“Nar” AICT-2016 beynəlxalq konfransına dəstək verdi
12-14 oktyabr 2016-cı il tarixdə texnika sahəsində çalışan mütəxəssislərin beynəlxalq qeyri-kommersiya assosiasiyası olan və radioelektronika, elektrotexnika, hesablama sistemləri və şəbəkələri standartlarının hazırlanması sahəsi üzrə bir dünya lideri hesab edilən Elektrotexnika və Elektronika Mühəndisləri İnstitutunun (Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE) “İnformasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi” (Application of Information and Communication Technologies – AICT-2016) mövzusundakı 10-cu beynəlxalq konfransı Azərbaycanda keçirildi.
Azərbaycan Respublikası Rabitə və yüksək texnologiyalar nazirliyi və Təhsil nazirliyinin dəstəyi ilə təşkil edilən üçgünlük elmi konfrans Qafqaz Universitetinin tədris binasında, Bakı Dövlət Universitetində və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirildi.
İnformasiya texnologiyalarının inkişafı və innovasiyalara xüsusi önəm verən “Nar” bu mötəbər tədbirə dəstək verərək, forumun təşkilatçıları arasında yer aldı. Konfransın açılış mərasimində çıxış edən “Azerfon” şirkətinin texniki və informasiya texnologiyaları üzrə baş müdiri Xəyyam Həsənli informasiya texnologiyaları sahəsindəki yeni trendlərin mobil rabitədə tətbiqi və innovasiyalara meyl edən “Nar” operatorunun bu sahədəki böyük və uğurlu təcrübəsindən söhbət açdı. Çoxsaylı yerli və xarici qonaqların iştirak etdiyi tədbir dəyərli elmi müzakirələr və geniş təcrübə mübadiləsi formatında keçirildi.

Nar has supported AICT-2016 international conference
On October 12-14, 2016, Azerbaijan hosted the 10th Application of Information and Communication Technologies – AICT-2016 international conference of the Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE, which is an international non-profit association of professionals working in the field of technology and considered a world leader in the field of radio electronics, electrical engineering, development of computing systems and networks standards.
The three-day conference, organized with the support of the Ministry of Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, was held in the educational building of Qafqaz University, Baku State University and the Institute of Information Technology of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
Adhering the development of information technologies and innovation, Nar supported this prestigious event and took place among organizers of the forum. Addressing opening ceremony of the conference, Azerfon Chief Technology and Information Officer Khayyam Hasanli spoke about introduction of new trends in the field of information technology in the mobile communication and about great and successful experience of Nar operator in this field, which tends to innovations. The event, attended by a number of local and foreign guests, was held in the format of a valuable scientific discussions and broad exchange of practices.