“Nar” Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşıdır
“Nar” 12-22 may tarixləri arasında keçiriləcək Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı seçildi. Tərəfdaşlıq müqaviləsi 7 mart tarixində hər iki tərəfin rəsmilərinin iştirakı ilə imzalandı. “Nar” Bakı-2017 Oyunlarında Əməliyyat Komitəsini mobil rabitə xidmətləri – zəng və məlumatların ötürülməsi (data) xidmətləri ilə təmin edəcək, eləcə də İnformasiya Əlaqə Mərkəzi və Oyunların texnologiya şöbəsinə dəstək xidməti sahəsində aparıcı provayder rolunu oynayacaq.
13 aprel 2017-ci il tarixində keçirilmiş mətbuat konfransında çıxış edən Bakı-2017 Oyunları Əməliyyat Komitəsinin Əməliyyatlar şöbəsinin direktoru Mayk Loynd “Nar” ilə imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsinə münasibət bildirdi. “Böyük təcrübəsi sayəsində “Nar” Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı oldu. Oyunlar zamanı yüksəkkeyfiyyətli rabitə xidmətləri ilə təmin olunmaq olduqca vacibdir. Biz birlikdə çalışacağıq və əminəm ki, “Nar” Bakı-2017 Oyunlarının uğurla həyata keçirilməsinə öz töhfəsini verəcək”, - deyə Mayk Loynd jurnalistlərin suallarını cavablandırarkən qeyd etdi.
“Nar” operatorunun baş icraçı direktoru Klaus Müller isə, öz növbəsində, “Nar”-ın Bakı-2017 Oyunlarının rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı seçilməsinin böyük qürur mənbəyi olduğunu vurğuladı.
“İki il öncə keçirilən ilk Avropa Oyunlarının tərəfdaşı olmuş “Nar” ölkədə keçirilən mühüm layihələrin tərəfdaşı kimi böyük təcrübə qazanmışdır. Bu təcrübəyə əsaslanaraq deyə bilərəm ki, layihənin telekommunikasiya tərəfdaşı olaraq “Nar”-ın peşəkar əməkdaşları Bakı-2017 Oyunlarının təşkilatçıları və iştirakçılarını yüksəkkeyfiyyətli xidmətlə təmin edəcəklər. Əminəm ki, Bakı-2017 Oyunları Azərbaycana böyük uğur gətirəcək və bu uğurun qazanılması üçün “Nar”-ın da əmək sərf etməsi bizi çox fərəhləndirir”, - deyə cənab Müller sözlərinə əlavə etdi.

Nar – официальный телекоммуникационный партнер  Игр солидарности «Баку-2017»
Nar выбран телекоммуникационным партнером Игр солидарности «Баку-2017», которые пройдут с 12-го по 22-е мая в столице Азербайджана. Договор о партнерстве был подписан 7-го марта 2017 года присутствующими с обеих сторон официальными лицами. В ходе турнира, Nar обеспечит операционный комитет Игр солидарности «Баку-2017» такими услугами, как голосовая мобильная связь и передача данных, а также выступит в качестве ведущего провайдера технической поддержки для центра информации и связи и технологического отдела Игр «Баку-2017».
Выступивший на организованной 13-го апреля 2017 года пресс-конференции генеральный директор операционного комитета Игр солидарности «Баку-2017» Майк Лойнд заявил, что именно, благодаря своей практике, Nar стал официальным телекоммуникационным партнером Игр «Баку-2017».
«Очень важно, чтобы во время Игр мы были обеспечены высококачественными услугами мобильной связи. Мы будем трудиться вместе, и я уверен, что Nar внесет свой вклад в общий успех Игр солидарности «Баку-2017», - сказал господин Лойнд, отвечая на вопросы журналистов.
В свою очередь, генеральный исполнительный директор оператора связи Nar Клаус Мюллер выразил удовлетворенность по поводу избрания Nar в качестве официального телекоммуникационного партнера Игр солидарности «Баку-2017».
«Став партнером первых Европейских игр, проведенных два года назад в стране, Nar приобрел большой опыт в качестве телекоммуникационного партнера важных проектов, реализуемых в Азербайджане. Руководствуясь этим опытом, могу твердо заявить, что организаторы и участники Игр солидарности «Баку-2017» будут обеспечены высококачественными услугами связи, благодаря телекоммуникационному партнеру проекта – профессиональным сотрудникам Nar. Уверен, что «Баку-2017» принесет Азербайджану удачу, и мы гордимся тем, что Nar внесет свой вклад в достижение этого огромного успеха», - сказал генеральный исполнительный директор Nar.