5 dekabr 2017-ci il tarixdə “Azerfon” MMC (“Nar”) Dr. Qunnar Pankenin şirkətin yeni baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunduğunu elan etdi.
“Azerfon” şirkətinin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyinatından öncə, cənab Panke İran telekommunikasiya şirkətində (TCI) strategiya, marketinq və müştəri təcrübəsi üzrə direktor vəzifəsində çalışıb. O, sabit və mobil telekommunikasiya, internet və media/TV sahəsində 20 illik təcrübəyə malikdir. Qunnar Panke Almaniya, Fransa, Şərqi Avropa, Latın Amerikası və Yaxın Şərq ölkələrinin bir-birindən fərqli rabitə bazarlarında zəngin iş təcrübəsi qazanmışdır. Biznes strategiyasının inkişafı, həyata keçirilməsi və monitorinqi sahəsində dərin bilik və təcrübəyə sahib olmaqla yanaşı, o, həm də beynəlxalq miqyaslı ekspert kimi tanınır.
Qeyd edək ki, “Azerfon” şirkətinin sabiq baş icraçı direktoru Dr. Klaus Müller yeni karyera imkanları ilə əlaqədar şirkətdən ayrılıb. Onun şirkətə rəhbərlik etdiyi dövr ərzində “Azerfon” biznesin inkişaf etdirilməsi, gəlirlərin artımı və fəaliyyət effektivliyinin yüksəldilməsi baxımından əhəmiyyətli nailiyyətlərə imza atıb.
“Azerfon” istedadlı və peşəkar kadrlardan ibarət bir kollektivdir. Bu komanda ilə və şirkətin baş icraçı direktoru vəzifəsində çalışdığım müddət ərzində əldə etdiyimiz nəticələrə görə qürur hissi keçirirəm. İnanıram ki, Qunnar Pankenin rəhbərliyi altında şirkət yeni zirvələr fəth edəcək”, – deyə Klaus Müller yeni təyinatı şərh edərkən vurğulayıb.
Müsbət tendensiyanın davam etdirilməsi məqsədilə yeni təyin olunmuş baş icraçı direktor Qunnar Panke də, öz növbəsində, fikirlərini bölüşüb: “İlk öncə, mən cənab Klaus Müllerə dərin təşəkkürümü bildirirəm. Əminliklə bildirmək istəyirəm ki, istifadəçilərimiz üçün ən sərfəli qiymətlər strategiyası, müştəriyönümlü xidmətlər və keyfiyyətin davamlı yüksəldilməsi strategiyasına sadiq qalacağıq”.

Azerfon announces appointment of CEO
On December 5, 2017, Azerfon LLC (Nar) has announced the appointment of Dr. Gunnar Pahnke as a new CEO of the company.
Prior to his appointment as a Chief Executive at Azerfon, Mr. Pahnke worked as a Chief Strategy, Marketing & Customer Experience Officer (ad interim) at Telecommunications Company of Iran (TCI). He has over 20 years of industry experience in fixed and mobile telecommunications, Internet and Media/TV. Mr. Pahnke gained his rich experience across diverse markets including Germany, France, Eastern Europe, Latin America and Middle East. He has a deep knowledge of development, implementation of strategy, and entrepreneurial ventures. Mr. Pahnke is an internationally respected analytics expert.
It is worthwhile to note that his predecessor Dr. Klaus Mueller left the company to pursue new career opportunities. Under his leadership, Azerfon grew in revenue terms, identified number of new ventures and saw significant improvements in organizational efficiency.
“Azerfon is a team of talented professionals. I am proud of the team and the results we achieved during my tenure as CEO. I am confident that the company will reach new heights under Gunnar Pahnke’s leadership”, said Klaus Mueller with regard to the new appointment.
The newly appointed CEO, Mr. Pahnke stated: “Firstly, I’d like to express my gratitude to Dr. Mueller. Secondly, I’d like to confirm that we will not deviate from our strategy of best prices, a leading user friendly service and a commitment to continuously improve the quality and sustainability of our offering to customers.”