“Nar “ “Xüsusi Karantin Rejiminin Tətbiqi Zamanı İcazələrin Alınması və Monitorinqi Sistemi”nə dəstək olmaqda davam edir
Belə ki, mobil operatorun mütəxəssisləri qısa zaman ərzində “Xüsusi Karantin Rejiminin Tətbiqi Zamanı İcazələrin Alınması və Monitorinqi Sistemi”nin mobil operatorla inteqrasiyasına və abunəçilərə fasiləsiz xidmət göstərilməsinə nail olublar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi və Daxili İşlər Nazirliyinin birgə ərsəyə gətirdiyi sistem “Nar”  tərəfindən qısa müddət ərzində test edilib və lazımi tənzimləmələr aparılıb. Nəticədə mobil operatorun abunəçiləri vətəndaşların yaşayış yerlərini tərk etmələrinə dair icazələrin alınması məqsədilə istifadəyə verilmiş "8103" qısa nömrəsindən  ödənişsiz və fasiləsiz yararlana bilirlər.
Eyni zamanda, abunəçilərin "8103" xidməti ilə bağlı yarana biləcək suallarını cavablandırmaq məqsədilə “Nar”, sosial media səhifələrində bir çox faydalı məlumatlar paylaşır. Həmçinin, abunəçi bazasına maarifləndirici SMS məlumatlarının göndərilməsi də təmin olunub.
Koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar abunəçilərin sorğularını fasiləsiz cavablandırılması məqsədilə “Nar” müştəri xidmətləri gücləndirilmiş iş rejiminə keçib. Eyni zamanda, mobil operator xüsusi karantin rejimində abunəçilərinin evdən çıxmadan bir çox xidmətlərdən yararlanmasına dəstək olub. Abunəçilər öz sorğularını evdən çıxmadan 777 Çağrı Mərkəzi ilə yanaşı, “Nar+” mobil tətbiqi vasitəsilə də ünvanlaya bilərlər. Bununla yanaşı, 02.04.2020 tarixindən etibarən abunəçilər üçün “Səyyar Nar” xidməti də təşkil edilib. Bu xidmət vasitəsilə “Nar” nümayəndəsi müştərinin ünvana gəlir və nömrə ilə bağlı sorğunu yerində həll edir. Bundan başqa, mobil operator məsafədən nömrə satışını da həyata keçirir və müştərilərin narsim.az vebsaytı üzərindən seçdikləri nömrə birbaşa evlərinə çatdırılır.
Qeyd edək ki, “Nar” koronavirus pandemiyasının ölkədə yayılmasına qarşı aparılan tədbirlərə dəstək göstərməyi öz sosial məsuliyyəti hesab edir. Mobil operator xüsusi karantin rejimi zamanı həyata keçirilən bir sıra mühüm sosial layihələrdə aktiv iştirak etməkdədir.

Nar продолжает поддерживать «Систему получения и мониторинга разрешений в период действия особого карантинного режима»
Специалисты мобильного оператора в течение короткого срока добились интеграции «Системы получения и мониторинга разрешений в период действия особого карантинного режима» с системой оператора и обеспечили непрерывное оказание услуг абонентам.
Система созданная Центром Развития Электронного Правительства в подчинении Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики совместно с Министерством Внутренних Дел, за короткое время была протестирована и налажена со стороны Nar. В результате, абоненты мобильного оператора могут воспользоваться услугой получения разрешений на выход из дома через короткий номер "8103" - бесплатно и в любое время суток.
В то же время, Nar продолжает делиться полезной информацией об услуге "8103" на своих страницах в социальных сетях для того, чтобы заранее ответить на вопросы которые могут возникнуть у абонентов во время пользования. Также, абонентской базе Nar были отправлены SMS с инструкциями и дополнительной информацией.
В связи с пандемией коронавируса, для обеспечения непрерывной обратной связи с абонентами, абонентская служба Nar перешла на усиленный рабочий режим. На период карантина, мобильный оператор предоставил абонентам возможность воспользоваться рядом услуг не покидая дома. Абоненты могут направить свои вопросы через Телефонный Центр 777, либо воспользовавшись мобильным приложением «Nar+», не выходя из дома. Помимо этого, начиная с 02.04.2020 для абонентов была организована служба «Səyyar Nar». Благодаря этой службе представители Nar посещают абонентов и решают вопросы связанные с номерами абонентов на дому. В добавок этому, мобильный оператор также осуществляет продажу номеров дистанционно, и доставляет номера выбранные клиентами на сайте narsim.az на дом.
Отметим, что, Nar, считает своим социальным долгом поддерживать превентивные меры против распространения пандемии коронавируса в стране. Мобильный оператор продолжает активно участвовать в ряде социальных проектов проводимых в период особого карантинного режима.