“Nar “ “Xüsusi Karantin Rejiminin Tətbiqi Zamanı İcazələrin Alınması və Monitorinqi Sistemi”nə dəstək olmaqda davam edir
Belə ki, mobil operatorun mütəxəssisləri qısa zaman ərzində “Xüsusi Karantin Rejiminin Tətbiqi Zamanı İcazələrin Alınması və Monitorinqi Sistemi”nin mobil operatorla inteqrasiyasına və abunəçilərə fasiləsiz xidmət göstərilməsinə nail olublar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi və Daxili İşlər Nazirliyinin birgə ərsəyə gətirdiyi sistem “Nar”  tərəfindən qısa müddət ərzində test edilib və lazımi tənzimləmələr aparılıb. Nəticədə mobil operatorun abunəçiləri vətəndaşların yaşayış yerlərini tərk etmələrinə dair icazələrin alınması məqsədilə istifadəyə verilmiş "8103" qısa nömrəsindən  ödənişsiz və fasiləsiz yararlana bilirlər.
Eyni zamanda, abunəçilərin "8103" xidməti ilə bağlı yarana biləcək suallarını cavablandırmaq məqsədilə “Nar”, sosial media səhifələrində bir çox faydalı məlumatlar paylaşır. Həmçinin, abunəçi bazasına maarifləndirici SMS məlumatlarının göndərilməsi də təmin olunub.
Koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar abunəçilərin sorğularını fasiləsiz cavablandırılması məqsədilə “Nar” müştəri xidmətləri gücləndirilmiş iş rejiminə keçib. Eyni zamanda, mobil operator xüsusi karantin rejimində abunəçilərinin evdən çıxmadan bir çox xidmətlərdən yararlanmasına dəstək olub. Abunəçilər öz sorğularını evdən çıxmadan 777 Çağrı Mərkəzi ilə yanaşı, “Nar+” mobil tətbiqi vasitəsilə də ünvanlaya bilərlər. Bununla yanaşı, 02.04.2020 tarixindən etibarən abunəçilər üçün “Səyyar Nar” xidməti də təşkil edilib. Bu xidmət vasitəsilə “Nar” nümayəndəsi müştərinin ünvana gəlir və nömrə ilə bağlı sorğunu yerində həll edir. Bundan başqa, mobil operator məsafədən nömrə satışını da həyata keçirir və müştərilərin narsim.az vebsaytı üzərindən seçdikləri nömrə birbaşa evlərinə çatdırılır.
Qeyd edək ki, “Nar” koronavirus pandemiyasının ölkədə yayılmasına qarşı aparılan tədbirlərə dəstək göstərməyi öz sosial məsuliyyəti hesab edir. Mobil operator xüsusi karantin rejimi zamanı həyata keçirilən bir sıra mühüm sosial layihələrdə aktiv iştirak etməkdədir.

Nar continues to support the ‘System for Obtaining and Monitoring of Permits during Special Quarantine Regime’
Thus, the mobile operator managed to integrate the ‘System for Obtaining and Monitoring of Permits during Special Quarantine Regime’ with own system and provide uninterrupted service to subscribers in a short timeframe.
The system jointly developed by the E-Government Development Center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Internal Affairs was promptly tested and necessary adjustments were made by Nar. As a result, the subscribers of the mobile operator are able to use the short number ‘8103’ free of charge and without interruption, in order to obtain permits for citizens to leave their homes.
Moreover, Nar shares a lot of useful information on social media in order to answer any questions that may arise regarding the ‘8103’ service. It also provided for sending educational SMS to the subscriber database.
Nar customer service has switched to an extended mode in order to continuously respond to customer inquiries during the coronavirus outbreak. At the same time, the mobile operator made it possible for its subscribers to use a range of services without leaving home during the quarantine period. Subscribers can address their inquiries without leaving home to the Call Center 777, as well as through the mobile app ‘Nar +’.  In addition, starting from 02.04.2020, ‘Səyyar Nar’ service was launched for subscribers, through which a Nar representative comes to the customer's address and solves the number request on the spot. Furthermore, the mobile operator sells numbers remotely, and the number selected by customers via the website narsim.az is delivered directly to their address of residence.
It should be noted that Nar considers it as its social responsibility to support the measures taken against the spread of the coronavirus pandemic in the country. The mobile operator is actively involved in a number of important social projects implemented during the special quarantine regime.