“Nar” ana dilinin inkişafına töhfə verməyə davam edir
Azərbaycan Əlifbası və Azərbaycan Dili Gününə həsr olunmuş natiqlik çempionatı başa çatıb. "Diksiya Akademiyası"nın təşəbbüsü, “Nar”ın və “ASAN Könüllüləri" Təşkilatının dəstəyi ilə keçirilən layihənin əsas məqsədi gənclərin özünü ifadə etmək qabiliyyətini inkişaf etdirmək, onları Azərbaycan dilində səlis danışmağa sövq etməkdir.
Çempionat 3 tur və final mərhələsindən ibarət olmaqla 250-dən çox natiqi bir araya gətirib. Final mərhələsində iştirak haqqı qazanan 10 iştirakçı qalib gəlmək üçün səhnədə beş dəqiqəlik çıxışlarını təqdim ediblər. "Ana dilində hekayəni danış" natiqlik çempionatının qalibi öz xüsusi nitq istedadı ilə fərqlənən Elza Hacıyeva olub, layihədə 2-ci yerin sahibi Murad Hüseynli, 3-cü yerin sahibi isə Türkan Bədəlova seçilərək “Nar” tərəfindən xüsusi hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
Dilin nəsillər arasında körpü və mədəni ifadə vasitəsi kimi gücünə inanan “Nar” ana dilimizin inkişafına yönəlik layihələri dəstəkləməklə Azərbaycan mədəniyyətinin qorunub saxlanmasına və təbliğinə töhfə verir, eyni zamanda gələcək nəslə ünsiyyətdə və özünüifadədə üstün olmağa imkan yaradır. Mobil operatorun korporativ sosial məsuliyyət sahəsində gerçəkləşdirdiyi layihələrlə nar.az/projects səhifəsindən ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz.

Nar continues to support the development of mother tongue
The public speaking contest dedicated to the Day of the Azerbaijani Alphabet and language has completed. The project, initiated by the "Academy of Diction" and supported by Nar and "ASAN Volunteers" Organization, is aimed to develop the ability of youth to express themselves and encourage them to speak fluently in Azerbaijani.
The contest, consisting of 3 rounds and the final stage, brought together more than 250 speakers. The 10 participants who won the right to participate in the final stage presented their five-minute speeches on stage. The winner of the "Tell the story in your mother tongue" contest was Elza Hajiyeva, who stood out with her special speech talent. Murad Huseynli and Turkan Badalova took  the 2nd places, respectively. The winners awarded with special gifts by Nar.
Considering the language as a bridge between generations and a means of cultural expression, Nar contributes to the preservation and promotion of Azerbaijani culture by supporting projects aimed at the development of our mother tongue, and provides an opportunity for the next generation to excel in communication and self-expression. For detailed information about the projects implemented by the mobile operator in the field of corporate social responsibility, please visit us at nar.az/projects.