“Nar”-dan ADA Universitetinin Təqaüd Proqramına dəstək
“Nar”və ADA Universiteti arasında əldə olunmuş əməkdaşlıq sazişinə əsasən, mobil operator universitetdə yüksək nəticələr göstərmiş tələbələrə dəstək olacaq. Əməkdaşlıq çərçivəsində “Nar” da ADA Universiteti Fonduna öz təhfəsini verəcək və universitetin İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik İnstitutunda təhsil alan və fərqlənən tələbələrinin təqaüdünü ödəyəcək. Qeyd edək ki, 2017-2018-ci tədris ili üzrə ADA Universitetində Kompüter Mühəndisliyi, İnformasiya Texnologiyaları və Kompüter Elmləri ixtisasları üzrə təhsil alan 50-yə yaxın tələbənin təqaüdü ADA Universiteti Fondu tərəfindən ödəniləcək. Noyabrın 12-də ADA Universitetində təqaüd qazanmış tələbələrə təqaüd kartlarının təqdim olunması mərasimi keçirilib və onlara xüsusi sertifikatlar verilib.
“Nar” və ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş layihələr arasında yüksək nəticələr göstərən tələbələrə dəstək üçün ADA Universiteti Fondu ilə əməkdaşlıqla yanaşı, startap layihələri dəstəkləyən ADA İnnovasiya Mərkəzi ilə tərəfdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” operatoru əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər mövcuddur.
Təhsil və maariflənmənin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”ın bu təşəbbüsü tələbələrin dərslərində daha uğurlu olmalarına xidmət edir.  ADA Universiteti ilə “Nar” arasındakı əməkdaşlıq ölkədə təhsil və maariflənmənin inkişafına, o cümlədən informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sahəsində mütəxəssislərin yetişdirilməsinə böyük töhfə verəcək.

Nar поддерживает стипендиальную программу Университета ADA
Согласно соглашению о сотрудничестве между Nar и Университетом ADA, мобильный оператор окажет поддержку студентам, продемонстрировавшим высокие результаты. В рамках этого сотрудничества Nar внесет свой вклад в Фонд Университета ADA и будет платить стипендию лучшим студентам Института Информационных технологий и Инженерии Университета. Следует отметить, что Фонд Университета ADA выплатит стипендию почти 50 студентам, которые обучаются на факультетах вычислительной техники, информационных технологий и информатики Университета ADA. 12 ноября студенты, получившие стипендию, были приглашены на специальное мероприятие в Университете ADA, где им были вручены стипендиальные карты и специальные сертификаты.
Проекты, запланированные в рамках партнерства между Nar и Университетом ADA, включают  осуществление таких мер как сотрудничество с Фондом Университета ADA, для оказания поддержки студентам, показывающим высокие результаты; сотрудничество с Инновационным центром ADA способствующему развитию стартапов; предоставление студентам и выпускникам ADA возможностей для стажировки и продолжения карьеры, а также участие работников Nar в профессиональных тренингах, организованных в рамках программ университета по повышению квалификации.
Эта инициатива Nar, который уделяет особое внимание развитию образования и просвещения, поможет студентам быть еще более успешными в учебе. Сотрудничество между Nar и Университетом ADA внесет большой вклад в развитие образования и просвещения в стране, а также послужит воспитанию специалистов в сфере информационных и коммуникационных технологий.