“Nar” və “Rabitə” idman klubunun yetişdirdikləri balaca boksçular ilk uğurlarına imza atıblar
Boks klubu özünün növbəti uğurunu 1 saylı Uşaq gənclər idman məktəbinin (UGİM) 28 may – Respublika gününə həsr olunmuş boks üzrə məktəblilər arasındakı açıq birinciliyində qazanıb. Belə ki, 18-20 may 2016-cı il tarixləri arasında keçirilmiş yarışda iştirak edən “Rabitə” idman klubunun boksçuları 7 qızıl, 4 gümüş və 6 bürünc olmaqla 17 medal əldə ediblər.
Qeyd edək ki, “Nar” və “Rabitə” idman klubunun birgə həyata keçirdikləri “Kimsəsiz uşaqlara və aztəminatlı ailələrin övladlarına dəstək” layihəsinin nəticəsi olaraq bu yarışda iştirak edən 3 azyaşlı idmançı – Rəsul Məmmədov, Fərid Şükürov və Həsən Hüseynov müvafiq olaraq 1-ci, 2-ci və 3-cü yerləri tutmaqla yüksək nailiyyət göstəriblər.
“Nar” operatoru “Rabitə” idman klubunun baş sponsorudur. Bu sponsorluq çərçivəsində mobil operator idman sahəsinə öz əvəzsiz töhfəsini verməklə yanaşı, bir sıra sosial layihələr həyata keçirir. İdman və gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkil edilməsinə yönəlmiş layihə çərçivəsində “Nar” kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün “Rabitə” idman klubunda pulsuz peşəkar boks məşqlərinin keçirilməsinə dəstək olur.

Юные боксеры, взращенные Nar и спортивным клубом «Рабита», расписались в первых успехах
Очередным успехом боксерского клуба стала победа в открытом первенстве по боксу между школьниками, организованном детской молодежной спортивной школой №1 (ДМСШ) и посвященном 28 мая – Дню Республики. Таким образом, боксеры спортивного клуба «Рабита», участвовавшие в соревнованиях, проведенных с 18-го по 20-е мая 2016 года, завоевали 17 медалей, включающих в себя 7 золотых, 4 серебряных и 6 бронзовых.
Отметим, что 3 малолетних спортсмена – Расул Мамедов, Фарид Шукюров и Гасан Гусейнов, участвовавшие в данном соревновании благодаря проекту «Поддержка детей-сирот и детей из малоимущих семей», совместно проводимому в жизнь Nar и спортивным клубом «Рабита», показали наивысшие достижения, завоевав, соответственно, первое, второе и третье места.
Nar является генеральным спонсором спортивного клуба «Рабита». В рамках этого спонсорства, наряду с внесением своего незаменимого вклада в спортивную сферу, мобильный оператор также проводит в жизнь ряд социальных проектов. В рамках проекта, направленного на рациональную организацию спорта и досуга молодежи, Nar поддерживает проведение в спортивном клубе «Рабита» бесплатных профессиональных тренировок по боксу для детей-сирот и детей из малоимущих семей.