyyə, İKT, nəqliyyat, gəmiqayırma, mədən və su təsərrüfatı sahələri üzrə vəziyyət və perspektivlər ətraflı təhlil olunub. Həmçinin Qarabağın bərpası, sənaye zonaları və Bakı şəhərinin baş planı kimi istiqamətlər də ayrıca bölmələrdə işıqlandırılıb. Nəşr alman və ingilis dillərində pulsuz təqdim olunur və AHK Azərbaycanın rəsmi vebsaytından yükləmək mümkündür.
Bu layihəyə dəstək verməklə “Nar” Azərbaycanın iqtisadi inkişafı və beynəlxalq biznes əlaqələrinin güclənməsinə töhfə verməyi, həmçinin ölkədə bilik əsaslı və davamlı iqtisadi mühitin formalaşmasına dəstək göstərməyi hədəfləyir.

«Nar» поддержал выпуск аналитического издания, отражающего экономический потенциал Азербайджана
Мобильный оператор «Nar» известный своими выгодными услугами, оказал поддержку в издании публикации «Market Analysis Azerbaijan 2025–2026 – Industry Profiles and Investment Trends», подготовленной в сотрудничестве с Германо-Азербайджанской торговой палатой (AHK Azerbaijan) и агентством Germany Trade & Invest (GTAI). Издание выступает надежным источником информации для делового сообщества, представляя ключевые тенденции развития экономики Азербайджана и перспективы для инвестиций.
Публикация всесторонне отражает экономическую картину Азербайджана и служит ценным ориентиром для местных и зарубежных инвесторов. В ней подробно анализируются одиннадцать основных секторов экономики — возобновляемая энергетика, нефтегазовая отрасль, строительство, сельское хозяйство, здравоохранение, финансы, ИКТ, транспорт, судостроение, горнодобывающая и водохозяйственная сферы. Кроме того, освещаются такие направления, как восстановление Карабаха, индустриальные зоны и Генеральный план города Баку. Издание бесплатно доступно на немецком и английском языках и может быть загружено с официального сайта AHK Azerbaijan.
Поддерживая этот проект, «Nar» стремится содействовать экономическому развитию Азербайджана, укреплению международных деловых связей и формированию в стране устойчивой, основанной на знаниях экономической среды.