“Nar” və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı arasında memorandum imzalandı
“Nar” və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı (AKTİ) arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb. Memorandumu “Nar” tərəfindən şirkətin Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke, AKTİ tərəfindən isə ittifaqın sədri Yusif Vəliyev imzalayıb.
Memorandum çərçivəsində “Nar” və AKTİ tərəfindən Azərbaycanda könüllülük mədəniyyətinin təşviqinə dəstək məqsədilə ortaq tədbir və layihələrin həyata keçirilməsi, eləcə də qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması nəzərdə tutulur.
“Ölkənin ən gənc mobil operatoru olaraq könüllülük işinin təşviqinə dəstəyimizi ifadə etməkdən məmnunluq duyuram. Əminəm ki, məhz könüllülərin tələblərinə uyğun şəkildə  hazırladığımız xüsusi tarif onlar arasında daha rahat ünsiyyəti təmin etməklə təşkilatın ümumi işinə öz töhfəsini verəcək”, - deyə “Nar”ın Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke bildirib.
İttifaqın sədri Yusif Vəliyev: “22 Könüllü təşkilatının üzv olduğu Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı olaraq “Nar” mobil operatoru ilə əməkdaşlığa başlamaqdan məmnunuq. İnanırıq ki, bu əməkdaşlıq Azərbaycan könüllüləri üçün yeni imkanlar yaradacaq, könüllülüyün inkişafına öz töhvəsini verəcək”.
Qeyd edək ki, Azərbaycan könüllüləri arasında effektiv koordinasiyanın təmin edilməsi, əlaqələrin asanlaşdırılması məqsədilə, “Nar”ın xüsusi yaratdığı tarif əsasında könüllülər arasında mobil zənglər pulsuz olacaq.

«Nar» и Союз волонтёрских организаций Азербайджана подписали меморандум
Между «Nar» и Союзом волонтерских организаций Азербайджана (СВОА) подписан меморандум о взаимном сотрудничестве.  Меморандум был подписан Гуннаром Панке, генеральным директором «Nar» и Юсифом Валиевым, председателем Союза (СВОА).
Меморандум предусматривает реализацию совместных мероприятий и проектов «Nar» и СВОА, для поддержки продвижения волонтерства в Азербайджане, а также обмен опытом.
«Как представитель самого молодого оператора мобильной связи в стране, я рад выразить нашу поддержку развитию волонтерства.  Я уверен, что специальный тариф, который мы подготовили в соответствии с требованиями волонтеров, внесет лепту в  работу организации, обеспечив более удобное общение между волонтерами», — сказал Гуннар Панке, генеральный директор «Nar».
Председатель Союза Юсиф Валиев: «Как Союз волонтерских организаций Азербайджана, членами которого являются 22 волонтерские организации, мы рады начать сотрудничество с мобильным оператором «Nar».  Мы верим, что это сотрудничество создаст новые возможности для азербайджанских волонтеров и будет способствовать развитию волонтерства».
Следует отметить, что в целях обеспечения эффективной координации между азербайджанскими волонтерами и облегчения их общения, мобильные звонки между волонтерами будут бесплатными благодаря специально созданному  тарифу со стороны «Nar».