Gənclərin maariflənməsi məqsədilə müxtəlif bilik yarışlarına hər zaman dəstək olan “Nar”, bu il də “Breyn Rinq” intellektual oyununa baş sponsorluq edəcək. Artıq 8 ildir ki, mobil operatorun baş sponsorluğu ilə yayımlanan ölkənin ən maraqlı intellektual yarışının 15-ci mövsümü start götürüb. “Breyn Rinq” bilik yarışının builki mövsümündə respublikanın 17 bölgəsi və 11 ali məktəbini təmsil edən 36 komanda mübarizə aparacaq. Yeni mövsümdə yarışda bəzi dəyişikliklər edilib. Belə ki, komandalar 3 divizina bölünüb: region, universitet, Bakı və sponsor komandaları. Hər divizion üzrə qalib gəlmiş komandalar finalda “Nar” tərəfindən təsis edilmiş “Nar” kuboku uğrunda mübarizə aparacaq.
Qeyd edək ki, yarışlar hər həftənin bazar günü saat 20:00-da İctima Televiziyada yayımlanır. Televiziya tamaşaçılarının yarışlara olan marağını daha da artırmaq məqsədilə hər il olduğu kimi bu il də xüsusi müsabiqə keçiriləcək. Belə ki, verilişin yayımı zamanı “Nar”ın “Facebook” səhifəsində qoyulan suala ən tez cavab verən izləyicilər xüsusi hədiyyələr qazanacaqlar. “Breyn Rinq” həvəskarları intellektual oyunu izləməklə yanaşı, həm də “Nar”dan hədiyyə qazanmaq şansı əldə edirlər.
Qeyd edək ki, “Nar” gəncləri stimullaşdırmaq üçün müxtəlif bilik yarışları, intellektual oyunları dəstəkləməyə çalışır və bununla da onların elmə, təhsilə, biliyə olan marağını artırmağa səy göstərir.

Началась борьба иинтеллектуалов за кубок «Нар»
Nar – всегда поддерживающий интеллектуальные соревнования в целях просвещения молодежи, в этом году как и  прежде будет выступать в качестве главного спонсора интеллектуальной игры «Брейн-ринг». Стартовал 15 сезон самой интересной интеллектуальной игры страны спонсором которой на протяжении вот уже 8 лет является мобильный оператор. В сезоне этого года в соревнованиях «Брейн-ринг» примут участие 17 районов республики и 36 команда представляющих 11 высших учебных заведений. В новом сезоне в соревнования были внесены некоторые изменения. Так, теперь команды разделены на 3 фракции: регион, университет, Баку и спонсорские команды. Команды - победители из каждой фракции будут бороться в финале за кубок «Nar» учрежденный мобильным оператором.
Заметим,что соревнования транслируются каждое воскресенье в 20:00 в эфире канала İctimai.  Для поддержания и повышения интереса зрителей к соревнованиям, как и прежде, будет проведен специальный конкурс. Таким образом, зрители оперативнее всех ответившие на вопросы выложенные на страницах Nar на Facebook получат особые призы. Помимо просмотра интеллектуальной игры, любители «Брейн-ринг» также получат шанс выиграть призы от Nar.
Отметим, что в целях стимулирования молодежи, Nar старается поддерживать различные конкурсы знаний, интеллектульные игры, тем самым стараясь повысить интерес молодежи к образованию, науке и получению знаний.