“Günün Qəhrəmanları” müsabiqəsinə müraciətlərin qəbulu davam edir!
Müsabiqə pandemiya ilə mübarizə dövründə fədakarcasına gündəlik işlərini icra etməyə davam edən bütün insanların hekayələrini və sosial təşəbbüslər haqqında yazıları bir araya toplayır. Bugünədək layihədə iştirak üçün 60-dan çox sorğu qəbul edilib.
“Koronavirusla mübarizə dövründə iş başında vətəndaşlara xidmət edən hər bir kəsin ümumi mübarizəmizə qatdığı töhfə çox qiymətlidir. Bu müsabiqənin həyata keçirilməsində də əsas məqsədimiz əhaliyə bu qəhrəmanları tanıtmaq, bununla da sosial məsuliyyətin təşviqinə dəstək olmaqdır.”, - deyə TƏBİB-in Mətbuat xidmətinin rəhbəri Rəvanə Əliyeva bildirib.
“Nar” olaraq pandemiya başlayan ilk gündən bəri KSM strategiyamız çərçivəsində həm müştərilərimiz, həm də cəmiyyət üçün faydalı ola biləcək müxtəlif layihələr həyata keçirmişik. “Günün qəhrəmanları” müsabiqəsi də bizə koronavirusa qarşı mübarizədə fadəkarcasına çalışan insanlar və layihələri tanıtmaq üçün xüsusi imkan yaradır.”, - deyə “Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov qeyd edib.
Xatırladaq ki, müsabiqənin qalibləri media ekspertlərinin daxil olduğu münsiflər heyəti tərəfindən məzmunun keyfiyyətinə və daşıdığı sosial mesaja əsasən müəyyənləşdiriləcək. Qaliblər isə müvafiq olaraq Samsung S10+ , Huawei P30 Pro, 500 AZN dəyərində pul mükafatı, daha üç həvəsləndirici yerlərin sahiblərinə isə 300 AZN məbləğində pul mükafatı ilə təltif olunacaqlar. Müsabiqədə həm jurnalistlər, həm də sosial media istifadəçiləri iştirak edə bilərlər. Şərtləri bir daha nəzərinizə çatdırırıq:
- Müsabiqəyə qoşulmaq üçün jurnalistlər yazının “Nar” və TƏBİB-in birlikdə keçirdikləri müsabiqə çərçivəsində hazırlandığını qeyd etməklə mediada yerləşdirdikdən sonra müvafiq linklə bərabər “MS Word” faylında [email protected] elektron ünvanına göndərməlidirlər.
- Sosial media istifadəçiləri də eynilə, hekayələrini [email protected] elektron ünvanına göndərməlidirlər. Bundan başqa, müsabiqənin hashtagını qeyd etməklə yazılarını öz sosial media səhifələrində də paylaşa bilərlər.  ( #GününQəhrəmanları #Nar #TƏBİB).

Продолжается прием заявок на конкурс “Герои Дня”
Конкурс объединяет истории и статьи о людях, которые продолжают самоотверженно выполнять свою повседневную работу во время пандемии и социальных инициатив. На сегодняшний день получено более 60 заявок на участие в проекте.
”Вклад каждого, кто продолжает предоставлять свои услуги гражданам в период борьбы с пандемией коронавируса ценен. Наша главная цель в реализации этого конкурса - представить этих героев населению, тем самым поддерживая продвижение социальной ответственности в массы”, - сказала Равана Алиева, руководитель пресс-службы TABIB.
«С первого дня пандемии, в рамках нашей стратегии КСО, мы реализуем проекты полезные для наших пользователей и общества. Конкурс “Герои Дня” дает нам уникальную возможность представить обществу людей и проекты, которые самоотверженно трудятся в борьбе с коронавирусом”, - сказал Азиз Ахундов, руководитель отдела Связей с Общественностью “Nar”.
Напомним, что победителей конкурса определит жюри, в состав которого войдут медиа эксперты. Победители получат Samsung S10 +, Huawei P30 Pro, денежный приз в размере 500 манат, а обладатели трех поощрительных мест получат денежный приз в размере 300 манат. К конкурсу могут присоединиться, как журналисты, так и пользователи социальных сетей. Условия конкурса перечислены ниже:
- Основное требование к статьям - отражение реальных историй и получение согласия автором об их распространении у лица о котором идет речь.
- Статьи могут быть написаны в формате интервью, либо расказаны с уст самого героя.
- Максимальное количество символов для статьи 10.000.
- Для того чтобы присоединиться к конкурсу, журналисты должны отправить ссылку на статью после ее публикации в СМИ с упоминанием, что она была подготовлена в рамках конкурса, проводимого совместно “Nar” и TABIB, а также файл в формате “MS Word” на [email protected].
- Пользователи социальных сетей должны поделиться своими историями, упомянув официальные страницы "Nar" и TABIB, а также хэштег конкурса (#GününQəhrəmanları #Nar #TƏBIB). Затем они должны отправить пост вместе со ссылкой на электронный адрес [email protected].
При возникновении дополнительных вопросов, просьба обращаться по электронному адресу [email protected]