“Nar” İslam həmrəyliyi ilinə həsr olunmuş intellektual oyun üzrə 2017-ci ilin regional məktəb çempionatına dəstək oldu
“Nar” İslam həmrəyliyi ilinə həsr olunmuş intellektual oyun üzrə 2017-ci ilin regional məktəb çempionatına dəstək oldu. Azərbaycan Respublikasının Təhsil nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 27 may 2017-ci il tarixdə ölkənin müxtəlif bölgələrində eyni vaxtda təşkil edilən bilik yarışı 1500-dən çox bölgə məktəblilərinin iştirakı ilə keçirildi. İntellektual oyun üzrə regional məktəb çempionatının qalibləri 2017-ci ildə məktəblilər arasında Azərbaycan “Brain Ring” çempionatında iştirak etmək hüququ qazandılar.
Özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində hər zaman təhsil və maariflənməyə xüsusi diqqət ayıran “Nar” İslam həmrəyliyi ilinə həsr olunmuş intellektual oyun üzrə 2017-ci ilin regional məktəb çempionatına da dəstək olmağa qərar verdi. Belə ki, Bakı, Gəncə, Şirvan, Sumqayıt, Mingəçevir, Şəmkir, Masallı, Quba, İmişli, Göyçay və Zaqatala şəhərlərində eyni vaxtda keçirilən intellektual oyunun qalibləri olmuş məktəbliləri dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandıran mobil operator, habelə bu bilik yarışının keçirildiyi 11 bölgənin hər birində xüsusi “Nar” köşələri təşkil etdi. Yarış bölgələrin sosial-ictimai həyatında önəmli rol oynamaqla yerli məktəblilərin böyük marağına səbəb oldu.

Nar supported a regional school championship of the year 2017 on intellectual game, dedicated to the Islamic Solidarity year
Nar supported a regional school championship on the intellectual game of 2017, dedicated to the Islamic Solidarity year. This intellectual contest, organized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in various regions of the country simultaneously on the 27th of May 2017, was held with the participation of more than 1.500 secondary school students. Winners of the regional school championship 2017 on intellectual game acquired rights to participate in the “Brain Ring” championship of Azerbaijan, to be held among secondary school students.
Well-known for paying a special attention to education and training while implementing its corporate social responsibility (CSR) strategy, Nar decided to support this year’s regional school championship on intellectual game dedicated to the Islamic Solidarity year. Thus, the mobile operator presented valuable gifts to winners of the intellectual game, held simultaneously in such cities as Baku, Ganja, Shirvan, Sumgait, Mingachevir, Shamkir, Masalli, Quba, Imishli, Goychay and Zagatala. Moreover, the operator organized installation of special Nar booths in each of the 11 regions, where this competition was held. This competition has attracted a lot of attention of the local schoolchildren and played an important role in the regions’ social and public life.