“Nar”-ın da dəstəyilə ADA Universitetində uğurlu innovativ layihələr seçilib
Ölkənin ən gənc mobil operatoru olan “Nar”-ın da dəstəklədiyi “ADA Innovation Awards 2019” mükafatının final mərhələsinin qalibləri müəyyən edilib. Belə ki, əsas məqsədi tələbələrə innovativ ideyalarını irəli sürməklə öz startapını başlamaq və real biznes qurmasına şərait yaratmaq olan müsabiqədə 1-ci yeri “Who is around”, 2-ci yeri “SafeSound”, 3-cü yeri isə “Oracins” layihələrini irəli sürən tələbələr qazanıb. Qalib layihələrin müəllifləri müxtəlif pul mükafatları ilə təltif edilib. Eyni zamanda 2019-2020-ci tədris ilində “ADA İnnovasiya Mərkəzinin sakinləri” titulunu qazanıblar.
“Texnologiyaların sürətlə inkişaf etdiyi bir dövrdə gənc nəslin innovasiyalara açıq olduğundan və tətbiq imkanlarını anladıqlarından əmin olmalıyıq. Buna görə də, “Nar” olaraq növbəti dəfə gənclər üçün böyük əhəmiyyət kəsb edən bu tədbirin tərəfdaşlarından biri olmaqdan məmnuniyyət duyuruq. Gənclərin intellektual inkişafına dəstək vermək bizim KSM strategiyamızın əsas istiqamətlərindən biridir və onların innovativ ideyalarını hər zaman dəstəkləməyə hazırıq”, - deyə “ADA Innovation Awards 2019” qaliblərinin seçilməsi üçün münsif qismində dəvət edilən “Nar”-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib. O qeyd edib ki, təqdim edilən layihələri dəyərləndirərkən tələbələrin gündəlik problemlərə innovativ yanaşmasını görmək çox sevindiricidir.
“Nar” və ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş layihələr arasında ADA Universiteti Fondu ilə əməkdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” operatoru əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər də mövcuddur.

Successful innovative projects selected at ADA University with support of Nar
Winners of the final stage of the ADA Innovation Awards 2019, supported by Nar, the country's youngest mobile operator, were determined. The main purpose of this contest is to provide students with an opportunity to establish their own startup and build a real business. According to results, students who worked on the "Who is around" project won the first place, while the second place went to "SafeSound" project and the third place went to "Oracins" project.  The authors of the winning projects were awarded various cash prizes. At the same time, they won the title of "Residents of the ADA Innovation Center" in the 2019-2020 academic year.
"At a time when technology is developing rapidly we must make sure that the younger generation is open to innovations and understands the potential for their application. Therefore, we are delighted to once again become one of the partners of this event, which is of great importance to the youth. Supporting intellectual development of young people is one of the key directions of our CSR strategy and we are always ready to support their innovative ideas” said head of the Public Relations Department of Nar Aziz Akhundov, who was invited as a member of the jury for the selection of winners of the ADA Innovation Awards 2019. He also noted that, while evaluating the presented projects, it was very delighting to see the students' innovative approach to everyday problems.
Cooperation between Nar and ADA University, includes such projects and activities as cooperation with the ADA University Foundation, offering career and internship opportunities to ADA students and graduates, and participation of Nar employees in the University's professional development programs.