“Elektron təhsil” müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırıldı
“Nar” tərəfindən dəstəklənən və Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirliyi tərəfindən keçirilən ənənəvi “Elektron təhsil” respublika müsabiqəsinin müəllim, şagird və tələbə istiqamətlərinin 6 nominasiyası üzrə qəbul edilmiş 644 layihəyə ekspertlər tərəfindən baxılmış, ekspertlərin qiymətləndirmə nəticələrinə əsasən 197 layihə nominant müəyyən edilmişdir. Növbəti mərhələdə işlər münsiflər heyəti tərəfindən onlayn qiymətləndirilərək nominantlar arasından qaliblər seçilmişdir.
Xatırladaq ki, müsabiqənin keçirilməsində məqsəd tədris prosesində informasiya texnologiyalarından fəal istifadə edən müəllimlərin fəaliyyətini dəstəkləmək, ən yaxşı elektron tədris vəsaitlərini geniş istifadəçi auditoriyasına tanıtmaq, internetin imkanlarından istifadə etməklə həyata keçirilən yeni tədris üsulları barədə ölkənin təhsil ictimaiyyətini məlumatlandırmaqdır. Tədrisdə İKT-nin tətbiqinin yeni formalarını axtarmaq, təhsil müəssisələrində elektron resurslardan istifadəni genişləndirmək, müəllim və şagirdləri elektron resurslar yaratmağa və hazır resurslardan istifadə etməyə stimullaşdırmaq da müsabiqənin əsas məqsədlərindəndir.
Müsabiqə “Nar”, “AzEduNet”, “Ultra”, “Təhsildə innovativ texnologiyalar” əlavə təhsil mərkəzi və “Edumedia Azərbaycan” tərəfindən dəstəklənməkdədir. Elm və təhsilin inkişafına davamlı dəstək verən “Nar” bu il də ənənəvi olaraq “Elektron təhsil” respublika müsabiqəsinin əsas tərəfdaşlarından oldu.
Özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində “Nar” ölkənin ictimai həyatında aktiv iştirak edir, sosial məsuliyyət hissi ilə elm, təhsil, mədəniyyət və idman sahələrini əhatə edən müxtəlif layihələrə dəstək olur.

Награждены победители конкурса «Электронное образование», организованного при поддержке Nar
В рамках традиционного республиканского конкурса «Электронное образование», организованного Министерством образования Азербайджанской Республики при поддержке оператора Nar, экспертами было рассмотрено 644 проекта в 6-ти номинациях по таким направлениям, как «учитель», «ученик» и «студент». По результатам экспертной оценки, было выбрано 197 номинантов. В ходе последующего этапа жюри конкурса назвало имена победителей, определенных путем оценивания работ номинантов в режиме онлайн.
Нужно отметить, что основная цель конкурса – поощрить и поддержать деятельность учителей, активно использующих в учебном процессе информационные технологии, а также ознакомить широкую пользовательскую аудиторию с самыми лучшими электронными учебными пособиями, информировать образовательную общественность страны о новых средствах обучения путем использования возможностей интернета. Конкурс также призван способствовать поиску новых форм применения высоких технологий для учебных целей, повысить использование электронных ресурсов в учебных заведениях, дать учителям и ученикам стимул к использованию существующих и созданию новых электронных ресурсов.
Конкурс проводится при организационной поддержке оператора Nar, AzEduNet, Ultra, Центра дополнительного образования «Инновационные технологии в образовании» и Edumedia Azərbaycan. Оператор Nar, традиционно поддерживающий развитие науки и образования в Азербайджане, стал одним и основных партнеров конкурса «Электронное образование».
В рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО), Nar принимает активное участие в общественной жизни страны, оказывая поддержку в проведении различных проектов в таких сферах как наука, образование, культура и спорт.