“Nar” və “NETTY” ilin ən yaxşı internet layihələrini mükafatlandırdı
“Nar”ın ənənəvi tərəfdaşlığı ilə keçirilən “Netty-2021” internet mükafatının qalibləri bəlli oldu. Dekabrın 18-də keçirilən final tədbirində 6 əsas nominasiya üzrə 18 layihə və “Netty” Ekspertlər Şurasının seçimi ilə qalib oldu.
Bu ilki müsabiqədə 200-dən çox layihə “Dövlət və Cəmiyyət”, “Biznes və Maliyyə”, “Elm, Təhsil və İnnovasiya”, “Səhiyyə, İdman və Turizm”, “İnformasiya və Xəbərlər” və “Mədəniyyət, İncəsənət və Yaradıcılıq” nominasiyaları üzrə müsabiqədə iştirak üçün müraciət etdi. Bundan başqa, hər nominasiya 3 alt nominasiyadan ibarətdir. Qaliblər və onların seçim qaydaları barədə ətraflı məlumatı netty.az saytından əldə etmək olar.
Final mərasimində mükafatçıları təbrik edən Azerfon MMC (“Nar”) İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib: ““Nar” yüksək keyfiyyətli rabitə xidməti təqdim etməklə yanaşı, həm də yerli İKT bazarının inkişafı istiqamətində ardıcıl layihələr həyata keçirir. Bu layihələrin əsas məqsədi, interneti daha faydalı etməklə, cəmiyyətə öz töhfəmizi verməkdir.”

Nar and NETTY awarded the best internet projects of the year
The winners of the Netty-2021 Internet Award, traditionally held in partnership with Nar, were announced. In the final event held on 18th of December , 18 projects selected by the Netty Expert Council were awarded in 6 main nominations.
In this year's competition, more than 200 projects were registered in the categories of "State and Society", "Business and Finance", "Science, Education and Innovation", "Health, Sports and Tourism", "Information and News" and "Culture, Art and Creativity" to participate in the contest. In addition, each nomination consisted of 3 sub-nominations. Detailed information about the winners and their selection rules can be found at netty.az.
Congratulating the winners at the final ceremony, Aziz Akhundov, the Director of Public Relations Department of Azerfon LLC (Nar™), said: “Apart from providing high quality communication services, Nar also implements consistent projects to develop the local ICT market. The main goal of these projects is to make our contribution to society by making the Internet more useful. ”