“Nar” fiziki məhdudiyyətli idmançılara dəstək olacaq
Gənclərə və idmana yönəlik korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasını davam etdirən “Nar”, “Ümid” İdman Klubuna dəstək olacaq. Mobil operator klub üzvlərinin Paralimpiya Oyunlarına lisenziya qazanması üçün Avropa və dünya yarışlarına hazırlaşmasına öz töhfəsini verəcək. Layihə çərçivəsində klub idmançılarına lazım olan təchizatı və digər xərcləri “Nar” təmin edəcək.
Qeyd edək ki, 2008-ci ildə yaradılmış “Ümid” İdman Klubu atletika, üzgüçülük, cüdo və uşaq şahmatı idman növləri üzrə ixtisaslaşıb. Bu müddət ərzində “Ümid” İdman Klubunda ölkə, Avropa və dünya çempionları və Olimpiya Oyunlarının finalçıları yetişib. Eyni zamanda klub idmançıları 2012-ci ildən paralimpiya atletika və üzgüçülük növlərində Avropa, Dünya Çempionatlarının və Paralimpiya oyunlarının qızıl, gümüş, bürünc medallarını qazanıblar.
“Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasına uyğun olaraq gənclərə və idmana hər zaman dəstək olur. Əsas məqsəd peşəkar idmanla məşğul olan gənclərin və yeniyetmələrin, eyni zamanda fiziki məhdudiyyətli idmançıların dünya miqayasında Azərbaycanı təmsil etməsinə dəstək olmaqdır.

Nar поддержит спортсменов с ограниченными возможностями
Продолжая свою стратегию корпоративной социальной ответственности (КСО), ориентированную на молодежь и спорт, Nar окажет поддержку спортивному клубу «Умид». Оператор мобильной связи будет способствовать подготовке членов клуба к участию в чемпионатах Европы и Мира с целью получения лицензии на Паралимпийские игры. В рамках этого проекта Nar покроет все расходы, связанные с экипировкой спортсменов и другие расходы.
Отметим, что спортивный клуб «Умид», созданный в 2008 году, специализируется в основном на таких видах спорта как легкая атлетика, плавание, дзюдо и детские шахматы. За этот период спортивный клуб «Умид» воспитал чемпионов страны, Европы и Мира, а также финалистов Олимпийских игр. В то же время представители клуба завоевывали золотые, серебряные и бронзовые медали в легкой атлетике и плавании на чемпионатах Европы и Мира и Паралимпийских играх.
В соответствии со своей стратегией корпоративной социальной ответственности (КСО), Nar всегда поддерживает молодежь и спорт в нашей стране. Основной целью является поддержка молодежи и подростков, занимающихся спортом, а также спортсменов с физическими ограничениями, чтобы они могли представлять Азербайджан на мировой арене.