“Elektron təhsil” müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırıldı
“Nar” tərəfindən dəstəklənən və Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirliyi tərəfindən keçirilən ənənəvi “Elektron təhsil” respublika müsabiqəsinin müəllim, şagird və tələbə istiqamətlərinin 6 nominasiyası üzrə qəbul edilmiş 644 layihəyə ekspertlər tərəfindən baxılmış, ekspertlərin qiymətləndirmə nəticələrinə əsasən 197 layihə nominant müəyyən edilmişdir. Növbəti mərhələdə işlər münsiflər heyəti tərəfindən onlayn qiymətləndirilərək nominantlar arasından qaliblər seçilmişdir.
Xatırladaq ki, müsabiqənin keçirilməsində məqsəd tədris prosesində informasiya texnologiyalarından fəal istifadə edən müəllimlərin fəaliyyətini dəstəkləmək, ən yaxşı elektron tədris vəsaitlərini geniş istifadəçi auditoriyasına tanıtmaq, internetin imkanlarından istifadə etməklə həyata keçirilən yeni tədris üsulları barədə ölkənin təhsil ictimaiyyətini məlumatlandırmaqdır. Tədrisdə İKT-nin tətbiqinin yeni formalarını axtarmaq, təhsil müəssisələrində elektron resurslardan istifadəni genişləndirmək, müəllim və şagirdləri elektron resurslar yaratmağa və hazır resurslardan istifadə etməyə stimullaşdırmaq da müsabiqənin əsas məqsədlərindəndir.
Müsabiqə “Nar”, “AzEduNet”, “Ultra”, “Təhsildə innovativ texnologiyalar” əlavə təhsil mərkəzi və “Edumedia Azərbaycan” tərəfindən dəstəklənməkdədir. Elm və təhsilin inkişafına davamlı dəstək verən “Nar” bu il də ənənəvi olaraq “Elektron təhsil” respublika müsabiqəsinin əsas tərəfdaşlarından oldu.
Özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində “Nar” ölkənin ictimai həyatında aktiv iştirak edir, sosial məsuliyyət hissi ilə elm, təhsil, mədəniyyət və idman sahələrini əhatə edən müxtəlif layihələrə dəstək olur.

Winners of the Electronic Education Contest held with support of Nar have been awarded
A total of 644 projects were submitted in 6 nominations and 3 categories (teachers, pupil and students) within the frames of traditional nationwide Electronic Education Contest held by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan with support of Nar. The projects were reviewed by the experts and 197 nominees were selected according to results of evaluation. During the next stage the works were evaluated online by the jury and the winners were selected among the nominees.
It will be recalled that the main purpose of the contest is to support the activities of teachers who actively use information technologies in the teaching process, as well as to promote the best electronic teaching resources and use the internet resources to increase the awareness of the country`s education community of the advanced teaching techniques. The project also aims to search for new methods of applying ICT in the teaching process, expand the use of electronic resources in educational institutions, stimulate teachers and students to create electronic resources and use the existing ones.
The contest is conducted in partnership with Nar, AzEduNet, Ultra, Innovative Technologies in Education additional education center and Edumedia Azerbaijan. Nar continuously supports the development of science and education in our country, and this year the operator traditionally became one of the main partners of the nationwide Electronic Education Contest.
Within the frames of its corporate social responsibility (CSR) strategy, Nar takes an active part in the country’s social life, and supports various projects in such areas as science, education, culture and sports.