Azərbaycanda ilk dəfə peşəkar “Boks Gecəsi” keçirilib
Azərbaycan Peşəkar Boks Federasiyasının lisenziyası əsasında keçirilən tədbir Azərbaycan boksçularının beynəlxalq arenada tanıtımı məqsədi daşıyır.
“Boks gecəsi”ndə 16 peşəkar boksçu ümumilikdə 8 döyüş keçirib. Döyüşlərdə peşəkar rinqdə təcrübəsi olan boksçularla yanaşı, həmçinin həvəskar karyerasında böyük nailiyyətlər qazanmış və peşəkar rinqdə debüt edən idmançılar da iştirak edib.
“Boks gecəsi” çərçivəsində keçirilən bütün görüşlərin nəticələri beynəlxalq boks statistikasında nəzərə alındığına görə hər bir qalibiyyət boksçunun gələcək karyerasında bir pilləyə çevrilir. Azərbaycan Peşəkar Boks Federasiyasının prezidenti Artyom Həsənovun, 1-ci vitse-prezidenti Fərhad Acalovun və baş katibi Orxan Muxtarovun,  eləcə də Azərbaycanın ilk və yeganə peşəkar boks promouteri Ziya Əliyevin xüsusi əməyi nəticəsində Azərbaycan ilk peşəkar boks gecəsi yüksək səviyyədə təşkil edilib.
Boks həvəskarları və Baku Fight Lab boks klubunun azarkeşləri keçirilən “Boks gecəsi”ni sentyabr ayının 18-i saat 21:00-da CBC Sport telekanalında izləyə biləcək.
Mövcud pandemiya səbəbindən tədbir açıq hava məkanında, tamaşaçılar olmadan, xüsusi karantin rejiminin bütün tələblərinə uyğun olaraq və zəruri təhlükəsizlik qaydalarına riayət olunmaqla keçirilib.
Qeyd edək ki, mobil operator “Nar”la yanaşı, peşəkar “Boks Gecəsi”nin keçirilməsinə Azərbaycanda "Zontes" motosikletlərinin satışı və xidməti ilə məşğul olan "Zontes Baku", müxtəlif idman növlərinin inkişafında mühüm rol oynayan, həvəskar idmana peşəkar yanaşma devizi ilə çalışan "Azfar Group" və “İydə” parfümeriya evi də dəstək olub.

В Азербайджане впервые прошел “Вечер профессионального бокса”
Мероприятие, проводимое с лицензией Федерации профессионального бокса Азербайджана, направлено на продвижение азербайджанских боксеров на международной арене.
В “Вечер бокса” 16 профессиональных боксеров провели суммарно 8 боев. Помимо боксеров имеющих опыт борьбы на профессиональном ринге, в боях также участвовали боксеры-любители достигшие больших результатов и спортсмены-дебютанты.
Поскольку результаты всех встреч, проведенных в рамках “Вечера бокса“, учитываются в международной статистике бокса, каждая победа становится шагом в дальнейшей карьере боксера. Благодаря особому труду президента Федерации профессионального бокса Азербайджана Артема Гасанова, первого вице-президента Фархада Аджалова и генерального секретаря Орхана Мухтарова, а также первого и единственного промоутера профессионального бокса Азербайджана Зии Алиева, первый “Вечер профессионального бокса” в Азербайджане был организован на высоком уровне.
Поклонники бокса и болельщики “Baku Fight Lab” смогут посмотреть “Вечер бокса“ 18 сентября в 21:00 на телеканале “CBC Sport”.
В связи с нынешней пандемией мероприятие прошло под открытым небом, без зрителей, с соблюдением всех требований особого карантинного режима и с соблюдением необходимых правил безопасности.
Отметим, что наряду с мобильным оператором “Nar”, проведение “Вечера бокса“ также поддержали компания "Zontes Baku", занимающаяся продажей и обслуживанием мотоциклов "Zontes" в Азербайджане,  “Azfar Group”, играющая важную роль в развитии различных видов спорта и руководствующаяся девизом профессионального подхода к любительскому спорту, а также парфюмерный дом “İydə”.