“Nar”-ın da dəstəyilə ADA Universitetində uğurlu innovativ layihələr seçilib
Ölkənin ən gənc mobil operatoru olan “Nar”-ın da dəstəklədiyi “ADA Innovation Awards 2019” mükafatının final mərhələsinin qalibləri müəyyən edilib. Belə ki, əsas məqsədi tələbələrə innovativ ideyalarını irəli sürməklə öz startapını başlamaq və real biznes qurmasına şərait yaratmaq olan müsabiqədə 1-ci yeri “Who is around”, 2-ci yeri “SafeSound”, 3-cü yeri isə “Oracins” layihələrini irəli sürən tələbələr qazanıb. Qalib layihələrin müəllifləri müxtəlif pul mükafatları ilə təltif edilib. Eyni zamanda 2019-2020-ci tədris ilində “ADA İnnovasiya Mərkəzinin sakinləri” titulunu qazanıblar.
“Texnologiyaların sürətlə inkişaf etdiyi bir dövrdə gənc nəslin innovasiyalara açıq olduğundan və tətbiq imkanlarını anladıqlarından əmin olmalıyıq. Buna görə də, “Nar” olaraq növbəti dəfə gənclər üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən bu tədbirin tərəfdaşlarından biri olmaqdan məmnuniyyət duyuruq. Gənclərin intellektual inkişafına dəstək vermək bizim KSM strategiyamızın əsas istiqamətlərindən biridir və onların innovativ ideyalarını hər zaman dəstəkləməyə hazırıq”, - deyə “ADA Innovation Awards 2019” qaliblərinin seçilməsi üçün münsif qismində dəvət edilən “Nar”-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib. O qeyd edib ki, təqdim edilən layihələri dəyərləndirərkən tələbələrin gündəlik problemlərə innovativ yanaşmasını görmək çox sevindiricidir.
“Nar” və ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş layihələr arasında ADA Universiteti Fondu ilə əməkdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” operatoru əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər də mövcuddur.

При поддержке Nar, в Университете ADA выбрали успешные инновационные проекты
Определены победители финального этапа конкурса ADA Innovation Awards 2019, организованного при поддержке самого молодого оператора мобильной связи в стране - Nar. Основная цель этого конкурса - предоставить студентам возможность и условия для создатния собственного стартапа и построения настоящего бизнеса. Согласно результатам, студенты, работавшие над проектом «Who is around», заняли первое место, второе место занял проект «SafeSound», а третье место занял проект «Oracins». Авторы проектов-победителей были награждены различными денежными призами. В то же время они завоевали звание «Резиденты инновационного центра ADA» в 2019-2020 учебном году.
«В период стремительного развития технологий, мы должны быть уверены, что молодое поколение открыто для инноваций и понимает потенциал для их применения. Поэтому мы рады снова стать одним из партнеров этого мероприятия, которое имеет большую важность для молодежи. Поддержка интеллектуального развития молодых людей является одним из ключевых направлений нашей стратегии КСО, и мы всегда готовы поддержать их инновационные идеи», - сказал начальник отдела по связям с общественностью Nar Азиз Ахундов, который был приглашен в качестве члена жюри конкурса инноваций ADA 2019. Он также отметил, что, оценивая представленные проекты, было очень приятно видеть инновационный подход студентов к повседневным проблемам.
Сотрудничество между Nar и Университетом ADA включает в себя такие проекты и мероприятия, как сотрудничество с Университетским фондом ADA, предоставление возможностей карьерного роста и стажировки студентам и выпускникам ADA, а также участие сотрудников Nar в программах повышения квалификации Университета.