“Nar”-dan ADA Universitetinin Təqaüd Proqramına dəstək
“Nar”və ADA Universiteti arasında əldə olunmuş əməkdaşlıq sazişinə əsasən, mobil operator universitetdə yüksək nəticələr göstərmiş tələbələrə dəstək olacaq. Əməkdaşlıq çərçivəsində “Nar” da ADA Universiteti Fonduna öz təhfəsini verəcək və universitetin İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik İnstitutunda təhsil alan və fərqlənən tələbələrinin təqaüdünü ödəyəcək. Qeyd edək ki, 2017-2018-ci tədris ili üzrə ADA Universitetində Kompüter Mühəndisliyi, İnformasiya Texnologiyaları və Kompüter Elmləri ixtisasları üzrə təhsil alan 50-yə yaxın tələbənin təqaüdü ADA Universiteti Fondu tərəfindən ödəniləcək. Noyabrın 12-də ADA Universitetində təqaüd qazanmış tələbələrə təqaüd kartlarının təqdim olunması mərasimi keçirilib və onlara xüsusi sertifikatlar verilib.
“Nar” və ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş layihələr arasında yüksək nəticələr göstərən tələbələrə dəstək üçün ADA Universiteti Fondu ilə əməkdaşlıqla yanaşı, startap layihələri dəstəkləyən ADA İnnovasiya Mərkəzi ilə tərəfdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” operatoru əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər mövcuddur.
Təhsil və maariflənmənin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”ın bu təşəbbüsü tələbələrin dərslərində daha uğurlu olmalarına xidmət edir.  ADA Universiteti ilə “Nar” arasındakı əməkdaşlıq ölkədə təhsil və maariflənmənin inkişafına, o cümlədən informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sahəsində mütəxəssislərin yetişdirilməsinə böyük töhfə verəcək.

Nar supports the scholarship program of ADA University
According to cooperation agreement between Nar and ADA University, the mobile operator will support students who demonstrated outstanding results during their studies. Within the framework of this cooperation, Nar will contribute to the ADA University Fund and pay the scolarship to outstanding students of the University’s Information Technologies and Engineering Institute.  ADA University Fund will be paying scolarship to almost 50 students, who study at Computer Engineering, Information Technologies and Computer Science faculties of ADA University. On 12th of November, the students who won the scolarship were invited to a special event at ADA University, where they received the scolarship cards and special certificates.
The projects planned within the framework of cooperation between Nar and ADA University, include cooperation with ADA University Fund, aiming to support students with the highest results; partnership with ADA Innovations Center engaged in stimulating startup projects; provision of internship and career opportunities for students and graduates of ADA, as well as involvement of Nar employees in professional development trainings held by the University’s career development programs.
This initiative of Nar, which pays a special attention to development of education and enlightenment, will help students be even more successful in their studies. Cooperation between Nar and ADA University will contribute largely to the development of education and enlightenment in the country, as well as to bringing up professionals in the area of information and communication technologies.