“Nar” ADA Universitetinin İT üzrə fərqlənən tələbələrinə dəstək olub
İnformasiya texnologiyaları sahəsində ixtisaslı kadrların yetişməsinə xüsusi önəm verən “Nar”, bu sahədə təhsil alan gəncləri dəstəkləməyə davam edir. ADA Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində mobil operator İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik fakültəsi tələbələrinin təhsilini dəstəkləmək üçün ADA Universitetinin  Təqaüd Fonduna öz töhfəsini verib.
Fevralın 21-də baş tutan növbəti “Akademik Mükəmməllik Günü”ndə  Lütfi Zadə adına təqaüd sahiblərinin adı açıqlanıb. Qeyd edək ki, bu təqaüdə layiq görülən tələbələr bir semestrin təhsil haqqından tamamilə azad olunurlar.
Bundan başqa, “Nar” və ADA Universiteti arasında uzunmüddətli əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş istiqamətlər sırasında startap layihələrini dəstəkləyən ADA İnnovasiya Mərkəzi ilə tərəfdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər də mövcuddur.

Nar поддержал студентов университета ADA отличившихся в сфере ИТ
Nar, уделяющий большое внимание подготовке кадров в сфере Информационных технологий, продолжает поддерживать молодежь получающую образование в этой сфере. В рамках сотрудничества с университетом ADA, мобильный оператор внес свой вклад в Стипендиальный Фонд Университета с целью поддержки обучения студентов факультета Информационных Технологий и Инженерии.
Во время очередного «Дня Академического Превосходства» проходящего 21 февраля были оглашены имена победителей стипендии Лютфи-Заде. Отметим, что победители данной стипендии полностью освобождаются от оплаты за обучение на один семестр.
Помимо этого, в рамках долгосрочного сотрудничества между Nar и университетом ADA, предполагается ряд мероприятий совместно с Инновационным Центром ADA поддерживающим стартап проекты, предоставление карьерных возможностей и возможностей стажировки студентов и выпускников ADA, а также вовлечение работников Nar в программу Университета по повышению квалификации.