“Nar” 4G istifadəçilərinin sayı yarım milyon oldu
Ölkənin ən gənc və innovativ mobil operatoru “Nar” yüksək göstəriciyə nail olub. Belə ki, 2018-ci ilin əvvəli ilə müqayisədə, “Nar” 4G internetindən istifadə edənlərin sayı 2 dəfə artıb. Hazırda “Nar”-ın yüksəkkeyfiyyətli 4G xidmətindən istifadə edən abunəçilərin sayı 500 minə çatıb. Mobil operatorun 4G istifadəçilərinin sayının artmasına baza stansiyalarının sürətlə artımı, 4G SIM və 4G smartfon penertasiyası təsir edib.
Qeyd edək ki, “Nar” 4G interneti paytaxtla yanaşı, ölkənin böyük şəhərlərini də əhatə edir. Bölgələrə xüsusi diqqətilə seçilən mobil operator 4G xidmətini təkcə Bakı və Abşeron ərazisində deyil, bölgələrdə, şəhər və rayon mərkəzlərində də təqdim edir. “Nar” 4G istifadəçilərinin 72%-i paytaxt Bakının, 28%-i isə regionların payına düşür. “Nar” 4G baza stansiyalarının təqdim etdiyi yüksəkkeyfiyyətli mobil internet xidməti nəticəsində, internet trafikinin həcmi bu ilin əvvəli ilə müqayisədə 36% artıb.
4G keyfiyyəti ilə yanaşı, “Nar”-ın təklif etdiyi sərfəli qiymətlər abunəçilərin mobil internetdən daha çox istifadəsinə şərait yaradır. Limitsiz internet paketləri, müştərilərə həm internet, həm danışıq dəqiqələrini paket şəklində bir arada almaq imkanı verən tariflər “Nar” 4G istifadəçilərinin sayının artmasına təsir edib.
“Azerfon” MMC-nin baş icraçı direktoru Qunnar Panke 4G istifadəçilərinin sayının yarım milyona çatmasını böyük uğur adlandırıb: “Faəliyyətə başladığımız vaxtdan bu günə qədər “Nar” olaraq, öz abunəçilərimizə yüksək xidmət göstərməyi və müştəri məmnuniyyətini daim diqqətdə saxlayırıq. Peşəkar komandamızın səyi və abunəçilərimizə göstərdiyimiz yüksək xidmət nəticəsində son 10 ayda 4G istifadəçilərinin sayı Bakı üzrə 2, regionlar üzrə isə 3 dəfə artıb. “Nar” olaraq uğurlarımız bundan sonra da davam edəcək”.

Число пользователей 4G от Нар достигло полумиллиона
Nar, будучи самым молодым и самым инновационным мобильным оператором страны, добился значительного результата. Таким образом, по сравнению с началом 2018 года число пользователей Интернета 4G от Nar увеличилось в два раза. В настоящее время количество абонентов, использующих высококачественные услуги 4G от Nar, составляет 500 тысяч. Увеличение числа пользователей 4G было вызвано увеличением числа базовых станций, а также степенью распространения 4G SIM-карт и 4G-смартфонов.
Отметим, что интернет 4G от Nar охватывает не только столицу, но и другие крупные города страны. Мобильный оператор, который уделяет особое внимание регионам, предоставляет свою услугу 4G не только на территории Баку и Апшерона, но и в центральных районах других городов и регионов страны. 72% пользователей 4G Nar  проживают в Баку, в то время как 28%  живут в регионах страны. В результате предоставления высокоскоростного интернета базовыми станциями 4G Nar  объем трафика увеличился на 36% по сравнению с началом этого года.
Наряду с качеством 4G, выгодные цены оператора также создают условия для того, чтобы абоненты  пользовались мобильным интернетом еще интенсивнее. Неограниченные интернет-пакеты, тарифы, позволяющие клиентам приобретать интернет и минуты в пакете, также влияют на увеличение числа пользователей 4G Nar.
Генеральный директор ООО «Azerfon» Гуннар Панке отметил, что достижение число пользователей 4G полумиллиона является большим успехом: «С начала нашей деятельности, Nar всегда уделял большое внимание предоставлению высококачественных услуг нашим клиентам, а также уровню удовлетворенности клиентов. Благодаря усилиям нашей профессиональной команды и качественному обслуживанию абонентов, за последние 10 месяцев количество пользователей 4G в Баку увеличилось в два раза, а количество пользователей 4G в регионах увеличилось в 3 раза. Nar продолжит добиваться успехов и в дальнейшем».