“Nar” 4G istifadəçilərinin sayı 1 milyonu ötüb!
Müştərilərinə hər zaman keyfiyyətli şəbəkə təcrübəsi təqdim edən “Nar”ın, 4/4.5G şəbəkəsinə qoşulan və aktiv şəkildə istifadə edən abunəçilərinin sayı 1 milyonu ötüb. Son bir ildə Bakı və regionlarda quraşdırılmış 1000-dən çox yeni LTE/LTE-A texnologiyalı baza stansiyaları sayəsində “Nar”ın ümumilkdə 4G istifadəçilərinin sayı iki dəfə artıb.
Mobil operator paytaxtla yanaşı, regionlarda da şəbəkəsinin gücləndirilməsinə hər zaman xüusui önəm verib. Belə ki,  təkmilləşmə işləri nəticəsində, ötən illə müqayisədə müxtəlif bölgələr üzrə 4G istifadəçilərinin sayında 101% artım qeydə alınıb. 4G şəbəkəsinə qoşulan 1 milyonuncu istifadəçi də məhz region sakini - Oğuz rayonundan Müşviq Babayev olub. “Nar”ın Baş İcraçı direktoru Qunnar Panke tərəfindən “Nar”ın baş ofisində qarşılanan 1 milyonuncu 4G istifadəçisinə ən son model dəyərli smartfon hədiyyə edilib.
“Keyfiyyətli və yüksəksürətli LTE/LTE-A şəbəkəsinin daha da genişləndirilməsi müştəriyönümlü biznes yanaşmamızın əsas istiqamətlərindəndir. Ən gənc mobil operator olaraq, mühüm bir nailiyyətimizi qeyd edirik. Belə ki, 4G şəbəkəmizdən yararlanan abunəçilərimizin sayı artıq 1 milyonu ötüb. Bu isə hər iki “Nar” abunəçisindən birinin aktiv 4G istifadəçisi olması deməkdir. “Nar”ın müştərilər tərəfindən yalnız rahat və sərfəli məhsullar üçün deyil, həm də keyfiyyətli şəbəkəsinə görə seçilməsi bizi sevindirir”, - deyə Qunnar Panke bildirib.
“Nar”-ın 4G abunəçilərinin sayının artmasına ölkə arazisində yeni baza stansiyalarının quraşdırılması, mobil operatorun təqdim etdiyi paketlər və tariflər, eləcədə 4G smartfon penetrasiyasının artımı təsir edib. “Nar” artıq 54 bölgə mərkəzini 4G şəbəkəsi ilə təmin edib ki, bu da coğrafi ərazi əhatəsini 76%-ə qaldırıb. Hazırda “Nar”-ın 4G şəbəksi ölkə əhalisinin 93,2%-ni əhatə edir.

Количество пользователей Nar 4G превысило 1 миллион!
Число пользователей подключенных и активно пользующихся 4/4.5G сетью Nar - всегда предоставляющего своим пользователям качественные услуги сети, превысило 1 миллион. За последний год, благодаря установке более 1000 базовых станций с технологией LTE/LTE-A в Баку и регионах, количество пользователей 4G Nar увеличилось в целом в два раза.
Мобильный оператор всегда уделял особое внимание улучшению качества сети не только в столице, но и в регионах. Так, в результате проведения работ по совершенствованию, в сравнении с предыдущим годом, наблюдается увеличение числа 4G пользователей в разных регионах на 101%. Милионным абонентом подключенным к 4G сети стал именно житель региона - Мушфиг Бабаев из Огузского района. Главный Исполнительный директор Nar - Гуннар Панке, встретил милионного 4G абонента в главном офисе Nar и вручил ему в качестве подарка смартфон последней модели.
“Распространение качественной и высокоскоростной  LTE/LTE-A сети является одним из основных направлений нашего клиентонаправленного бизнес подхода. Будучи самым молодым мобильным оператором, мы празднуем очень важное достижение. Так, количество абонентов пользующихся нашей 4G сетью превысило 1 миллион. Это значит, что каждый второй абонент Nar является активным пользователем 4G. Нас радует, что пользователи выбирают Nar не только благодаря удобным и выгодным продуктам, но и из-за качественной сети”, - заявил Гуннар Панке.
На увеличение количества 4G абонентов Nar повлияла установка новых базовых станций, пакеты и тарифы предлагаемые мобильным оператором, а также повышение пенетрации 4G смартфонов на рынок. Nar уже обеспечил 54 региональных центра 4G сетью, что в свою очередь увеличило географический диапазон  действия сети на 76%. На данный момент 4G сеть Nar охватывает  93,2% населения страны.