“Nar” 2018-ci ilin üçüncü rübünün nəticələrini açıqladı
Cari ilin üçüncü rübünün nəticələrinə əsasən “Nar” bir çox göstəricilər üzrə yüksək artım dinamikası nümayiş etdirib və bir çox uğurlu layihələr təqdim edib.
Təkmilləşdirmə işlərinin nəticəsi olaraq ikinci rübdən bu yana 370-dən çox 4G, 70-dən çox 3G baza stansiyaları qurulub. Hazırda ölkə ərazisində “Nar” 4G baza stansiyalarının sayı 1620-ni, 3G baza stansiyalarının sayı isə 2670-i ötüb. 4G və 3G baza stansiyalarının sayını sürətlə artıran “Nar” Azərbaycanın ən ucqar kəndlərini belə mobil rabitə xidmətlərilə təmin etməkdədir. Aparılan şəbəkə işlərinin nəticəsi olaraq, Bakı və Abşeron yarımadasından başqa 40-dan çox bölgə mərkəzləri “Nar” 4G şəbəkəsi ilə əhatə olunub. Nəticədə mobil operatorun abunəçi bazası üçüncü rübdə 4% artıb. “Nar” hazırda 7300-dən artıq baza stansiyası ilə 2,2 milyona yaxın abunəçiyə yüksəkkeyfiyyətli xidmət göstərir.
Yeni istismara verilən “Nar” 4G baza stansiyalarının təqdim etdiyi yüksəkkeyfiyyətli mobil internet xidməti nəticəsində, 2018-ci ilin əvvəli ilə müqayisədə, “Nar” 4G internetindən istifadə edənlərin sayı 2 dəfə artıb. Hazırda “Nar”-ın yüksəkkeyfiyyətli 4G xidmətindən istifadə edən abunəçilərin sayı yarım milyona çatıb.
“Nar”-ın üçüncü rüb ərzində həyata keçirdiyi əhəmiyyətli layihələrdən bir də brendini və şüarını yeniləməsi oldu. Yenilənmiş “Nar” brendi müştərilərin ehtiyaclarını qarşılamaq, onların etibarlı tərəfdaşı olmaq məqsədi daşıyır.
Daim yenliklər edən “Nar” Azərbaycan telekommunikasiya bazarında ilk dəfə olaraq, onlayn TV -  “Nar TV” tətbiqini təqdim edib. “Nar TV” istənilən məkanda və vaxtda mobil telefonlarda və ya tabletlərdə idman, əyləncə, uşaq, film, xəbər  də daxil olmaqla, 100-ə qədər seçilmiş yerli, regional və beynəlxalq televiziya kanallarına giriş imkanı verir.
Üçüncü rüb ərzində müştəri məmnuniyyətində də artım müşahidə olunub. “Nar” ölkə ərazisi boyunca 3G, 4G və LTE-A şəbəkəsini genişləndirməklə, abunəçilərə sərfəli qiymətə yüksəkkeyfiyyətli mobil internet paketlərini təqdim etməklə müştəri loyallığı indeksinin artımına müvəffəq olub. Üçüncü rüb ərzində müştəri loyallığı indeksi 11%, internet məmnuniyyəti indeksi isə 4% artıb.

Nar announced the results of the third quarter of 2018
According to results of the third quarter of the current year, Nar demonstrated high growth dynamics and presented several successful projects.
As a result of improvement works, more than 370 4G stations and more than 70 3G stations were installed after the second quarter of the year. Currently Nar has 1620 4G stations and more than 2670 3G stations on the country’s territory. By rapidly increasing the number of 4G and 3G base stations, Nar provides even the most remote villages of Azerbaijan with mobile communication services.  As a result of network works, centers of more than 40 regions of Azerbaijan, in addition to Baku and Absheron peninsula are covered with 4G network of Nar. Therefore, the subscriber base of mobile operator has increased by 4% during the third quarter. Currently Nar serves almost 2.2 million subscribers with more than 7300 base stations.
As a result of provision of high-quality mobile internet service by means of newly installed 4G base stations of Nar, the number of Nar’s 4G internet users grown two times when compared to beginning of 2018. Currently, the number of subscribers using high-quality 4G service of Nar reached half a million.
Another significant project implemented by Nar during the third quarter, was the brand and slogan renewal. The renewed Nar brand has the purpose of meeting the customer needs and being a reliable partner for them.
Known for constant novelties, Nar has for the first time on telecommunication market of Azerbaijan introduced “Nar TV” – online TV application. “Nar TV” provides opportunity to watch up to 100 selected local, regional and international sports, entertainment, movie and news TV channels at any time and place from mobile phones or tablets.
Also, during the 3rd quarter Nar demonstrated growth in the customer satisfaction level. Nar has managed to increase the customer loyalty index by expanding its 3G, 4G and LTE-A network all over the country, and by offering high-quality mobile internet bundles to subscribers at advantageous prices. During the 3rd quarter the customer loyalty index grown by 11%, and the internet satisfaction index increased by 4%.