“Nar”-ın dəstəyi ilə keçiriləcək NETTY-2019 mükafatına sənəd qəbulu davam edir
“Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı ilə keçiriləcək NETTY-2019 Azərbaycanın milli internet mükafatı üçün sənəd qəbulu davam edir. Müsabiqədə iştirak etmək üçün ərizə qəbulu mayın 24-də başa çatacaq. Qeyd edək ki, ərizələr NETTY saytında qəbul edilir. Mayın 24-dən 31-dək mükafatın nominantlar siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurasının və Virtual münsiflər heyətinin səsverməsi keçiriləcək. 01 iyunda isə NETTY Akademiyası nominantlar sırasından qaliblərin müəyyən edilməsi üçün səsverməyə başlayacaq.
Müsabiqə çərçivəsində aşağıdakı nominasiyalar üzrə Azərbaycanda ən yaxşı resurslar elan olunacaq: “Dövlət”, “İqtisadiyyat və Biznes”, “Təhsil və Elm”, “Mədəniyyət və Yaradıcılıq”, “İnformasiya və Xəbərlər”, “Elektron Xidmətlər və Ticarət”, "İlin İT-Hadisəsi" nominasiyaları və s.
NETTY mükafatı hər il ən yaxşı Azərbaycan İT layihələrini, əhəmiyyətli veb-resursları və informasiya texnologiyaları sahəsində peşəkarları müəyyən edir və onları mükafatlandırır. NETTY Azərbaycan milli internet mükafatı 2004-cü ildə təsis edilib. Ümumdünya şəbəkəsinin milli seqmenti və İKT bazarının inkişafı məqsədilə yaradılmış NETTY, informasiya texnologiyaları sahəsində Azərbaycanın ilk peşəkar mükafatıdır.
Qeyd edək ki, bu il də müsabiqə “Nar”-ın əsas tərəfdaşlığı və Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin, Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilir. “Nar” özünün çoxşaxəli korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda İKT sahəsinin inkişafına və müxtəlif innovativ texnologiyaların, o cümlədən startapların tətbiqinə dəstək olur.

Продолжается прием документов для участия в премии NETTY-2019, проводимой при поддержке Nar
Продолжается прием документов для участия в премии NETTY-2019, проводимой при поддержке Nar. Прием заявок от участников конкурса будет продолжаться до 24 мая на сайте NETTY. В период с 24 по 31 мая Экспертный комитет и Виртуальное жюри сформируют список номинантов на награды и начнут процесс голосования. 1 июня Академия NETTY начнет голосование, чтобы определить победителя в каждой номинации.
По результатам конкурса будут объявлены лучшие Интернет-ресурсы Азербайджана в таких номинациях как: «Государство», «Экономика и бизнес», «Образование и наука», «Культура и творчество», «Информация и новости», «Электронные услуги и торговля», «ИТ-событие года» и др.
NETTY - это ежегодная премия, награждающая лучшие проекты в сфере ИТ, основные веб-ресурсы и ИТ-специалистов в Азербайджане. Национальная интернет премия  Азербайджана NETTY была основана в 2004 году. NETTY – это первая азербайджанская профессиональная премия в области информационных технологий, созданная для содействия развитию национального сегмента Всемирной Сети и ИТ-рынка в целом.
Отметим, что в этом году конкурс проводится при спонсорской поддержке Nar и официальной поддержке Министерства транспорта, связи и высоких технологий. В рамках своей обширной стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО) оператор мобильной связи оказывает постоянную поддержку развитию ИКТ в Азербайджане, а также применению инновационных технологий и стартапов в нашей стране.