“Nar”-ın dəstəyi ilə keçiriləcək NETTY-2019 mükafatına sənəd qəbulu davam edir
“Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı ilə keçiriləcək NETTY-2019 Azərbaycanın milli internet mükafatı üçün sənəd qəbulu davam edir. Müsabiqədə iştirak etmək üçün ərizə qəbulu mayın 24-də başa çatacaq. Qeyd edək ki, ərizələr NETTY saytında qəbul edilir. Mayın 24-dən 31-dək mükafatın nominantlar siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurasının və Virtual münsiflər heyətinin səsverməsi keçiriləcək. 01 iyunda isə NETTY Akademiyası nominantlar sırasından qaliblərin müəyyən edilməsi üçün səsverməyə başlayacaq.
Müsabiqə çərçivəsində aşağıdakı nominasiyalar üzrə Azərbaycanda ən yaxşı resurslar elan olunacaq: “Dövlət”, “İqtisadiyyat və Biznes”, “Təhsil və Elm”, “Mədəniyyət və Yaradıcılıq”, “İnformasiya və Xəbərlər”, “Elektron Xidmətlər və Ticarət”, "İlin İT-Hadisəsi" nominasiyaları və s.
NETTY mükafatı hər il ən yaxşı Azərbaycan İT layihələrini, əhəmiyyətli veb-resursları və informasiya texnologiyaları sahəsində peşəkarları müəyyən edir və onları mükafatlandırır. NETTY Azərbaycan milli internet mükafatı 2004-cü ildə təsis edilib. Ümumdünya şəbəkəsinin milli seqmenti və İKT bazarının inkişafı məqsədilə yaradılmış NETTY, informasiya texnologiyaları sahəsində Azərbaycanın ilk peşəkar mükafatıdır.
Qeyd edək ki, bu il də müsabiqə “Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı və Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilir. “Nar” özünün çoxşaxəli korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda İKT sahəsinin inkişafına və müxtəlif innovativ texnologiyaların, o cümlədən startapların tətbiqinə dəstək olur.

Documents acceptance process for NETTY-2019 awards, supported by Nar continues
The documents are still being accepted for the NETTY-2019 Azerbaijan national internet award, held with main sponsorship of Nar. Acceptance of applications from those wishing to participate at the contest will continue until 24th of May on NETTY website. In the period from 24 to 31 of May, the Expert Committee and Virtual jury will form the list of nominees for the awards and start the voting process. On 1st of June, the NETTY Academy will start the voting in order to determine the winner for each nomination.
Within the frames of the contest the best resources in Azerbaijan will be named in following nominations: “State”, “Economy and Business”, “Education and science”, “Culture and Creativity”, “Information and news”, “Electronic services and trade”, “IT event of the year” and etc.
NETTY is the Award held annually to recognize and reward the best IT projects, major web resources and IT professionals in Azerbaijan. “NETTY” – the national internet award of Azerbaijan has been established in the year 2004. Created for the purpose of developing the national segment of global network, as well as the ICT market, “NETTY” is the first professional award in the area of information technologies of Azerbaijan.
Note that this year, the contest is held with main sponsorship of Nar and official support of the Ministry of Transport, Communication and High Technologies. Within the frames of its extensive corporate social responsibility (CSR) strategy, the mobile operator provides constant support to development of ICT in Azerbaijan, as well as the application of innovative technologies and startups in our country.