Şəhid jurnalist haqqında çəkilən “Canım mənim” filmi təqdim edildi
Dağlıq Qarabağ münaqişəsindən bəhs edən daha bir film - "Canım mənim” filmi bu günlərdə təqdim edildi. “Qarabağ” silsiləsindən ikinci film olan “Canım mənim” filmi birinci Qarabağ müharibəsi zamanı peşə borclarını yerinə yetirən zaman həlak olmuş jurnalistlərdən bəhs edir. Qeyd edək ki, ekran əsərində baş qəhrəman şəhid jurnalist Salatın Əsgərovanın obrazıdır. “Planet Parni iz Baku Films” şirkətinin lentə aldığıi filmin ssenari müəllifləri Tahir İmanov və Ənvər Mansurov, rejissoru Ənvər Mansurovdur. Filmin çəkilişinə dəstək olan şirkətlədən biri də “Nar”dır. Qeyd edək ki, film “Nar”ın Zəfər Gününə həsr etdiyi “Yaşa, Vətən!” kommunikasiyası  çərçivəsində dəstək olduğu layihələrdən biridir.
Tahir İmanovun sözlərinə görə, film real tarixi faktlara əsaslanır: “Əsas məqsədimiz Qarabağ münaqişəsinin başlanmasına rəvac verən hadisələri, əsl həqiqətləri və müqəssirləri rusdilli auditoriyaya, eyni zamanda beynəlxalq ictimaiyyətə göstərməkdir. Filmdə, həmçinin Qarabağ müharibəsi zamanı azərbaycanlılarla yanaşı, digər millətlərdən olan şəxslərə qarşı da qətliamlar törədildiyini göstəməyə çalışmışıq”.
Qeyd edək ki, qısametrajlı fimin tam versiyasına keçidə daxil olmaqla baxmaq olar.
Xatırladaq ki,  “Planet Parni iz Baku Films” şirkətinin “Qarabağ” silsisləsindən birinci filmi olan “Bir topa adam” filmində müharibənin əslində necə başlanmasından bəhs edirdi. Filmin çəkilişinə “Nar” dəstək olmuşdu.

Состоялась презентация фильма о героически павшем журналисте «Душа моя»
Недавно вышел в прокат еще один фильм о Нагорно-Карабахском конфликте - «Душа моя». Второй фильм из цикла «Карабах» - «Душа моя» - отражает историю журналистов, погибших при исполнении служебного долга во время Первой Карабахской войны. Отметим, что главным героем фильма является образ журналистки Салатын Асгеровой - ставшей шехидом. Автором сценария ленты снятой «Planet Parni iz Baku Films», являются Тахир Иманов и Анвар Мансуров, режиссер фильма - Анвар Мансуров. Одной из компаний, спонсирующих фильм, выступила Nar. Примечательно, что данный фильм является одним из проектов, реализованных Nar в рамках коммуникаций «Славься Родина», посвященного Дню Победы.
По словам Таира Иманова, фильм основан на реальных исторических фактах: «Наша главная цель - показать русскоязычным зрителям, а также международному сообществу события, реалии и виновников, которые привели к началу Карабахского конфликта. В фильме мы также попытались показать, массовые убийства, совершенные не только в отношении азербайджанцев, но и людей других национальностей во время карабахской войны".
Отметим, что полную версию короткометражного фильма можно посмотреть по ссылке.
Следует отметить, что первый фильм «Planet Parni iz Baku Films» из серии «Карабах» - «Кучка людей» - рассказывал о том, как на самом деле началась война. Nar также поддержал съемки этого фильма.