“Nar” İslam həmrəyliyi ilinə həsr olunmuş intellektual oyun üzrə 2017-ci ilin regional məktəb çempionatına dəstək oldu
“Nar” İslam həmrəyliyi ilinə həsr olunmuş intellektual oyun üzrə 2017-ci ilin regional məktəb çempionatına dəstək oldu. Azərbaycan Respublikasının Təhsil nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 27 may 2017-ci il tarixdə ölkənin müxtəlif bölgələrində eyni vaxtda təşkil edilən bilik yarışı 1500-dən çox bölgə məktəblilərinin iştirakı ilə keçirildi. İntellektual oyun üzrə regional məktəb çempionatının qalibləri 2017-ci ildə məktəblilər arasında Azərbaycan “Brain Ring” çempionatında iştirak etmək hüququ qazandılar.
Özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində hər zaman təhsil və maariflənməyə xüsusi diqqət ayıran “Nar” İslam həmrəyliyi ilinə həsr olunmuş intellektual oyun üzrə 2017-ci ilin regional məktəb çempionatına da dəstək olmağa qərar verdi. Belə ki, Bakı, Gəncə, Şirvan, Sumqayıt, Mingəçevir, Şəmkir, Masallı, Quba, İmişli, Göyçay və Zaqatala şəhərlərində eyni vaxtda keçirilən intellektual oyunun qalibləri olmuş məktəbliləri dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandıran mobil operator, habelə bu bilik yarışının keçirildiyi 11 bölgənin hər birində xüsusi “Nar” köşələri təşkil etdi. Yarış bölgələrin sosial-ictimai həyatında önəmli rol oynamaqla yerli məktəblilərin böyük marağına səbəb oldu.

Nar оказал поддержку в проведении регионального чемпионата 2017 года среди школ по интеллектуальной игре, посвященной году
Nar оказал поддержку в проведении регионального чемпионата 2017 года среди школ по интеллектуальной игре, посвященной году Исламской солидарности. Это соревнование знаний, организованное Министерством образования Азербайджанской Республики, было проведено 27-го мая одновременно в нескольких регионах страны с участием более 1,5 тысячи школьников. Победители регионального чемпионата по интеллектуальной игре среди школ получили право участия в чемпионате Азербайджана среди учащихся по игре «Брейн ринг», который также пройдет в 2017 году.
В рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО), Nar уделяет особое внимание вопросам образования и просвещения, и в этом году оператор принял решение поддержать проведение регионального чемпионата 2017 года среди школ по интеллектуальной игре, посвященной году Исламской солидарности. Так, школьники, победившие в интеллектуальной игре, проведенной одновременно в таких городах как Баку, Гянджа, Ширван, Сумгаит, Мингячевир, Шамкир, Масаллы, Губа, Имишли, Гёйчай и Загатала, были награждены ценными подарками от Nar. Помимо этого, в каждом из регионов, где проводились соревнования, были организованы специальные стенды Nar. Данные соревнования сыграли важную роль в социально-общественной жизни регионов, и привлекли большое внимание местных школьников.