“Nar” AICT-2016 beynəlxalq konfransına dəstək verdi
12-14 oktyabr 2016-cı il tarixdə texnika sahəsində çalışan mütəxəssislərin beynəlxalq qeyri-kommersiya assosiasiyası olan və radioelektronika, elektrotexnika, hesablama sistemləri və şəbəkələri standartlarının hazırlanması sahəsi üzrə bir dünya lideri hesab edilən Elektrotexnika və Elektronika Mühəndisləri İnstitutunun (Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE) “İnformasiya-kommunikasiya texnologiyalarının tətbiqi” (Application of Information and Communication Technologies – AICT-2016) mövzusundakı 10-cu beynəlxalq konfransı Azərbaycanda keçirildi.
Azərbaycan Respublikası Rabitə və yüksək texnologiyalar nazirliyi və Təhsil nazirliyinin dəstəyi ilə təşkil edilən üçgünlük elmi konfrans Qafqaz Universitetinin tədris binasında, Bakı Dövlət Universitetində və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda keçirildi.
İnformasiya texnologiyalarının inkişafı və innovasiyalara xüsusi önəm verən “Nar” bu mötəbər tədbirə dəstək verərək, forumun təşkilatçıları arasında yer aldı. Konfransın açılış mərasimində çıxış edən “Azerfon” şirkətinin texniki və informasiya texnologiyaları üzrə baş müdiri Xəyyam Həsənli informasiya texnologiyaları sahəsindəki yeni trendlərin mobil rabitədə tətbiqi və innovasiyalara meyl edən “Nar” operatorunun bu sahədəki böyük və uğurlu təcrübəsindən söhbət açdı. Çoxsaylı yerli və xarici qonaqların iştirak etdiyi tədbir dəyərli elmi müzakirələr və geniş təcrübə mübadiləsi formatında keçirildi.

Nar оказал поддержку международной конференции AICT-2016
12-14 октября 2016 года в Азербайджане была проведена 10-я международная конференция Института инженеров электротехники и электроники (Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE), являющегося международной некоммерческой ассоциацией специалистов, работающих в области техники, и считающегося одним из мировых лидеров в области подготовки стандартов радиоэлектроники, электротехники, вычислительных систем и сетей, на тему «Применение информационно-коммуникационных технологий» (Application of Information and Communication Technologies – AICT-2016).
Научная конференция, организованная при поддержке Министерства связи и высоких технологий Азербайджанской Республики и Министерства образования страны была проведена в учебном корпусе университета «Кавказ», Бакинском государственном университете и Институте информационных технологий Национальной академии наук Азербайджана.
Оказанием поддержки данному важному мероприятию Nar, придающий особое значение развитию информационных технологий и инноваций, занял свое место в числе организаторов форума. Выступавший на открытии конференции главный директор Департамента информационных технологий и Технического департамента Хайям Гасанлы рассказал о большом и успешном опыте оператора Nar, стремящегося к внедрению новых тенденций и инноваций в области информационных технологий. Мероприятие, в котором приняли участие многочисленные местные и иностранные гости, прошло в форме научных обсуждений и широкого обмена опытом.