“Nar”ın dəstəyi ilə inklüzivliyi təşviq edən “Bütün Vücudlar Danışır” layihəsinin hesabat tədbiri baş tutdu
Sərfəli mobil xidmətləri və sosial layihələrə davamlı dəstəyi ilə seçilən “Nar”ın tərəfdaşlığı ilə “Bütün Vücudlar Danışır” sosial layihəsinin 2024-2025-ci illər üzrə hesabat tədbiri keçirilib. Layihənin əsas məqsədi həssas və qeyri-həssas qrupları bir araya gətirməklə onların fiziki və emosional rifahını yaxşılaşdırmaq, sosial bacarıqlarını inkişaf etdirmək, yeni dostluqlar qurmaq və inklüziv cəmiyyətin gücləndirilməsinə töhfə verməkdir.
Tədbir çərçivəsində layihənin hesabatı təqdim olunub. Bildirilib ki, il ərzində layihəyə ümumilikdə 587 nəfər – həm əlilliyi olan, həm də olmayan iştirakçı cəlb edilib və beləliklə, həssas və qeyri-həssas qrupların birgə fəaliyyəti dəstəklənib. Həmçinin, cəmiyyətdə inklüziv davranış mədəniyyətinin təşviqi məqsədilə sosial şəbəkələrdə yayımlanan maarifləndirici videoların təsiri və əldə olunan nəticələr tədbir iştirakçıları ilə bölüşülüb. Qonaqlar inklüziv dəyərləri əks etdirən bədii film nümayişini izləyib, eləcə də xüsusi inklüziv rəqs tamaşasının şahidi olublar. Tədbirdə layihənin ideyası ətrafında birləşən tərəfdaş qurumların rəhbərləri də çıxış edərək inklüziv cəmiyyətin təşviqinə dair fikirlərini səsləndiriblər.
Tədbirdə iştirak edən “Nar”ın İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ ünsiyyət departamentinin direktoru Hökümə Kərimova bildirib: “Nar” ölkəmizdə inklüzivlik istiqamətində layihələr həyata keçirən ilk şirkətlərdən biridir. Xüsusilə qürurvericidir ki, bu təşəbbüslərimiz digər şirkətlər üçün də ilham və motivasiya rolunu oynayır. Biz inklüzivliyi dəstəkləməklə həm cəmiyyətin inkişafına, həm də biznes mühitində sosial məsuliyyətin güclənməsinə töhfə veririk”.

With its affordable mobile services and consistent support for social initiatives, Nar partnered in organizing the 2024–2025 reporting event of the “All Bodies Speak” social project. The main goal of the initiative is to bring together vulnerable and non-vulnerable groups to improve their physical and emotional well-being, develop social skills, build new friendships, and contribute to strengthening an inclusive society.
As part of the event, the project report was presented. It was noted that throughout the year, a total of 587 participants – both with and without disabilities – were engaged in the project, thereby fostering collaboration between vulnerable and non-vulnerable groups. In addition, the impact and outcomes of educational videos shared on social media to promote inclusive behavior in society were presented to the participants. Guests also attended a screening of a feature film reflecting inclusive values and witnessed a special inclusive dance performance. Leaders of partner organizations united by the project’s idea also spoke at the event, sharing their views on promoting an inclusive society.
During the event, Nar’s Director of Corporate Communications, Hokuma Karimova, stated: “Nar is one of the first companies in our country to implement projects in the field of inclusivity. We are especially proud that our initiatives serve as inspiration and motivation for other companies as well. By supporting inclusivity, we contribute both to the development of society and to strengthening social responsibility within the business environment.”