“Nar” Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşıdır
“Nar” 12-22 may tarixləri arasında keçiriləcək Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı seçildi. Tərəfdaşlıq müqaviləsi 7 mart tarixində hər iki tərəfin rəsmilərinin iştirakı ilə imzalandı. “Nar” Bakı-2017 Oyunlarında Əməliyyat Komitəsini mobil rabitə xidmətləri – zəng və məlumatların ötürülməsi (data) xidmətləri ilə təmin edəcək, eləcə də İnformasiya Əlaqə Mərkəzi və Oyunların texnologiya şöbəsinə dəstək xidməti sahəsində aparıcı provayder rolunu oynayacaq.
13 aprel 2017-ci il tarixində keçirilmiş mətbuat konfransında çıxış edən Bakı-2017 Oyunları Əməliyyat Komitəsinin Əməliyyatlar şöbəsinin direktoru Mayk Loynd “Nar” ilə imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsinə münasibət bildirdi. “Böyük təcrübəsi sayəsində “Nar” Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı oldu. Oyunlar zamanı yüksəkkeyfiyyətli rabitə xidmətləri ilə təmin olunmaq olduqca vacibdir. Biz birlikdə çalışacağıq və əminəm ki, “Nar” Bakı-2017 Oyunlarının uğurla həyata keçirilməsinə öz töhfəsini verəcək”, - deyə Mayk Loynd jurnalistlərin suallarını cavablandırarkən qeyd etdi.
“Nar” operatorunun baş icraçı direktoru Klaus Müller isə, öz növbəsində, “Nar”-ın Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı seçilməsinin böyük qürur mənbəyi olduğunu vurğuladı.
“İki il öncə keçirilən ilk Avropa Oyunlarının tərəfdaşı olmuş “Nar” ölkədə keçirilən mühüm layihələrin tərəfdaşı kimi böyük təcrübə qazanmışdır. Bu təcrübəyə əsaslanaraq deyə bilərəm ki, layihənin telekommunikasiya tərəfdaşı olaraq “Nar”-ın peşəkar əməkdaşları Bakı-2017 Oyunlarının təşkilatçıları və iştirakçılarını yüksəkkeyfiyyətli xidmətlə təmin edəcəklər. Əminəm ki, Bakı-2017 Oyunları Azərbaycana böyük uğur gətirəcək və bu uğurun qazanılması üçün “Nar”-ın da əmək sərf etməsi bizi çox fərəhləndirir”, - deyə cənab Müller sözlərinə əlavə etdi.

Nar has been chosen the official telecommunication partner of Baku 2017 Games
Nar was chosen the official telecommunication partner of Baku 2017 Games which will be held during 12-22 May. The partnership agreement was signed by the officials of both companies in 7th of March. During Baku 2017 Games Nar will provide Operation Committee with mobile telecommunications services such as calls and data services, alongside with being the main provider of support service of the Information Contact Center and Technology Department of the Games.
In in a press conference held in 13th of April the director of Operations department of the Operations Committee of Baku 2017 Games Michael Loynd highly evaluated the partnership agreement with Nar: “Having a great experience Nar was chosen the official telecommunication partner of Baku 2017 Games. The provision of high quality of telecommunication services during the Games is of great importance. We will stick together and I am sure that Nar will contribute to the successful implementation of the Baku 2017 Games.”
The CEO of Nar Klaus Mueller expressed their pride as Nar was chosen as the official telecommunication partner of Baku 2017 Games.
“As a partner of the first European Games, which was held two years ago, Nar earned valuable experience of partnership in important projects held in the country. Based on this experience, I can assert, as an official telecommunication partner of the Project, professionals of Nar will provide the organizers and participants of the Baku 2017 Games with high-quality Services. I am sure that Baku 2017 Games will become a great success for Azerbaijan and it is a real honor that Nar, too, will have a share in this success.”- Mr. Mueller added.