Müstəqillik Günü münasibətilə “Cümhuriyyət xatirələri” kitabı nəşr edildi
“Nar” 28 May Müstəqillik Günü ərəfəsində araşdırmaçı-yazar Dilqəm Əhmədin tərtib etdiyi “Cümhuriyyət Xatirələri” kitabını nəşr etdi. Müstəqillik günü münasibətilə nəşr olunan kitab Cümhuriyyət dövrünün ictimai-siyasi xadimlərinin yazılarının toplusudur.
Kitabda azərbaycanlı və türkiyəli ictimai-siyasi xadimlərin Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin quruluşu, ordusu və işğal dövrü ilə bağlı yazıları yer alır. Eləcə də, tariximizin görkəmli şəxsiyyətlərinin müraciətləri, tərcümeyi-halları və fotoşəkilləri də oxuculara təqdim olunur. Əhatə etdiyi mövzuların əhəmiyyəti nəzərə alınaraq, ADA Universitetində müəllif Dilqəm Əhmədin iştirakı ilə “Cümhuriyyət Xatirələri” kitabının müzakirəsi də təşkil edilib.
Həmçinin, kitaba olan marağı nəzərə alaraq, “Nar”ın sosial media səhifələrində müsabiqə keçirilir: Milli tariximizlə bağlı təqdim olunan suallara cavab verən sosial şəbəkə istifadəçilərinə “Nar” Cümhuriyyət Xatirələri” kitabını hədiyyə edir.
Kitabın daha çox insana çatması və ələxsus görmə məhdudiyyətli şəxslər üçün də əlçatan olması məqsədilə, 28 may tarixindən etibarən “Cümhuriyyət Xatirələri” kitabını “Canlı Kitab” “YouTube” kanalında da dinləmək mümkün olacaq.
“Nar” ölkəmizdə və xaricdə yaşayan hər bir azərbaycanlını əziz bayramımız münasibətilə təbrik edir və milli dövlətçiliyimizin əbədi davam etməsini diləyir.

По случаю Дня Независимости вышла в свет книга «Воспоминания о Республике»
В преддверии Дня Независимости, «Nar» издал книгу «Воспоминания о республике», составленную писателем-исследователем Дильгамом Ахмадом. Книга, изданная по случаю Дня Республики, представляет собой сборник произведений общественных и политических деятелей периода Республики.
В книгу включены статьи азербайджанских и турецких общественных и политических деятелей о создании Азербайджанской Демократической Республики, ее армии и оккупационном периоде. Читателям также представлены обращения, биографии и фотографии выдающихся деятелей нашей истории. Учитывая важность затронутых тем, в Университете АДА было организовано обсуждение книги «Воспоминания о Республике» с участием автора книги Дильгама Ахмада.
Также с учетом интереса к книге на страницах «Nar» в социальных сетях проводится конкурс; «Nar» дарит книгу «Воспоминания о Республике» пользователям социальных сетей, которые правильно отвечают на вопросы о нашей национальной истории.
Для того чтобы сделать книгу более доступной для широкой массы, а также людей с нарушениями зрения, с 28 мая аудиокнига «Воспоминания о Республике» также будет доступна на YouTube-канале «Canlı Kitab».