“Nar” mətbuat nümayəndələrini təbrik etdi
Milli Mətbuat Günü münasibətilə “Nar” mətbuat nümayəndələri üçün xüsusi tədbir təşkil etdi. 32 media orqanını təmsil edən 58 mətbuat nümayəndəsinin iştirakı ilə xüsusi əyləncəli bilik yarışması keçirildi. Yarışmada ümumi biliklərlə yanaşı, milli və dünya mətbuatının tarixi əhatə olunurdu.
“Nar” mətbuat xidmətinin rəhbəri Əziz Axundov təbdirdə çıxış edərək media nümayəndələrini bayram münasibətilə təbrik etdi. Ə.Axundov hər zaman “Nar”-ın nailiyyətlərini işıqlandırdıqlarına görə media orqanlarına minnətdar olduqlarını qeyd edərək “Nar”-ın mətbuatla əlaqələrə xüsusi diqqət yetirdiyini bildirdi.
2 saatdan çox davam edən bilik müsabiqəsində hər biri 5 nəfərdən ibarət, 12 komanda iştirak etdi. “Molla Nəsrəddin”, "Həyat" və "Şərqi-Rus" komandaları müvafiq olaraq, 1-ci, 2-ci və 3-cü yerləri tutdular. Qalib komandalar “Nar”-dan dəyərli hədiyyələr qazandı.
Qeyd edək ki, 22 İyul Azərbaycan Respublikası Milli mətbuat və Jurnalistika günü qeyd olunur. Bu gün milli mətbuat tarixinin başlanğıcı hesab olunan Həsən bəy Zərdabinin 1875-ci ildə təsis etdiyi “Əkinçi” qəzetininin ilk sayının nəşr edildiyi gündür.

Оператор Nar поздравил представителей прессы
По случаю Национального Дня Прессы, Nar организовал специальное мероприятие для представителей прессы. Так, был проведен веселый интеллектуальный конкурс, с участием 58 представителей прессы из 32 медиа.
Выступая на мероприятии, глава пресс-службы оператора Nar Азиз Ахундов, поздравил представителей прессы с праздником. Выразив благодарность медиа-агентствам за честное освещение работы и успехов оператора, А. Ахундов отметил, что Nar уделяет особое внимание связям с прессой.
В длившемся более 2 часов интеллектуальном конкурсе приняли участие 12 команд, состоящих из 5 участников каждая. По результатам конкурса, первое место заняла команда «Молла Насреддин», в то время как команды «Хайат» и «Шарги-Рус», заняли 2 и 3 место соответственно. Победители конкурса получили ценные подарки от Nar.
Отметим, что 22 июля отмечается Национальный день прессы и журналистики Азербайджана. В этот день, был выпущен первый номер газеты «Экинчи», созданной в 1875 году Гасан беком Зардаби. Это событие считается началом истории национальной прессы.  Оператор Nar, всегда уделяющий особое внимание средствам массовой информации, как и всегда, провел этот день с представителями прессы.