“Nar”ın sosial layihəsi nüfuzlu beynəlxaq müsabiqədə qalib oldu
Həyata keçirdiyi sosial əhəmiyyətli layihələri ilə seçilən “Nar”, böyük uğura imza ataraq beynəlxalq səviyyəli müsabiqədə mükafata layiq görülüb. Belə ki, noyabrın 12-də Rusiyanın paytaxtı Moskvada keçirilmiş Eventiada IPRA Golden World Awards 2019 müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimində “Nar”ın “Təlim Məktəbi” layihəsi “KSM üzrə ən yaxşı layihə” nominasiyasında qalib olub. Qeyd edək ki, bu nominasiya uğrunda mübarizədə mobil operator “Nestle” və “Volkswagen” kimi nüfuzlu şirkətlərin layihələrini geridə qoyaraq birincilik əldə edib.
“Müştəriyönümlu mobil operator olaraq KSM strategiyamızın təməlində cəmiyyət üçün dəyər yaratmaq və sözün həqiqi mənasında faydalı olmaqla insanların həyatında müsbət dəyişikliklərə səbəb olmaq dayanır. “Təlim Məktəbi” layihəsi ilə biz fiziki məhdudiyyətli insanların peşəyə yiyələnməsinə və cəmiyyətə inteqrasiyasına öz töhfəmizi veririk. Şadam ki, bu layihə öz missisiyasını uğurla yerinə yetirdi və ilk dəfə olaraq Azərbaycanı təmsil edən bir şirkət bu nüfuzlu platformada yüksək qiymətləndirildi”, - deyə mükafatlandırma mərasimində çıxış edən “Nar”-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib.
Müsabiqə yüksək standartlara, innovativ yanaşmaya, planlaşdırma və həyata keçirilmə keyfiyyətinə görə ən yaxşı kommunikasiya layihələrini dəyərləndirir. Bu il Rusiya, MDB, Şərqi Avropa və Mərkəzi Asiyadan 13 ölkəni təmsil edən dövlət və ictimai təşkilatlar, eləcə də özəl şirkətlərin ictimaiyyyətlə əlaqələr sahəsində layihələri yarışıb. Qeyd edək ki, bütün layihələr müsabiqənin Ekspertlər Şurası tərəfindən qiymətləndirilir. Burada iri beynəlxalq şirkətlərdən, nüfuzlu universitetlərdən və dövlət qurumlarının PR şöbələrindən peşəkar mütəxəssislər təmsil olunur.
Bildirək ki, bu, “Nar”-ın davamlı olaraq inkişaf etdirdiyi KSM strategiyasının ilk uğuru deyil. Belə ki, 2014-cü ildə Fransada keçirilmiş ənənəvi “Cannes Lions” festivalında “Nar Donor” layihəsi “Gümüş Şir” (Silver Lion) mükafatına layiq görülmüşdü.  “Eventiada IPRA Golden World Awards” (Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası Qızıl Dünya Mükafatı) müsabiqəsi haqqında ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

Nar’s CSR project became the winner at prestigious international competition
Excelled with its social projects, Nar made a great achievement at an international competition. Thus, Nar’s “Training School” project became the winner in the nomination of “Best Social Responsibility campaign” at Eventiada IPRA Golden World Awards 2019 held on November 12 in Moscow, Russia. Notably, Nar is the first company representing Azerbaijan at this prestigious international contest organized by the International Public Relations Association. It should be emphasized that the projects by highly-respected companies, such as Nestle and Volkswagen also competed in this nomination.
“As a customer centric company, our CSR strategy is based on creating value for the society and bringing positive changes in people’s lives. With the “Training School” project, we help hearing-impaired people to acquire various specialties and further integrate to the society. I am glad to see that the project fulfilled its mission successfully and for the first time, a company from Azerbaijan receives an award at this reputable competition”, Aziz Akhundov, Head of Public Relations Department at Nar, stated at the awarding ceremony.
The competition evaluates the best communication projects based on high standards, innovative approach, quality of planning and implementation. This year, PR projects of state and public organizations, as well as private companies representing 13 countries from CIS, Eastern Europe and Central Asia joined the contest. All projects are evaluated by the Board of Experts composed of PR professionals from large international companies, respected universities and governmental agencies.
Notably, this is not the first achievement of the continuously developing CSR strategy of Nar. Thus, back in 2014, "Nar Donor" project received “Silver Lion” Award at the Cannes Lions Festival held traditionally in France. Сlick here to get additional information about “Eventiada IPRA Golden World Awards”, a global competition held by the International Public Relations Association (IPRA).