“Nar” və “Rabitə” idman klubunun yetişdirdikləri balaca boksçular ilk uğurlarına imza atıblar
Boks klubu özünün növbəti uğurunu 1 saylı Uşaq gənclər idman məktəbinin (UGİM) 28 may – Respublika gününə həsr olunmuş boks üzrə məktəblilər arasındakı açıq birinciliyində qazanıb. Belə ki, 18-20 may 2016-cı il tarixləri arasında keçirilmiş yarışda iştirak edən “Rabitə” idman klubunun boksçuları 7 qızıl, 4 gümüş və 6 bürünc olmaqla 17 medal əldə ediblər.
Qeyd edək ki, “Nar” və “Rabitə” idman klubunun birgə həyata keçirdikləri “Kimsəsiz uşaqlara və aztəminatlı ailələrin övladlarına dəstək” layihəsinin nəticəsi olaraq bu yarışda iştirak edən 3 azyaşlı idmançı – Rəsul Məmmədov, Fərid Şükürov və Həsən Hüseynov müvafiq olaraq 1-ci, 2-ci və 3-cü yerləri tutmaqla yüksək nailiyyət göstəriblər.
“Nar” operatoru “Rabitə” idman klubunun baş sponsorudur. Bu sponsorluq çərçivəsində mobil operator idman sahəsinə öz əvəzsiz töhfəsini verməklə yanaşı, bir sıra sosial layihələr həyata keçirir. İdman və gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkil edilməsinə yönəlmiş layihə çərçivəsində “Nar” kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün “Rabitə” idman klubunda pulsuz peşəkar boks məşqlərinin keçirilməsinə dəstək olur.

Little boxers of Nar and Rabita boxing club achieve their first successes
The boxing club has won its following success in the open boxing championship among students, dedicated to May 28 – Republic Day, which was held at Children’s and Youth Sports School No.1 (CYSS). Thus, boxers of Rabita sports club, which participated at the competition May 18-20, 2016, have gained 17 medals – 7 gold, 4 silver and 6 bronze.
It is worth to mention that at the contest, held in the framework of ‘Support for Orphans and Children of Low-income Families’ project by Nar and Rabita sports club, 3 juvenile athletes - Rasul Mammadov, Farid Shukurov and Hasan Huseynov have won 1st, 2nd and 3rd places respectively and shown high achievements.
Nar is the general sponsor of Rabita sports club. In addition to making invaluable contribution to the field of sport as a general sponsor, the mobile operator carries out a number of social projects. Within the project directed towards sport and efficient organization of free time of youth, Nar supports holding of free professional boxing trainings at Rabita sports club for orphans and children of low-income families.