Nar “İmkanlar hər kəs üçün” layihəsinin bağlanış mərasimində iştirak edib
Sərfəli mobil operator Nar DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən “İmkanlar hər kəs üçün” layihəsinin bağlanış mərasimində iştirak edib. WUF13 öncəsi Azərbaycan Şəhərsalma Kampaniyası çərçivəsində təşkil olunan layihə əlilliyi olan şəxslərin peşəkar inkişafının və inklüziv iş mühitinin təşviqinə yönəlib.
Tədbirdə “Nar”ın baş icraçı direktoru Özgür Genc şirkətin inklüziv təşəbbüslərə verdiyi dəstəyə görə təşəkkürnamə ilə təltif olunub. Həmçinin layihə iştirakçıları tərəfindən hazırlanan əl işi hədiyyə şirkət rəhbərinə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Nar layihə çərçivəsində 25 nəfər əlilliyi olan şəxs üçün 2 ay müddətində şirkətin müxtəlif departamentlərində təcrübə proqramı təşkil edib. İştirakçılar bu müddət ərzində real iş mühiti ilə tanış olub, gündəlik iş proseslərində iştirak edərək peşəkar və praktiki bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı əldə ediblər.
Nar sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində inklüzivliyin təşviqinə və bərabər imkanların genişləndirilməsinə yönəlmiş təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edir.

Nar был удостоен благодарственным письмом за поддержку инклюзии
Выгодный мобильный оператор Nar принял участие в церемонии закрытия проекта «Возможности для всех», реализованного Центром инклюзивного развития и творчества DOST. Проект, организованный в рамках Азербайджанской кампании по градостроительству в преддверии WUF13, направлен на поддержку профессионального развития людей с инвалидностью и продвижение инклюзивной рабочей среды.
В ходе мероприятия главный исполнительный директор Nar Озгюр Генч был удостоен благодарственного письма за поддержку компанией инклюзивных инициатив. Кроме того, участники проекта вручили руководителю компании подарок ручной работы, подготовленный ими в рамках проекта.
Отметим, что в рамках проекта Nar организовал двухмесячную программу стажировки для 25 лиц с инвалидностью в различных департаментах компании. В течение этого периода участники ознакомились с реальной рабочей средой, приняли участие в ежедневных рабочих процессах и получили возможность развить профессиональные и практические навыки.
В рамках своей стратегии социальной ответственности Nar продолжает поддерживать инициативы, направленные на продвижение инклюзивности и расширение равных возможностей.