Artıq “Nar” abunəçiləri “Qarabag Dirçəliş Fondu”na ianə edə bilərlər
İşğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası və yenidən qurulması istiqamətində görüləcək tədbirlərə dəstək olmaq istəyən “Nar” abunəçiləri üçün “Qarabağ Dirçəliş Fondu”na balanslarından birbaşa ianə etmək imkanı yaradılıb. Abunəçilər 1, 3, 5, 10, 20 və 50 AZN məbləğlərindən birini seçməklə ianə etmək istədikləri məbləğin müvafiq rəqəmini “8112” qısa nömrəsinə SMS  göndərə bilərlər.  SMS göndərildikdən dərhal sonra istifadəçiyə cavab olaraq ödənişin statusu ilə bağlı məlumat göndəriləcək.
Qeyd edək ki, balansdan yalnız ianə olunan məbləğ çıxılacaq və göndərilən hər SMS ödənişsizdir. Hər bir abunəçi bir neçə dəfə fərqli məbləğdə ianə edə bilər. Daha ətraflı məlumatı https://www.nar.az/qarabag-dirchelish-fonduna-destek/  rəsmi səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.
“Qarabağ Dirçəliş Fondu” Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 4 yanvar 2021-ci il tarixli fərmanı ilə yaradılıb. Fərmana əsasən, “Qarabağ Dirçəliş Fondu” Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinin bərpası və yenidən qurulması, habelə dayanıqlı iqtisadiyyata və yüksək rifaha malik regiona çevrilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə maliyyə dəstəyi göstərilməsini və sərmayələrin cəlb edilməsini, bu sahədə dövlət-özəl tərəfdaşlığının inkişafını təmin edən, eləcə də ölkə daxilində və ölkə xaricində zəruri təşviqat işlərini həyata keçirən publik hüquqi şəxsdir. (https://qdf.gov.az/)
Qeyd edək ki, “Qarabağ Dirçəliş Fonduna” digər platformalar vasitəsilə də ianə etmək mümkündür. Ətraflı: https://qdf.gov.az/iane-et/.

Nar subscribers are now able to make donation to Karabakh Revival Fund
With the view to support the actions towards the rehabilitation and reconstruction of the liberated territories, Nar gives a handle for its customers to make donations to Karabakh Revival Fund directly from their balance. Subscribers can make appropriate selection of 1, 3, 5, 10, 20 and 50 AZN and text relevant figure to 8112 short number. Immediately after sending the SMS, the user will receive message about the status of the payment.
Notably, only the donated amount will be deducted from the balance and text message is free of charge. Subscribers can make a different amount of donations several times. For more information, please go to https://www.nar.az/en/qarabag-dirchelish-fonduna-destek/.
‘Karabakh Revival Fund’ was established upon the Decree dated January 4, 2021 by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev. According to this decree, ‘Karabakh Revival Fund’ is a public legal entity which shall provide financial support and attract investment to the actions towards the restoration, reconstruction and transformation of the liberated territories into a region with sustainable economy and high prosperity, while ensuring the development of public-private partnership in this area, as well as carrying out necessary awareness campaigns at home and abroad. (https://qdf.gov.az/)