5 dekabr 2017-ci il tarixdə “Azerfon” MMC (“Nar”) Dr. Qunnar Pankenin şirkətin yeni baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunduğunu elan etdi.
“Azerfon” şirkətinin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyinatından öncə, cənab Panke İran telekommunikasiya şirkətində (TCI) strategiya, marketinq və müştəri təcrübəsi üzrə direktor vəzifəsində çalışıb. O, sabit və mobil telekommunikasiya, internet və media/TV sahəsində 20 illik təcrübəyə malikdir. Qunnar Panke Almaniya, Fransa, Şərqi Avropa, Latın Amerikası və Yaxın Şərq ölkələrinin bir-birindən fərqli rabitə bazarlarında zəngin iş təcrübəsi qazanmışdır. Biznes strategiyasının inkişafı, həyata keçirilməsi və monitorinqi sahəsində dərin bilik və təcrübəyə sahib olmaqla yanaşı, o, həm də beynəlxalq miqyaslı ekspert kimi tanınır.
Qeyd edək ki, “Azerfon” şirkətinin sabiq baş icraçı direktoru Dr. Klaus Müller yeni karyera imkanları ilə əlaqədar şirkətdən ayrılıb. Onun şirkətə rəhbərlik etdiyi dövr ərzində “Azerfon” biznesin inkişaf etdirilməsi, gəlirlərin artımı və fəaliyyət effektivliyinin yüksəldilməsi baxımından əhəmiyyətli nailiyyətlərə imza atıb.
“Azerfon” istedadlı və peşəkar kadrlardan ibarət bir kollektivdir. Bu komanda ilə və şirkətin baş icraçı direktoru vəzifəsində çalışdığım müddət ərzində əldə etdiyimiz nəticələrə görə qürur hissi keçirirəm. İnanıram ki, Qunnar Pankenin rəhbərliyi altında şirkət yeni zirvələr fəth edəcək”, – deyə Klaus Müller yeni təyinatı şərh edərkən vurğulayıb.
Müsbət tendensiyanın davam etdirilməsi məqsədilə yeni təyin olunmuş baş icraçı direktor Qunnar Panke də, öz növbəsində, fikirlərini bölüşüb: “İlk öncə, mən cənab Klaus Müllerə dərin təşəkkürümü bildirirəm. Əminliklə bildirmək istəyirəm ki, istifadəçilərimiz üçün ən sərfəli qiymətlər strategiyası, müştəriyönümlü xidmətlər və keyfiyyətin davamlı yüksəldilməsi strategiyasına sadiq qalacağıq”.

Azerfon объявляет о назначении нового главного исполнительного директора
5 декабря 2017 года ООО Azerfon (Nar) объявило о назначении д-ра Гуннара Панке на должность главного исполнительного директора компании.
До своего назначения на эту должность г-н Панке занимал позицию главного директора по стратегии, маркетингу и клиентскому опыту в телекоммуникационной компании Ирана (TCI). Он имеет 20-летний опыт работы в сфере фиксированной и мобильной связи, интернета, медиа и телевидения. Г-н Панке обладает богатым опытом работы на рынках Германии, Франции, Восточной Европы, Латинской Америки и Ближнего Востока. Имея обширные знания в сфере развития, осуществления и мониторинга бизнес-стратегии, он также широко известен как эксперт международного уровня.
Отметим, что его предшественник д-р Клаус Мюллер ушел с поста главного исполнительного директора компании Azerfon в связи с новыми карьерными целями. Под его руководством компания добилась значительных успехов в плане развития бизнеса, роста доходов и повышения эффективности.
«Azerfon является командой талантливых профессионалов высокого уровня. Я испытываю чувство большой гордости за команду и результаты, показанные компанией за время моего руководства. Уверен, что Azerfon достигнет еще больших высот под руководством Гуннара Панке», - сказал д-р Мюллер, комментируя новое назначение.
В свою очередь, новоназначенный главный исполнительный директор Azerfon д-р Гуннар Панке поделился впечатлениями о своей должности в компании: «В первую очередь, я хотел бы выразить благодарность моему предшественнику д-ру Клаусу Мюллеру. Хочу заверить, что мы останемся верными нашей стратегии, состоящей из комбинации оптимальных цен и удобных в использовании услуг, а также улучшенного качества, с целью обеспечения устойчивости бизнеса по предоставлению услуг нашим клиентам».