Ölkənin sərfəli mobil operatoru “Nar” dövlət qəbul imtahanlarında ümumi qruplar üzrə ən yüksək nəticə toplayan ilk 10 abituriyenti mükafatlandıracağını elan edib. Belə ki, mobil operator tərəfindən tələbələrə daha rahat ünsiyyət üçün müasir smartfonlar, prestijli “Nar” mobil nömrələri və 700 AZN məbləğində balans təqdim ediləcək. Layihənin məqsədi universitet həyatına yeni başlayan gənclərin nailiyyətlərinə töhfə vermək və ali təhsilə daha yüksək həvəslə yanaşmalarına dəstək olmaqdır.
Xatırladaq ki, “Nar”ın bu ənənəsi 2018-ci ildən qəbul imtahanlarında maksimal bal yığan tələbələrin mükafatlandırılması ilə başlayıb. Təhsil hər bir sahə üzrə dayanıqlı inkişafın və səmərəli fəaliyyətin başlıca zəmanəti olduğundan elmin inkişafına dəstək “Nar”ın əsas korporativ sosial məsuliyyət istiqamətlərindən biridir. “Nar”ın dəstəyi ilə təhsilin inkişafına yönəlmiş sosial layihələr haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz.

«Nar» наградит абитуриентов с самыми высокими результатами
Самый доступный мобильный оператор страны «Nar» объявил о награждении 10 абитуриентов, набравших наивысшие баллы по всем группам специальностей на государственных вступительных экзаменах. В рамках инициативы студентам будут вручены современные смартфоны, престижные номера «Nar» и баланс в размере 700 AZN для удобной связи. Цель проекта — отметить успехи молодежи, начинающей путь в университетской жизни, и поддержать их стремление к получению высшего образования.
Напомним, что традиция награждения студентов с максимальными баллами на вступительных экзаменах была начата «Nar» в 2018 году. Поддержка образования как основы устойчивого развития и эффективной деятельности во всех сферах является ключевым направлением корпоративной социальной ответственности «Nar». Подробнее о социальных проектах «Nar» направленных на развитие образования, можно узнать здесь.