Nar “İmkanlar hər kəs üçün” layihəsinin bağlanış mərasimində iştirak edib
Sərfəli mobil operator Nar DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən “İmkanlar hər kəs üçün” layihəsinin bağlanış mərasimində iştirak edib. WUF13 öncəsi Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası çərçivəsində təşkil olunan layihə əlilliyi olan şəxslərin peşəkar inkişafının və inklüziv iş mühitinin təşviqinə yönəlib.
Tədbirdə “Nar”ın baş icraçı direktoru Özgür Genc şirkətin inklüziv təşəbbüslərə verdiyi dəstəyə görə təşəkkürnamə ilə təltif olunub. Həmçinin layihə iştirakçıları tərəfindən hazırlanan əl işi hədiyyə şirkət rəhbərinə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Nar layihə çərçivəsində 25 nəfər əlilliyi olan şəxs üçün 2 ay müddətində şirkətin müxtəlif departamentlərində təcrübə proqramı təşkil edib. İştirakçılar bu müddət ərzində real iş mühiti ilə tanış olub, gündəlik iş proseslərində iştirak edərək peşəkar və praktiki bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı əldə ediblər.
Nar sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində inklüzivliyin təşviqinə və bərabər imkanların genişləndirilməsinə yönəlmiş təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edir.

Nar was awarded a Certificate of Appreciation for supporting inclusion
Affordable mobile operator Nar took part in the closing ceremony of the “Opportunities for All” project implemented by the DOST Inclusive Development and Creativity Center. Organized as part of the Azerbaijan Urban Campaign ahead of WUF13, the project aims to promote the professional development of persons with disabilities and foster an inclusive working environment.
During the event, Nar Chief Executive Officer Ozgur Genc was presented with a certificate of appreciation in recognition of the company’s support for inclusive initiatives. In addition, a handmade gift prepared by the project participants was presented to the company’s CEO.
It should be noted that, within the framework of the project, Nar organized a two-month internship program for 25 persons with disabilities across various departments of the company. During this period, the participants became familiar with a real working environment, took part in daily work processes, and had the opportunity to develop their professional and practical skills.
As part of its social responsibility strategy, Nar continues to support initiatives aimed at promoting inclusion and expanding equal opportunities.